Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Kaptam 1 éves Rottweilert...

SOS! Kaptam 1 éves Rottweilert. Tudom még nevelni? Lent!

Figyelt kérdés

Kaptunk tegnap egy 1 éves (kan) Rotit. Picit kajlának tűnik. Nem volt sajnos nevelve, nyakörv se volt rajta soha életébe. Nevelési tanácsokról nagyon sokat kiolvastam, illetve nem ez az első kutyám amit nevelnék.

A kérdés az hogy én akivel 1 éves korába találkozott először, tudom e nevelni alapvető dolgokra?



2012. márc. 5. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:

1évesen még bőven kölyök, persze hogy tudod nevelni. Még az idős 10+ éves kutyákat is meg lehet nevelni illetve tanítani bármire, csak türelem és kitartás kell hozzá.

Kezd el szépen hozzászoktatni a dolgokhoz, az alapvető otthoni szabályokat állítsátok fel és neveléstől függetlenül tartassátok be vele (pl nincs felugrálás, harapdálás...).

2012. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy tudod ez nem korhoz kötött lesz vele munkád de ha kitartasz akor meni fog és megtanul mindent amit kell hoszu folyamat lesz . De megéri :D

Sok sikert :)

2012. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Remélem sikerül megszoknia a nyakörvet.

1 évesen még kölyök? Úgy tudtam egy éves korára kifejlett példány. Vagy "agyilag" van még mit fejlődnie? :)

2012. márc. 5. 09:55
 4/7 anonim ***** válasza:
1évesen nagyjából kifejlett, magasságra is nőhet még, de szélesedni igazán csak most fog elkezdeni. Agyilag viszont most kamasz, olyan 2-3éves korára fog várhatóan beérni, de tanítani, nevelni életszakasztól függetlenül lehet, csak van amikor könnyebb, van amikor több kitartást igényel.
2012. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


Ha sajnálni kezditek, vagy ne adj isten el kezditek kiszolgálni(ennél szebben nem tudom megfogalmazni), úgy a fejetekre fog nőni, ahogy azt illik.

Nem kell vele szórakozni.

Rárakod a nyakörvet és kész, ha nagyon kapálódzik, határozottan rászólva leállítani.


Alap dolgok:

Mint tudjuk(de mégse tudják) a kutya az utolsó kis senki a családban.

Akkor eszik, ha engedélyezett számára, addig csak nézi.

A kutya távozik, illetve érkezik meg utoljára és lép be utoljára a bejárati ajtón.

Ha hívjátok csak, akkor kap szeretetet és nem akkor, amikor ő úgy gondolja.

Mindenfajta agressziót én javaslom, hogy ne tűrjétek meg tőle, az ilyen lázadásait azonnal le kell verni.

Ha valaminek a működését kivitelezését nem érted, írjál.


Sok sikert!

2012. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az utolsó válaszadó hasznos tanácsokat adott, de ha bővebben és pontosabb infót szeretnél kapni arról hogy hogyan kell ezeket végrehajtani és egy hasonlóan erős temperamentumú kutyát (meg tulajdonképpen bármilyet) hogyan tudsz majd kenyérre kenni akkor szerezd be a Jan Fennel kutyapszichológi című könyvét, nagyon hasznos, rengeteget lehet belőle tanulni, és nem száraz elmélet, színes és életszerű :) de talán még neten is fent van.

Sok sikert!

2012. márc. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igyekszem vele minél többre menni! :)

Gyorsan tanul egyébként! :)

2012. márc. 6. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!