Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami jele, ha a kutyába...

Van valami jele, ha a kutyába kullancs mászott?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom/olvasom, hogy a kutyában kullancsot találtak, ne adj' Isten beteg is lett a kutyus. Nagyon kezdő kutyatartó vagyok és az lenne a kérdésem, hogy van-e valami jele, hogy kullancs került a kutyába, esetleg jobban vakarózik vagy a kedve változik? Csak azért, mert az én kutyámnak hosszú, fekete szőre van és bár próbálunk védekezni a kullancsok és bolhák ellen, de sosem lehet tudni és nem nézhetem át a kutya szőrét minden séta után és félek, hogy nem is venném észre a sűrű fekete szőrben. Szóval tudnátok valamilyen jó tanáccsal szolgálni, hogy mire figyeljek? Előre is köszönöm!:)
2012. márc. 3. 15:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, még az oltások... Babézia ellen nincs oltás, ezt jó ha tudod. Az Imizol injekció van csak, de azt akkor adják, ha biztosan fertőződött a kutya.

A Lyme kór ellen elvileg van védőoltás, egyszer én is beoltattam a kutyámat. Aztán 2 ismerős kutyája is megkapta a Lyme kórt, pedig ők is be voltak ellene oltva, szóval úgy döntöttem, hogy ezért felesleges oltatni. Olyan, mint az embereknél az influenza elleni oltás. Nagyon gyorsan mutálódik, lehet, hogy az egyik típusú lyme ellen véd, de van másik x, ami ellen meg nem.

És sajnos mindkét oltás eléggé károsítja a májat, szóval jobb elkerülni őket.

2012. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Húh nagyon szépen köszönöm!:) Nagyon hasznos volt minden, amit írtál, megpróbálom betartani a javaslatokat! Azt sem tudtam volna, hogy kell kiszedni a kullancsot, szerintem kétségbe is estem volna és rohantam volna az orvoshoz.:) És ha elbénázom és véletlenül a potrohánál fogom meg, akkor sem kell orvoshoz vinni? Várjam meg a tüneteket?
2012. márc. 3. 19:23
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

Nehéz elbénázni:) Ha a kullancs már megszívta magát, akkor a nagy potroha alatt könnyű megfogni a nyakát. Én egyszer azt csináltam, mikor (valahol túrázni voltunk) nem volt nálam csipesz, kértem a haveroktól 2 bicskát, és nem az éles, hanem a tompa felével két oldalról összefogtam, és úgy húztam ki.

De mondom, ha ne adj Isten fertőzött a kullancs, akkor nagy eséllyel szinte azonnal megfertőződik a kutya. Olyankor mindegy, hogy megnyomod e a potrohát. Ha meg nem fertőzött, akkor is mindegy, mert akkor nem kap el semmit:)

De azért az a biztos, ha az a cucc a kullancsból nem kerül vissza a kutyába.

Kullancsmentes boldog éveket a kutyádnak:)

2012. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Tavaly, pont amikor vittem oltatni, találtam benne egy kullancsot, és megkértem a dokit, hogy vegye ki. Illetve 2x is volt már olyan, hogy a kutyakozmetikusnál találtunk benne kullancsot. Ne tudd meg, a doki is, és a kozmetikus is tök bénán vette ki, beszakadt a feje, a potrohát szétnyomták, bloa, nagyon undorító volt :D De szerencsére akkor sem volt gond utána.
2012. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Oké, akkor csak figyelek és reménykedem!:) Köszönöm a jó kívánságot és a segítőkészséged!


Nemsokára visszük kozmetikába mi is, úgyhogy ha lenne benne valami, amit nem vettem észre, remélem ott előkerül!:) Köszönöm nektek!

2012. márc. 4. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!