Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a vízhez a...

Hogyan szoktassam a vízhez a kutyám?

Figyelt kérdés
Ha a medencéhez hívom már nagy ívben elkerül, oda sem jön, ha szodásüveget veszek a kezembe már bújik el.. mit csináljak hogy szeresse? ma vizes ronggyal törölgettem az arcát,az tetszett neki. 3 éves keverék kutyusról van szó akit nem ért atrocitás vízzel kapcsolatban!
2009. júl. 16. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 kutyám van,és közüllük csak egy szeret bejönni a vízbe,azaz inkább ülni a szőrfön,mert túl rövidek a lábai az úszáshoz,de próbálkozik. olt olyan is,hogy beleesett és fél percre elmerült mégis fél perc múlva újra jött be utánunk. A többi kutyusom,viszont üldögél a parton. Pedig próbáltam csalni őket. Szerintem nagyban fajta és egyén függő.
2009. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 10 éves keverékem, kezdetben utálta a vizet, félt tőle. De idővel úgy próbáltam rávenni, hogy bedobtam a játékát a vízbe, itt megjegyzem, hogy csak addig dobd be a játékát először, hogy a víz csak a bokájáig, vagy egy kissé feljebb érjen. Nem tudom, hogy a medencéhez tartozik-e lépcső, akkor az első lépcsőfokig engedheted. Ez ált. első tapasztalatnak jó a kutyának, és fokozatosan lehet tovább engedni. Megjgyzem, nagyon sok bátorítást kap a kutya, ha egy tapasztalt kutyával együtt ismerkedhet meg az úszással. Ha látja, hogy a másik kutyának nem lesz baja a víztől, akkor ő is meg fogja előbb-utóbb próbálni.
2009. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 16. 17:57
 4/5 anonim válasza:
Hello!jomagam ugy csináltam,mind a 3-al,hogy bementem vele a vizbe-nem eröltettem-csak finoman hogy biztonságba érezze magát.tehát a lába érjen le.ha már itt biztonságban érzi magát játszik,akkor menj egy kicsit beljebb a vizbe,és ha látod hogy menne de esetleg bátortalan akkor egyik kezeddel nyulj be a hasa alá hogy érezze hogy fogod,a másikkal meg a hátát simogasd és folyamatosan dicsérd,ezután nálunk ment minden egész nap ki se tudtam szedni a vizböl.a hasát fogo kezed finoman vedd ki alola,nehogy hirtelen süllyedjen és megijedjen ha látod hogy megijed rakd vissza a kezed hogy érezze nincs baj.ha beljebb ment és már uszik,nem baj ha egyböl a part fele megy.vissza fog menni uszni ha tetszik neki.
2009. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hu köszike! ezt szerintem a hétvégén kiprobáljuk :)
2009. júl. 17. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!