Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nevezik itt egyesek a...

Miért nevezik itt egyesek a fajtatiszta törzskönyvnélküli kutyát fajtajellegű keveréknek? Az a pontos lexikoni megnevezése? /Kritikákat nem kérek, választ szeretnék/

Figyelt kérdés

Egyébként számomra azért érthetetlen ez a kifejezés, mert ha jól tudom egy drága teszttel bizonyítható akár százalékos pontossággal a kutya fajtája.

Vagy csak a papíros kutyákat nevezhetjük így? Valaki felvilágosítana?



2012. márc. 7. 05:01
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
59%
Meg ilyenek, hogy "vizsla", "poodle"... Hányféle vizsla is van? És uszkár? Jó játék gazdag sznoboknak, azon felül meg gyakorlati haszna legfeljebb a tudósok és szakemberek számára van.
2012. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 Akiteki ***** válasza:
8%
Annyi a gyakorlati haszna, hogy néhány ember fizetést kap érte, hogy ezeket megcsinálta. Semmi több.
2012. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem tenyészted vagy nem jársz vele küllemversenyekre, akkor egyáltalán nem fontos a törzskönyv.
2012. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

Tehát akkor még mindig fennáll a kérdésem. Attól függetlenül, hogy egy kutyának nincs róla papírja, még lehet fajtatiszta, tehát nem nevezhető keveréknek véleményem szerint. Nem győztetek meg!


Ennek a tesztnek biztos vannak különböző okai. Én például pont egy durva okba futottam bele, csak a másik oldalról. ÉN NEM ISMERTEM EL, HOGY FAJTATISZTA a kutyám, tehát ellenem bizonyítottak vele. :S Tudnék mesélni a Németo.-i élményeinkről...

2012. márc. 7. 21:20
 15/49 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as, nem a törzskönyvről, hanem a fogalmakról szól a kérdésem...
2012. márc. 7. 21:22
 16/49 anonim ***** válasza:
27%
Most mi van? Nem tudsz olvasni, vagy csak értelmezni nem tudod a leírtakat? A fajtatisztaság nem biológiai fogalom! Azokra a kutyákra alkalmazható, akiknek a származását vezetik az ebtörzskönyvben. Mit nem lehet ezen érteni? Ezen semmiféle teszt nem változtat!
2012. márc. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
51%

Ne törődj ezzel, hülyeség. Nem a TK teszi a kutyát. Ez egy bürokratikus ostobasággá fejlődött. A TK-s kutyák között is sok a humbug, az sem garancia. Sokszor nem is az a kankutya van feltüntetve apának, aki valóban nemzett. Csak ugye aki ott szerepel a származási lapon, az 1millió kupát nyert a küllemversenyeken, viszont idegrendszerileg egy gyenge példány. Ilyenkor befedeztetnek egy másik kannal és máris megvan a jó idegrendszer, de papíron a neves apától.

Vagy amikor egyszerre közel azonos időben születő almokat vonnak egybe, vagy cserélgetik a kölyköket egyik alomból a másikba, ezáltal totálisan összekeverve a szülőket. :-)

Szóval örülj a kutyádnak, szard le hogy nincs TK-ja. Nekem is olyan fajta tiszta kutyám van, aminek nincs TK-ja.

2012. márc. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
66%

Hát ha azt mondod, hogy még nem volt ilyen, akkor te vagy ostoba és egyben nagyon is naív. :-)


Meg a küllemkiállításon mikor a borítékot odacsúsztatják a bírónak... Az sem igaz, mi? :-) Végül is egy tiszta országban élünk, se csalás, se korrupció, mindenki tiszta és makulátlan. :-)

2012. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
83%

Mondom hogy naív vagy. :-) Vedd le a rózsaszín szemüveget. A tenyésztők nem szentek, megvannak a kis játékaik. Persze nem általánosítok, a többség valóban tisztességes. De hát ugye a nem tisztességesek által ők is be vannak csapva.


Én se nem tenyésztek, se nem szaporítok.

2012. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
Hogy jön a csalások felemlegetése egy fogalom jelentésének a boncolgatásához? Két külön téma. Nem értem. Ha a csalókról akarsz értekezni, akkor miért nem írsz ki arról egy kérdést?
2012. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!