Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiakadtam teljesen! Miért...

Kiakadtam teljesen! Miért kell őket szaporítani?

Figyelt kérdés

Én sosem voltam a szaporítók azon rétege ellen akik magukhoz képest tisztességgel,megválogatva "tenyésztik" a kutyákat!

De most nem ez a lényeg!

Nem értem miért kell tényleg minden kutyát össze vissza keresztezni?

Most konkrétan az amerika staffordshire-ről beszélek!

Az egyik ismerős vett olcsón egy kiskutyát és ideggyenge volt,a másik barátnőm staffija szétszedte a másik kutyát a kaja miatt(még "szerencse" hogy kutyát,nem gyereket),aki mellett felnőtt és mindig is egy helyen voltak!

És a harmadik legdurvább,nem tudom láttátok-e nem rég a tv-ben egy faluban staffi KEVERÉKEK(azt hiszem) támadtak!

Nem értem hogy egy amúgy sem szobakutyának kitenyésztett ebet miért kell össze vissza szaporítani?

Hogy ilyen ideggyenge,agresszív állatok legyenek belőlük!

Azért ez még sem egy 5 kilós szoba kutya!

Én nagy rajongója voltam a fajtának!Szerintem nagyon okosak és szépek,de ezeket hallva,ráadásul egyre több helyről hallom hogy milyen buták...egyszerűen el vagyok képedve!

Én értem hogy nem szabad szaporítótól venni kutyát és meg van előzve a baj,de nem mindenki teheti meg hogy több tíz illetve százerzet kiadjon kutyára!Sajnos Magyarországon erre van kapacitás!

Csak nem tudom ha esetleg egy kisgyereket szed szét a kutya a szaporító vajon vállalná e a felelősséget?

Bele se merek gondolni!

Nektek mi a véleményeket?


2012. márc. 5. 09:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%

Gyerek mellé nem veszek stafit! Meg hasonló nagyobb testű"harcias"őrző védő dögöt.

Nekem is nagyon tetszek a stafik meg a rotik,dobermanok.De sose vennék ilyet a gyerekem mellé.2 kisgyerekem van.Eddig egy labladorunk volt(sajnos valakinek útjában volt szerencsétlen és megmérgezték)Most beagleng van.Nah abban tuti biztos lehet ezek nem bántják a piciket.De akkor se engedem őket hogy csak kettesben legyenek az udvaron.Kutya nem játék....

2012. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Szerinted a tenyésztés mi?! Az összes fajtatiszta kutya úgy jött létre, hogy keresztezték a különböző tulajdonságú kutyákat, majd ha már elég jól körülírhatő jellegeik voltak az utódoknak, akkor formálisan is elismerték külön fajtának. Az pedig irónikus módon pont a modern társadalom vívmánya, hogy ilyen agresszív kutyák is vannak. Ezek tenyésztési szempontból selejtek, régen agyonverték őket már a problémák előtt. Ma megtartjuk őket, mert úgy humánusabb. Most akkor döntsd el, azt akarod, hogy a rossz génekkel rendelkező kölyök kapásból menjen a darálóba, vagy megtartod elviselve a gyengeségeit!
2012. márc. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát igen... Én ugyszint imádom a staffordokat nekem volt egy nagyon szép volt az az igazi staford szép nagy fej izmos nyugot jó idegzetü. Megint olyat szeretem vlna de hamar megondoltam magam anyira nyomatják orba szájjba a kölyköket hogy 1. szinte hozád vágják már anyi van

2.divat kutya lett és sajnos szinte mindig nem hozáértő kezegbe kerűl pl elsö kutyának ilyet vesznek szerintem nem elsö kutyának való. 3. most nem azér de a legtöbb ugy néz ki mind valami ,,agár,, vékonyak alig izmoltak és kis kicsi fékony fej 4. gyenge idegzetüek ... A szaporitó az meg cseszik felelőségetválalni szarik az mindenbe pénz legyen belőle . az a gáz hogy ez nem csak anél a fajtánál van otvanak a goldik ugyan ez amilyen okos kutyák voltak olyan hülyék letek agreszivak ideggyengék és ugyan abol az okbol mind a staffordok orba szájba nyomatják öket minden féle ,,szelekció,, nélkül én értem hogy nincs az embereknek 100 ezrük de istenem rakjon félre énis mindig félre raktam valamenyit mig meglet az öszeg és lett egy normális kutyám ...

