Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek be lehet vállalni...

Szerintetek be lehet vállalni vagy felejtsem el inkább?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok nagyon rég óta és szeretnék egy kutyát örökbe fogadni magam mellé társnak,ő segítene nekem én segítenék neki, gondját viselném mindenben, az orvos szerint is talán jót tenne.Csak egy baj van,hogy panelben lakom és inkább ilyen középtermetűre gondoltam,nem is picire nem is nagyra.Azt hiszem tényleg segítene ,már a gondolattól jobb kicsit..

2012. márc. 6. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem keress meg egy terápiás kutyákkal foglalkozó valakit,ő biztosan tud neked segíteni!
2012. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Szia!:)


Jobb kérdésbe nem is botolhattam volna:):)


Én is pánikbeteg vagyok illetve elvileg nyárra rendbe jövök.

Egyrészt ha a dokid még nem mondta volna, hadd adjak egy gyors tanácsot:

Ha érzed, hogy jön a pánik, ne menekülj el a helyzetből.

Ha fene fenét eszik is, maradj a fenekeden.

Egy idő után elmúlik a pánik és rájössz, hogy hoppá, mitől is pánikoltam?

Tudom nehéz, mert ismerem milyen érzés, de ha mindig elmenekülünk, örök életünkben menekülhetünk.



A másik:

Kutya.

4 kutyám van, engem ők segítettek át a legmélyebb ponton (is), amikor kínomban sírva kúsztam a földön.


Szeptemberben jazzről biológiára váltottam, hogy etológus lehessek, de féltem bemenni egyedül az emberek közé.

Annyira jófejek voltak az egyetemen, hogy megengedték, hogy kutyástul menjek az órákra. (ehhez pszichiátriai igazolásom is volt, de nem is kérték...)

Iszonyú sokat segített. (4 kutyám közül a legkisebb 8, a legnagyobb 70 kiló, a 8 kilósat vittem:))


Az első válaszoló egy i.ióta.:)

A kutyák, de úgy egyáltalán az állatok és a természet a legjobb terápiás gyógyszer.


És szerintem a legjobb, ha menhelyi kutyust hozol el, máshogy viszonyultok majd egymáshoz, mint egy problémamentes előéletű kutyával.

(és menhelyen is vannak kölykök, ha babakutyázni is szeretnél...)


Ezt tapasztalatból mondom, nekem legalábbis segített a tudat, hogy nem lehetek gyenge, nem foglalkozhatok a magam bajával, nem pánikolhatok be, mert itt van ez a szegény kutya, aki csak rám számíthat, erősnek kell lennem, stb...

Mert a menhelyisek valahogy kezdetben általában gyengébbek, ijedősebbek, neked kell megmutatnod neki, hogy nincs mitől félniük.

Észre sem veszed, és ezzel a saját lelkednek is terápiát tartasz.


Soha nem voltam hajlandó bevenni a rivotrilt (félek tőle:D), viszont ha kutyákkal vagyok, még SOHA nem volt erős pánikrohamom, mindig tudtam uralkodni magamon.



Nagyon jó ötletnek tartom, hogy kutyázz!:)


Annyira jó lenne, ha esetleg eszedbe jutna, és rám írnál, ha már megvan a kutyus, hogy mik a tapasztalataid, jobban vagy-e, mert hogy etológusként ezzel szeretnék foglalkozni, hogy kiterjesszük a terápiás kutya fogalmát.



