Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb a hám vagy a...

Melyik a jobb a hám vagy a nyakörv?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 17:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Lilu, nem inkább a kutyának kéne megtanítani, hogy az legyen amit te akarsz? Akkor talán nem fulladozna a nyakörvben sem. A munkakutya fílingje meg attól lesz ha dolgozol vele (már az is munka ha sok érdekes dolgot tanítasz). A hám egyáltalán nem nevelés, csupán egy eszköz ami visszatartja.
2012. márc. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
49%
Az van,amit én akarok,agility és dog dancing nem is menne nélküle.Viszont!Ha a kutya(ák)meglátnak valamit és nekiindulnának,akkor bizony fulladnak és mennének ezerrel.A hámmal viszont elég egyszer visszatartanom,és megérti,onnantól kezdve nem tombol.A munkakutyázást elírtam,tévedés ne essék,nem effajta látványra vágyom,viszont kellemesebb számomra egy hámos kutya(mert a munkakutyákra asszociálok,ha éppen eszembe jut)mint egy nyakörves.Tulajdon nyakam is pofátlanul érzékeny,rettegek attól,hogy valaki hozzáér,lehet,ez is szerepet játszik abban,hogy a nyakörv látványát sem szeretem a kutya nyakán.(Vagy csak túl sok nyakhúsba gyógyult"nyakörvet láttam a mentett kutyák között...?):(
2012. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%
Való igaz,eleinte,mikor még nem tanítottam meg szépen sétálni(kb 7-8 éve)akkor váltottam mérgemben a hámra,és nagyon nem bántam meg.Mostmár nyakörvvel sincs-nem lenne!-gond,de mint írtam,semmilyen élőlény esetében nem pártolom,hogy a nyakára tegyünk valamit.Sosem tudni,mi történik,s ne adj'Isten fulladást okozhat,ha úgy adódik.Inkább a szügyénél tartsam vissza.
2012. márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az utcára se lépj ki ilyen logikával, mert megeshet hogy a fejedre esik egy tégla... Egy egészséges kutyának nem lesz semmi baja ha kicsit meg is szorítja a nyakörv. Én sem szeretem ha valami a nyakamnál van, de az én vagyok és nem a kutya. Különben is egy jól nevelt kutya a legtöbb esetben akkor sem rángat ha lát valamit. A hám is ugyanúgy "bezárja", korlátozza az állatot mint egy hám ha már ilyen érzelmi dolgokról beszélünk, az is ugyanúgy meg tudja sérteni... Sőt szerintem ezerszer feltűnőbb mint pl egy egyszerű kis nyakörv. Szerintem eltúlzod de hát a te dolgod.
2012. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
*mint egy nyakörv.
2012. márc. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Akiteki ***** válasza:
54%
Ismét egy helikopteres eset. A világon mindenhol nyakörvvel sétáltatják a kutyát és nem fulladnak meg séta közben.
2012. márc. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%
Lehet,hogy eltúlzom.Nem a veszélyről van szó,hadd ne említsem,milyen sportot,,űzök"...Viszont a rengeteg csábító illat és kóbor macska(mert az akad bőven)megtette a hatását.Abszolút behívhatóak,engedelmesek,de akaratosak.Jobb szeretem hámmal,mint nyakörvvel visszatartani,ha sor kerül rá.Nem azt mondom,mindenki azzal sétáltat,amivel akar,ez csak az én heppem.
2012. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Mátyás97 ***** válasza:
Én csak azért használok nyakörvet, mert az könnyű le ,és felvenni. Ha rajtam múlna, nem kellene se nyakörv, se hám. Rendkívül engedelmes. Csak a Magyar kormány....
2013. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
kemények vagytok :D
2013. szept. 1. 21:39
 20/20 Akiteki ***** válasza:

Tegnap a Keleti pu-on leszállt a vonatról egy bácsi egy mopsszal. Azonnal eszembe jutott ez a kérdés. Az a csöppnyi kutya belefeszült a hámba és úgy húzott, mint egy jobb fajta malamut. Még a hapsit is elhúzta, pedig nem volt kis darab. Na erre jó a hám. Nyakörvvel ilyet nem tud csinálni.

Aki meg írta, hogy jobban vissza tudja fogni hámban, szeretném elkérni telefonszámát. Megbeszélünk egy találkozót és filmre veszem, ahogy egy huskyt akar hámmal visszatartani. Röhögőlistás lesz a jútyúbon! :)

2013. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!