2012. márc. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a szaporításról van szó. Persze, mivel népszerű, ezért rengetegen szaporítják is, amivel tényleg rontják a minőséget. A Másik baj, ami legalább ekkora, hogy - nem akarok senkit megbántani, de tényleg ezt látom - főként olyanok vesznek ilyen kutyát, akiknek az intelligencia szintje nem tenné lehetővé semmilyen kutya megfelelő tartását sem. Nagymenő, macsó izomagyak és azok női. Tudom, tudom, itt mindenki a kivételek közé tartozik! :) Sajnos volt szerencsém közösségi oldalakon nyomon követni azt, hogy a bull típusú terrierek gazdái milyen agyatlanul, agresszíven és arrogánsan tudnak kiállni a saját vélt vagy valós igazukért. Még akkor is csak mondják és mondják, amikor már bölcsebb lenne hallgatni. Ráadásul olyan hangnemben, ami a normális gondolkodású emberekben ellenszenvet vált ki. Szóval legtöbbször nem a kutya tehet róla, ha baj történik, én egyszerűen ezekből az emberekből nem nézem ki, hogy rendesen tudnák nevelni az amúgy nagyon ösztönerős kutyáikat. Sőt, a legtöbbjükben sajnos fel sem merül a nevelés gondolata, hiszen nem azért vettek ilyen kutyát, hogy az szépen eljátszadozzon a kutyafuttatón a többi ölebbel, hanem azért, hogy menőzzenek vele. A menőzés meg egy vad kutyával az igazi! A lényeg, hogy én nem a szaporításban látom az okot, az már inkább következmény. Az ilyennek reménytelen megmagyarázni, hogy nem kell a kutyáját elletni, mert ő úgyis jobban tudja.
2012. márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
9:33-as tök egyet értek veled soknak tényleg csak menőzésből kell ....nevelni már luxus nemrég mentem az utcán egy plázamaca meg egy staffordlal nem ment neki rendesen a porázon na mivolt a nevelési modszer ugy elkezte megverni az utcán szerencsétlen kutyát hogy az már fáj... na ilyen az egyik ág akiknek van...
2012. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4es.

Teljes mértékben igazat adok neked !!

Csak azért kell nekik ilyen kutya,hogy menőzzenek vele. És, ha azt hiszik, hogy a staff előtt volt már rottweillerük, akkor már tudnak ezzel a fajtával is bánni! Hát nem! Közösségi oldalon igen sokan keresik ezt a fajtát, fiatal barmok is. Nem akárkinek valók, nem első kutyának stb. Aztán még neki állt feljebb és olyan hangnemben válaszolt... Neki nem hogy staffi de kutya sem való! "mert csak most engedhette meg magának,hogy kutyája legyen". És mi lesz, ha elfogy a pénze? Miből tartja el a kutyát? Főleg az ilyen kaliberű kutyákat, póráz,szájkosárral KELL sétáltatni, de mind a két eset kimarad! Unom, hogy mindig én vigyem félre a kutyámat, mert az a *öcsö* gazdája menőzik vele. Nj-ok se különbek. 1 gyereknek 2 is volt, de a kan agresszív volt, még szájkosár se volt rajta(panelban, ahol több kutya is él), nem tudta kordában tartani a saját kutyáját, nem 1x elesett a gyerek, mert elhúzta őt a kutya. Széttépedt 1 kis kutyát de nem csináltak vele semmit, senki! Most már egy jó ideje hál istennek nincs meg ez a kan, csak a szuka. Nj is ideggyengék. Roti se kéne, mert elég sok olyan sztori van, hogy még a saját gazdáját is széttépte. Ha nem vagy C.M, egyiket se válaszd. Ha tekintélyt parancsoló kutyát akarok, aki még a külseje ellenére szelíd más kutyákkal és a gyerekekkel, akkor BULLMASZTIFF-ot választom.

