Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondjátok meg nekem, hogy...

Mondjátok meg nekem, hogy miért van az, hogy ha itt leírom valami témában, hogy nekem egy amstaffom van akkor rögtön lepontoznak és lenéznek, hogy ilyen kutyát hogy lehet tartani?

Figyelt kérdés

Miért ítélnek itt nagyon sokan úgy, hogy csak a média által felkeltett ökörségek alapján ítélnek el kutyákat, hogy vérengző és vérszomjas. Ezek alaptalanok és visszautasítom az összes amstaff kedvelő nevében. [link]

Egy link ha nem tudnátok melyik az.


2009. aug. 14. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Pont a média miatt. Mert azt terjesztik ezekről a kutyákról, amiket mondtál. De talán ha nem is érdekli őket, akkor csak egyszerűen rossz napjuk volt, és igyekeznek, hogy másnak is az legyen. Szerintem ne foglalkozz velük, semmi baj nincs a kutyusoddal, és nem lenne szabad lepontozni csak azért, mert ilyen fajtát tartasz. A kutyák akkor lesznek vérengzőek és vadak, ha úgy tartják őket, verik, éheztetik, stb...
2009. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem személy szerint nagyon szimpatikus fajta, igaz, egyszer találkoztam csak közelebbről amstaffal, de az az intelligencia ami a szemében csillogott és a fülig érő "mosolya" nagyon megfogott :)

De sok ember képzeletében úgy jelenik meg, mint az agresszív, harci kutya, köszönhetően a médiának és a kutyaviadaloknak...

Ha egy yorki támad meg valakit, nem csinálnak belőle ügyet, mert ugye senki sem sérül meg...

És sajnos sok "hűdemenővagyok" tagnak szaporítótól vett, labilis idagrendszerű kutyája van, csoda, ha megtámad valakit, mikor még otthon is hergelik, mert még menőbb egy agresszív kutya?!

21/L

2009. aug. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled, én is tudom pontosan, csak az háborít fel, hogy mindenki bolondnak néz a a fajta miatt, itt meg ha válaszolok valamire akkor tuti páran lepontoznak, ha megírom, hogy a staffomat így nevelem vagy ezt etetem vele. Felháborító. Köszi a biztatásodat
2009. aug. 14. 22:02
 4/13 A kérdező kommentje:
Mi tenyésztőtől vettük, nagyon stabil ideg rendszerű szülőktől, soha nincs és nem is volt hergelve, nehogy bevaduljon egy kicsit sem.
2009. aug. 14. 22:04
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Engem is ki tud borítani... Már alapjáraton lepontoznak, ha leírom, hogy bulldogkedvelő vagyok, mert azok a "csúnya, gonosz kutyák, akik megtámadják a néniket, a terhes nőket, meg a gyerekeket".

Pedig ezek a kutyák nemcsak gyönyörűek de okosak is. Intelligensek, és legjobb barátokká válhatnak, sőt, sok véleménnyel ellentétben gyerekek mellé is ideálisak. Tűrik a dögönyözést, meg is követelik a figyelmet. Ismerek egy pár ilyen fajtát, csak jót tudok mondani róluk, az amstaff pedig a boxer és a bordeaux-i dog után nagy "szerelmem".

Igen, a média és a nagyvárosi legendák miatt lett ennyire negatív a hírük, aki ismeri őket, vagy foglalkozik velük, azok tudják, hogy barátságos és kedves kutyusokról van szó!

2009. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egy gyönyörű értelmes kutya:)

Nekem is van egy amstaffom lassan 4 éve és semmi gond nincs vele.

2009. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

:) biztos aranyos kutya lehet :)

Kár, hogy sokan ennyire félnek tőlük, és ennyire nem szeretik...

(második vagyok)

2009. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
De hiszen ez cuki!!!
2009. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nyugodjatok meg, ezen az oldalon amúgyis nagyon menő lepontozni mást. Ha havanesed van azért, ha staffod van azért, ha labradorod van azért, ha Pedigreevel eteted ezért, ha Orijennel akkor azért. Ne vegyétek személyesnek szerintem. Én kérdeztem tegnap hogy milyen fajta a kutyád és mi a neve, de ott is mindenkit lepontoztak, pedig ott aztán volt mindenféle kutyafajta.
2009. aug. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
46%
Én például személy szerint nagyon birom a staffokat gyönyörűek csak sokan nem tudják hogy ez nem pttbull igaz hogy abból lett kitenyésztve de azért hogy ne legyen olyan vérengző.
2009. aug. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!