Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyám, és...

Mivel etessem a kutyám, és mennyi adagot kapjon?

Figyelt kérdés
Egy 2 éves kan Szibériai Huskyt kaptam. Mivel etessem és mennyi adagot egyen? Vettünk neki kutyatápot,de nem nagyon eszi meg. a "házi kosztot" jobban szereti,csak nem merek neki mindent adni.

2012. márc. 3. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

milyen tápot vettetek neki? Csak mert az is lehet, azért nem ette nagyon, mert konkrétan az a fajta táp nem ízlett neki. Ki kell kísérletezni, melyik kutyának milyen fajta táp a megfelelő. Én nem ajánlom a legolcsóbb nem minőségi tápokat, mert az több gondot okoz, mint amennyit használ. Ha egészséges kuytát szeretnél, ne sajnáld a pénzt a kutyatápra. Persze nem kell a legdrágább legszuperebb kaját venni, csak ne Chappi, Pedigree, Darling vagy ilyesmi legyen, hanem inkább Happy Dog, vagy Purina, vagy Eukana...


Ja és arról eléggé megoszlanak a vélemények, hogy mennyire lehet házi kaját, vagy tápot adni a kutyának, de azért néha jó lenne, ha tápot is kapna, amúgy a házi koszttal nincs gond. Nézz utána, miket nem ehet a kutya - pl beírod a google-ba, rengeteg találat lesz. De a legfontosabb - csokit nem kaphat :D

2012. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az első voltam - csak kifelejtettem - az adagról - minden tápon rajta van, hogy hány kilós kutyának, mennyi gramm kell. Én pl úgy szoktam, hogy megnézem hány grammot ír a táp, és ha pl házi kaját kap, és nem tápot, akkor kb ugyan olyan adag házi kaját adok neki. Persze attól is függ, mennyire zsíros az a házi kaja, mert pl szalonnából kicsivel kevesebbet adnék :D
2012. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehetőleg jobb minőségű (susa, josera, brit, happy life, eukanuba, royal canin, farmina, cibau...) tápot vegyetek neki, a napi adag mint írták a zsákon rajta van.

Ha nem eszi, akkor nem elég éhes: hagyjátok előtte etetéskor 10 max 15percig és vegyétek el ha nem eszi, befejezte. Következő etetésnél kínáljátok újra, ha nem kell neki, megint vegyétek el. Ne kínáljatok fel helyette semmi mást, mert akkor válogatni fog.

Ha a főtt étel közelebb áll hozzátok, akkor főzhettek is neki. Itt van fent néhány recept ezek alapján állítsatok neki össze valami hasonló étrendet (a házikoszt nem= a maradékkal) :

[link]

Ehhez tartozó etetési útmutató:

[link]

2012. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!