Staff nem alkalmas házőrzésre, csak más kutyák betámadására. 1ik pillanatról a másikra bekattanhat. Nem ugat, csöndben alattomosan támad, nem adj jelet a másik kutyának. Egy szobacirkáló sokkal előbb meghall bármilyen halk neszt is mint ez a fajta, és ők megugatják a másik közeledő kutyának, hogy ne közeledj. Ép ma reggel láttam a tv-ben, hogy egy kölyök pit se tudja hol a határ, már akkor ráment a másik kutyára. Egy esetet is olvastam kutyás újságban: ez a fajta már kölyökkorában(4hetes) már nem vette figyelembe az anyja jelzéseit, már agresszív volt a testvéreivel, amiért a gének a felelősek, ezek sosem tűnnek el.

2012. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1.Ne haragudj de hamarabb vennék egy jó helyről,jó tenyésztőtől(!!!) staffit gyerek mellé mint egy buta beagle-t!(ez nem csak az én véleményem a beaglekről!)


2.Hát marhára nem mindegy hogy az anno kitenyésztett fajták közül a selejteket kiszelektálták még mielőtt másoknak kárt csinálnának velük,mint hogy most szaporítják NULLA hozzáértéssel őket ész nélkül!


3,4.

Teljesen egyet értek!

Itt az utcánkban egy 40 kilós csaj szántotta fel naphosszat a gyepet mert nem tudta vissza tartani a sztaffit,nevelni meg gondolom nem tudta!Nem egy erős jellemű csaj!

És igen,a kisebbség előszeretettel adja veszi,szaporítja ezt a fajtát mert marha menő!Aztán ha majd letépi a gyerek arcát a túl tenyésztett idegroncs kutya majd mennek a segílyért és meg van oldva!


Én tényleg nem vagyok a normális szaporítók ellen!De nem igaz hogy nem tudnak kitalálni valami törvényt vagy adót az ilyen jellegű kutyák tartására,ahelyett hogy a rohadt ebadóval kínlódnak!

És a goldikra vissza térve!Gazdag negyeden sétálva,minden második háznál goldi aki széttépi a kerítést,meg habzó szájjal csahol!

Hát igen,meg van a látszata a foglalkozásnak meg gondolom a szaporításnak is!

A goldik erről híresek hogy csaholnak mint egy vadállat,nem pedig arról hogy még a betörőt is halálra nyalogatják!:)

2012. márc. 5. 09:57
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

"Én értem hogy nem szabad szaporítótól venni kutyát és meg van előzve a baj,de nem mindenki teheti meg hogy több tíz illetve százerzet kiadjon kutyára!Sajnos Magyarországon erre van kapacitás!"


De miért nem lehet megérteni, hogy kutyát tartani nem kötelező? Miért képesek az emberek mondjuk egy TV-ről, vagy DVD lejátszóról lemondani, ha nincs rá keret és miért nem egy kutyáról? Ezt kellene már beleverni a fejekbe.

És a szaporítás semmilyen módon nem tolerálható véleményem szerint. Nincs jó, vagy rossz szaporító. Csak szaporító van, na meg tisztességtelen tenyésztő, akiket messziről kerülni kell.

2012. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A rotinkkal semmi gond nem volt. Egyszerre játszott 7 10 év alatti gyerekkel. 50%-ban a neveltetés kérdése ...a másik 50% a génállomány...
2012. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
amilyen a gazda olyan a kutyája!!!! ha okos a gazda akkor okos a kutyája ha hülye akkor..... stb!
2012. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!