Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tulajok, akik mélyebben...

Kutya tulajok, akik mélyebben benne vannak a témában?

Figyelt kérdés

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy szukám, akinek nem tudok törzskönyvet kérni, mert egyik szülőjének sincs. Jövőre viszont egy pedigrés kannal fedeztetném.

A kérdésem az lenne, hogy annak a kölyöknek lehetne e már kérvényezni a törzskönyvet?

Köszi előre is a válaszokat. A fedeztetés viszont még nem biztos!



2012. márc. 5. 20:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Az a kutya, amelyik nem rendelkezik törzskönyvvel, az keverék. Legjobb esetben is max fajtejellegű keverék lehet. Az, h nem volt pénze tk-ra meg vicc, egy tk 5ezer Ft. Ha erre se volt pénze, akkor nem hiszem h a legjobb helyről lettek véve a kutyák.
2012. márc. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
De ha törzskönyv van, akkor hivatalosan fajtiszta! Ez lenne az egyik lényege! Csak mivel úgy néz ki mostanság jutok pénzhez ezért kezdtem el érdeklődni a törzskönyv iránt! Reméltem, hogy nem úszott el semmilyen remény! De ezek szerint még is csak.
2012. márc. 5. 21:07
 13/22 A kérdező kommentje:
Jó a tk árával nem vagyok tisztában,mert ennyire még nem mélyültem bele a dolgokba! Inkább kérdezősködöm, mielőtt bele élném magam!
2012. márc. 5. 21:10
 14/22 anonim ***** válasza:
31%

Ugyanmár :D



Ennyire nem lehettek lámák!


Bármi megoldható, csak pénz kérdése...


Szedj össze párszázezret kérdező, és hajtogasd egy szép kis borítékba!


A sikered garantált!

2012. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Jobb szeretek mindent tisztességesen elintézni, ha nem megoldható így, akkor majd lesz egy olyan kutyám, ami rendes kennelből való! És mindjárt nem kell százezreket költenem, hanem 60-70 ezret! :D
2012. márc. 5. 21:15
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Na végre, ez a normális hozzáállás. JÓ kennelből jó tenyész szuka, előtte pedig elhatározás, hogy miért is szeretnél tenyészteni. Szűrések, eredmények, aztán egy koncepciónak megfelelő kan kiválasztása. A jelenlegi kutyusod pedig maradjon meg hobby célra, szeresd őt tovább, tanítsd, gondozd. Ez nagy vonalakban így kerek. Én sok sikert kívánok.
2012. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmondom mégegyszer, mert látom nem tiszta.


Anno a kedves úriember, akitől van a te kutyád, fogott két törzskönyv nélküli kutyát, és összepároztatta őket. Lehet, h az a két tk nélküli kutya valójában hiperszupercahmpion szülőktől van és kifogástalan a génállományuk, de mivel nem rendelkeznek törzskönyvvel, így csak keverékek. Mint írtam, max fajtajellegű keverékek lehetnek (magyarul pont úgy néz ki mint a fajtájának a standardje és meg is felel az abban leírtaknak, csak nincs tk-ja, azaz nem tudni h ki fia-borja).


Szóval két keveréktől született neked egy szukád, akinek egyértelmű h nem lehet tk-ja, mivel már a szülei is keverékek. Keverékek keverékének meg nem lehet törzskönyve, hisz egyáltalán nem követhető a származása.


Tehát akármennyire is szeretnéd, nem lesz.


De esetleg tegyük fel, h a kedves ismerős kiváltaná a te kutyád apjának és anyjának a tk-t. Hát az a baj, h már nem teheti meg, mert annak is van egy határideje. De tegyük fel valami csoda folytán megoldaná, a tiédnek akkor se lehet, hisz nincs alombejelentő, nem lehet semmi alapján se beazonosítani a kutyákat, ott is van határidő és egyéb formaságok. És sajnos itt még a DNS vizsgálat se lenne elég.

2012. márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Igen, felfogtam, csak mikor írtad pont akkor küldted be a te válaszodat is, és így már nem tudtam vissza vonni, mikor küldtem be én is.

Amúgy igen. Marad hobbinak, majd később lesz tk-s, kiállításra való kutya.

Igazából most elgondolkoztam és szeretnék idővel a tenyésztéssel foglalkozni, nem csak ebben a fajtában. Így legalább előrébb vagyok. Tisztában vagyok a dolgokkal!

Köszi ;)!

2012. márc. 5. 21:36
 19/22 anonim ***** válasza:
FajTAtiszta. Ha ezt sem tudod, ne kezdj bele a kutyagyártásba...
2012. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Na, látom megtértél :), végre valaki, aki nem kezd el pattogni, hanem belátja, hogy nincs igaza, vagy nem lerne jó, ha elkezdene szaporítani.
2012. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!