Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nevezik itt egyesek a...

Miért nevezik itt egyesek a fajtatiszta törzskönyvnélküli kutyát fajtajellegű keveréknek? Az a pontos lexikoni megnevezése? /Kritikákat nem kérek, választ szeretnék/

Figyelt kérdés

Egyébként számomra azért érthetetlen ez a kifejezés, mert ha jól tudom egy drága teszttel bizonyítható akár százalékos pontossággal a kutya fajtája.

Vagy csak a papíros kutyákat nevezhetjük így? Valaki felvilágosítana?



2012. márc. 7. 05:01
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már amelyek választ adtak a kérdésemre.
2012. márc. 12. 15:45
 42/49 anonim ***** válasza:
86%

"kimondhatjuk végre hogy nincs ilyen kifejezés"


Megnyugtatlak, van. Hiszen használjuk nap mint nap. Amit használunk az pedig "van". Ha nem lenne, nem tudnánk használni. Te is használod, hiszen kérdést tettél fel vele kapcsolatban. Jelentése is van: olyan fajtatiszta vagy annak tűnő kutya, amelyiknek nem igazolhatók a felmenői.

2012. márc. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

"Jelentése is van: olyan fajtatiszta vagy annak tűnő kutya, amelyiknek nem igazolhatók a felmenői."


Hát szerintem neked súlyos fogalomzavarod van, ha szerinted a keverék egyenlő a "nem igazoltak a felmenői"-vel...

Az én lexikonomban nem ezt jelenti, és lehet, hogy van ami szájról szájra terjed, sőt, megér még egy tisztázó kérdést is, de sok olyan kifejezés van a magyar nyelvben szerintem, amit helytelenül használunk, mint például ez is. Végül is nekem mindegy, mindenki azt gondol amit akar...

2012. márc. 23. 01:48
 44/49 anonim ***** válasza:
53%
Az én lexikonomban meg ezt jelenti, úgyhogy ezt meg is beszéltük. Az én kutyám is keverék, hiszen 3 fajta keresztezéséből származik, de mivel igazolhatóak a felmenői, tehát törzskönyves, ezért fajtatisztának minősül. Ha nem lenne elismert fajta, akkor ugyan olyan keverék lenne, mintha én most fognám azt a 3 fajtát és elkezdenék kisérletezgetni a keverésükkel. Tehát semmi máson nem múlik, minthogy egy nemzetközileg elismert törzskönyvező szervezet adott róla papírt vagy sem.
2012. márc. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
Tehát a te fajtakeresztezett kutyád, -mivel ismertek a felmenői- fajtatiszta, de az én genetikai teszttel rendelkező kutyám nem? Érdekes megállapítás... :O
2012. márc. 25. 00:16
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Hiszen ezt a fogalmat az ismert felmenőkkel rendelkező kutyákra találták ki és azokra alkalmazzák. Sőt, az enyémre még csak genetikai teszt sincs. Lehet, hogy a 3 ős közül valamelyikként azonosítanák, ha letesztelnénk. De semmi értelme. Ennek a genetikai tesztnek csak akkor van bármi jelentősége, ha ez alapján nyilvántartásba akarják venni a kutyát és tenyésztésbe vonni vérfrissítés céljából, de kevés olyan fajta van, amelyiknél ennek realitása lenne.
2012. márc. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
Egyet nem fogsz fel. Hogy genetikai teszttel csak annyit tudsz megállapítani, h milyen kutya volt a szülő és a felmenő. De hogy konkrétan melyik, azt csak kontrolleredménnyel lehet (hisz ha nincs mintád az apától és az anyától, akkor nem tudod megnézdni a dns összehasonlítást). A tk meg feherén-fehéren leírja.
2012. márc. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem attól a kutya még nem keverék, hogy nincs törzskönyve. Nekem is olyan kutyám van akinek nincsen törzskönyve, mégis fajtatisztának mondom.
2015. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 ferenczi válasza:
32%
apa kutya többszörös győztes német juhász.anya kutya a későbbiekben többszörös kitűnő szintén német juhász.Lett tőlük egy kölyköm amire nem lett kérve törzskönyv(kimondottan házőrzésre szántuk,az is lett ,durva az örző-védője) ---- némely itt irogató szerint ez mégsem német juhász ( hú mekkora sötétség van némelyek fejében )
2017. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!