Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nevezik itt egyesek a...

Miért nevezik itt egyesek a fajtatiszta törzskönyvnélküli kutyát fajtajellegű keveréknek? Az a pontos lexikoni megnevezése? /Kritikákat nem kérek, választ szeretnék/

Figyelt kérdés

Egyébként számomra azért érthetetlen ez a kifejezés, mert ha jól tudom egy drága teszttel bizonyítható akár százalékos pontossággal a kutya fajtája.

Vagy csak a papíros kutyákat nevezhetjük így? Valaki felvilágosítana?



2012. márc. 7. 05:01
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
75%
Régen nem szaporították agyba-főbe őket, hanem keményen ment a szelekció. Menjünk vissza abba a korba? Ma valahogy szabályozni kell.
2012. márc. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
Amúgy most is vannk olyan fajták, amiknek nem vezetnek törzskönyvet. Pl. a sinka. De ahol vezetik, ott ne mondjuk már rá egy akármilyen ismeretlen származású egyedre, hogy biztosan fajtatiszta! És ha még az is, semmire se megyünk vele, mert a felmenők ismerete nélkül tenyésztésre alkalmatlan.
2012. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

Régebben is megvolt a szelekció a jó és fajtatiszta kutyák között. Akkor is tudták h fajtatiszta, mert egy pulit nem volt értelme mással keresztezni, hisz akkor nem felelt volna meg maradéktalanul az eredeti funkciójának.

És akkor nem voltak külön tenyésztők, pali bácsi láttah h az ő pulija jó, a szomszédé is, akkor uccu neki.



De ha nem volt jó egy kutya, simán kinyírták. Nem teljesített az agár? Nem tudja megfogni a nyulat? Ha szerencséje volt, gyorsan halt meg. Ennyi.

2012. márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért kell az egyetlen tárgyi tudással és ész érvekkel rendelkező kommentet (#26-os) lepontozni, ami tényleg választ adott a kérdésemre, csak mert az nem egyezik mások megítélésével?


Miért kell kiforgatni egy jogszabályt? (#25) Én sehol sem láttam feltüntetve ezt a kifejezést amiről a fenti kérdés szól!


Szerintem egy ilyen genetikai papír akár erősebben érvényesülhet a világban, mint egy magyar törzskönyv...


Itt még vitatkozni sem lehet rendesen, mert az győz, aki hangosabb, jelen esetben akik többen vannak.


Tehát van aki azt állítja, hogy az FCI kitér az olyan kutyákra, akik genetikai teszttel rendelkeznek, és leminősíti keveréknek?


Fajta jellegű keveréket pedig főleg nem olvastam még sehol, amiről ugyebár ez a kérdés szól...


Mindenki felteheti magában a kérdést, miről is szólt a kérdésem valójában...

2012. márc. 11. 22:53
 35/49 anonim ***** válasza:
Mit értesz magyar törzskönyv alatt? A törzskönyvet egy nemzetközi szervezet állítja ki.
2012. márc. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%
A MEOE állítja ki, a nemzetközi szervezet "csak" elismeri.
2012. márc. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
84%
Kedves Kérdező! Tényleg csak azt hallod meg, amit te magad is hallani akarsz? Kitörölheted a hátsódat a teszt eredményeddel, ha azon nincsenek feltüntetve a kutyád felmenői! Márpedig nincsenek. Innentől mindegy, hogy fajtatiszta vagy keverék, ugyan úgy nem mész vele semmire.
2012. márc. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:
Még mindig erről a FAJTATAJELLEGŰ KEVERÉK kifejezésről van szó. Valaki alátámasztja, hogy van ilyen kifejezés, és nem csak kitaláció, vagy kimondhatjuk végre hogy nincs ilyen kifejezés??!!
2012. márc. 12. 13:09
 39/49 A kérdező kommentje:

Egyébként pedig felvilágosítanálak titeket, ti törzskönyvet dicsőítő személyek, hogy a magyar papírokat úgy véleményezik külföldön, hogy itt akármit meg lehet szerezni, és nem alaptalanul! Ahogy előttem is írták, vannak hézagok itt is, főleg mivel régebben ránézésre adtak törzskönyvet, egy józan paraszti ésszel rendelkező ember is megmondja, hogy teljesen egybefolyt itthon a törzskönyv-nincs törzskönyv dolog, még tenyésztőnek sem kell lenni hozzá. Bocsánat az OFF-ért...


A válaszokban még mindig nem találtam bizonyítékot arra, hogy van ilyen kifejezés, ezért nem hallom meg azt az oldalt!

2012. márc. 12. 13:16
 40/49 anonim ***** válasza:
82%

Hivatalosan nincs ilyen minősítés. Ezt az állatvédők hozták köztudatba, amikor némelyek azzal jöttek, van egy fajtatiszta kutyám, csak nincs törzskönyve . Na, erre megy a válasz, nem fajtatiszta, mert nincs törzskönyve ,csak "fajta jellegű keverék".


A törzskönyv egy előírás egy egyesület, szervezet elvárásaiban. Valahol garancia a fajtának. Az, hogy némelyek sumákolnak, varázsolnak a papírral, egy dolog.

Ha Te horgász engedélyt akarsz, kell lennie vizsgának, ha jól tudom. Ha azt a vizsgát kenőpénzzel szerzed meg, vagy valóban vizsgával, a papír értéke ugyanaz.Viszont ,ha megbüntetnek engedély nélküli pecázáson, nem mondhatod , hogy ,de én tudok horgászni, minek az a papír?

Lehet, sántít a hasonlatom, de a lényeg az, egy közösség által előírt szabályokat , ha benne vagy a közösségben, be kell tartani.

2012. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!