Amúgy a panel nem probléma a középtermetű kutyának, ha eleget van mozgatva.:)


nagyon ajánlom a Noé állatmenhelyet, szerinted 50 kutyust felsorakoztatnak,akik közül választhatsz...:)

2012. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
előbb old meg a problémáidat, aztán a kutyatartás segít majd megőrizni az eredményeket
2012. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is pánikbeteg voltam és többek között ezért is hoztunk ki a menhelyről kutyust. Rengeteget javított az állapotomon, többek között neki köszönhetem a meggyógyulásomat is. Nem kifejezetten terápiás kutya, de nem is feltétlenül kell annak lennie. Nyugodtan vágj bele, ha szeretnéd, meglátod, egy állat sokat segít. :)
2012. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Két ismerősöm is van, akik pánikbetegek. Szedik a gyógyszereket, sokat javultak mióta ismerem őket (4 és fél év). Mindegyikőjüknek van kutyusa, és nagyon jó hatással vannak rájuk. Néha, pont hogy a kutyus miatt mozdulnak csak ki otthonról. Szerintem nagyon jó ötlet, vágj bele! :)
2012. márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Magáról a pánikbetegségről nem tudok túl sokat, de a kutyázás az ilyen jellegű betegségeken szokott segíteni.

Viszont ha elfogadsz egy jótanácsot, én úgy csinálnám a helyedben, hogy felkeresnék 1-2 menhelyet, alapítványt, elmondanám, hogy milyen problémával állok szemben és ha találok olyan kutyát, akivel egy hullámhosszon vagyok, akkor ideiglenes befogadóként magamhoz venném.

Tehát nem rögtön örökbefogadni, mert nem tudhatod, hogy mi fog kisülni. És ha úgy érzed, hogy jól döntöttél, akkor véglegesíteni. Ezzel nem arra biztatnálak, hogy a kutyán kísérletezz, de a Tiéd elég speciális eset.

2012. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen problémám volt és akkoriban mentettem meg a kutyámat. Nagyon sokat segített. Úgy érzetem, hogy nekem kell erősnek, "nagynak" lennem aki megvédi a kutyust ezért nem értem rá pánikolni. Előtte képtelen voltam tömegközlekedési eszközre szállni, amikor kutyával utaztam meg sem fordult ilyesmi a fejemben. Plusz az, hogy minden napi rendszert vitt az életembe (kezdtem depressziós tüneteket produkálni), nem volt olyan, hogy most nincs kedvem megmozdulni, mert nem magamért, de a kutyámért igenis fel kellett emelnem a fenekem minden nap többször is (séta, játék, etetés stb.). Akkoriban kezdtem el kilábalni ebből és állítom, hogy egy gyógyszer sem segített annyit rajtam, mint a kutyusom. Motivált, feltétlen szeretetet kaptam tőle és "megerősödtem" mert tudtam, hogy ő tőlem függ.
2012. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

11:21

köszi a választ,nem tudom terápiás kutyát honnan lehet befogadni ,azért

nem vagyok annyira rossz állapotban,csak néha rám jön a rosszul lét és ez teszi nehézzé az életem,és sajnos szociális fóbia is társul mellé,azért is szeretnék egy társat ,"aki" velem lehet amikor nagyon rossz és talán így könnyebb lenne túl lépnem a bajaimon, megtennék mindent úgy érzem.


11:38

Köszönöm a biztatásodat,ez sokat segít a döntésemben,főleg,hogy neked is hasonló problémáid vannak és vannak tapasztalataid.Majd mindenképpen írok ,ha sikerül befogadnom egy kutyust!Remélem minél előbb sikerül!


11:39

köszi,igen tudom meg szeretném oldani a problémáimat,de ez az állapotom ,már majdnem 8 éve így van és ez elég sok idő.Eddig sem gyógyszer,sem orvos nem segített.


12:35


Köszi,ez jó ötlet lehet,hogy akkor először ideiglenesen fogadom be és majd kialakul a dolog.Gondolkodom ezen is.


11:41,11:54,13:58

Köszi nektek is a válaszaitokat,akkor ti is tapasztalatból írjátok,ez is segít a döntésemben,mindenképpen lesz kutyám,most már eldöntöttem!


Mindenképpen,olyan fajtát fogok választani,hogy neki is jó legyen.Nem lesz nagytestű,de olyan nagyon picike sem,de mindenképpen kisebb fajta lesz és sokat fogom sétáltatni meg szeretgetni!!!!:)

2012. márc. 6. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!