Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelést a gazdik hogy oldják...

Tüzelést a gazdik hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Lesz egy szukám (ha fontos:foxi), és nem tudom, hogy a tüzelési időszakot hogy oldjátok meg:


-Ilyenkor hogy kell a kutyust sétáltatni?

-Mettől meddig tart ez? (mikortól?)

+Mennyivel járnék jobban/rosszabbul, ha esetleg ivartalaníttatnám?


Ha gazdi mond tanácsot, légyszi írjátok oda!!



2012. márc. 4. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Én már két tüzelésem átestem a kutyámmal. Ilyenkor ezalatt a két hét alatt nem szabad szabadon engedni, mert hajlamosak elcsavarogni. Pórázról amúgy sem veszem le gyakran, csak néha. Ez általában két maximum három hetes időszak. Az ivartalanítás mindenképp jó megoldás, mert nem lesz szaporulat, plusz kiszámíthatóbb lesz a kutya
2012. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttatni kell és akkor nem kell lerugdosnod róla kóbor kanokat (meg sok betegségtől is megkíméled). Amúgy úgy szokták megoldani, hogy nem csúcsidőben sétáltatják vagy elkerülik a forgalmasabb helyeket, ahol kanokkal találkozhatnának. Mondjuk jó séta időpont az este 10-12-ig. :) De mindenképp nyűgös, mert évente 2*1 hónapig nem tudsz kutyás társaságba menni vele.
2012. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítással sok előnyötök válna..kicsit olvass utána!
2012. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ha nem ivartalaníttatnám, akkor ennek mi a negatív/pozitív oldala?
2012. márc. 4. 21:29
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
A mi kiskutyánk fogamzásgátlót kap (fél évente kell), így ha meggondoljuk magunkat, és esetleg szeretnénk, hogy még több kis gyönyörűségünk legyen, lesz rá lehetőség. Hosszútávon mondjuk nem a legolcsóbb megoldás, de így legalább megmarad a lehetőség.
2012. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A "nem ivartalaníttatásnak" pozitív oldala nincs, negatív oldala viszont rengeteg!
2012. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ma 21:29

Messze nem biztos, hogy a fogamzásgátló miatt egyszer egészséges gyönyörűségeitek lesznek. Nem világosított fel az orvos a mellékhatásokról?

2012. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
otthon, hogy oldjátok meg, hogy ne legyen minden.....
2012. márc. 4. 21:42
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem két szuka kutyám van, igaz sétáltatni ritkábban kell, adott a nagy kert. Ha mégis sétálni viszem őket kerülöm a más kutyával való találkozást. Évente kétszer tüzelnek, tavasszal és ősszel, de ez változó, kb. olyan két-három hét, Egyik sincs ivartalanítva, mert akkor már nem lehetnek tervezett kiskutyái...
2012. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Negatívum:könnyen lehet méh gyulladása,emlő daganata,a kanokat nagyon meg hülyíti és számíthatsz dísz kíséretre kóbor kutyák személyében valahányszor sétálni mentek ha NINCS IVARTALANÍTVA!Tehát én a helyedben meg csináltatnám a műtétet mert sokkal jobban fogsz járni hosszabb távon te is és a kutya is.
2012. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!