Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita kutyát szeretnék,...

Akita kutyát szeretnék, nőstényt. Személyes tapasztalatokat mondanátok?

Figyelt kérdés
Tavasszal szeretnék venni egyet.. Sok helyen olvastam a neten, hogy mennyire nehéz egy ilyet felnevelni, mennyire nehéz vele bánni pes hogy milyen magabiztosnak kell lenni. Hogy kell elkezdeni? Ti miket csináltatok? Adja majd magát a helyzet? Megérte? Kutyasuli?
2012. jan. 24. 16:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
40%
Nem idevaló kutya a bundája miatt,nyáron szenved és még a legyek is kikezdik a fülét. Az ilyen szánhúzó,meg medveölő fajtáknak nem való ez a magyar éghajlat,sok hülye csak szenvedteti ezeket a jószágokat itt.
2012. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
48%
1. válaszolóval tökéletesen egyetértek. Amúgy is egy Akita nem kezdő kutyásnak való ha meg azt sem tudod hogy hogyan kezd a nevelését én ne ajánlanám ezt a fajtát.
2012. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
35%
Elsőnek igaza van, aki lepontozta legalább indokolja meg, hogy miért tette.
2012. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
Nehéz eset.Nehezen tanul ,makacs, önfejű ,szökős és ennek tetejében még harcikutya ősei is vannak, tehát veszélyessé válhat.Nem elsőkutyásnak, gyengekezű gazdának való.
2012. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Akiteki ***** válasza:
94%
Keress egy kennelt, vedd fel velük a kapcsolatot és nézd meg, hogy mennyire tetszik a kutyák viselkedése és hogy boldogulnál vele. Nem minden első kutyás hóthülye.
2012. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Ha melege van, azt megoldom![: majd bejön és hüsizik.[:


Anúgy köszönöm a válaszokat!

És remélem tényleg nem minden elsőgazdás hóthülye!(:

2012. jan. 24. 18:29
 7/30 anonim ***** válasza:
27%

Jaj, jaj! Fogadjunk, hogy te is a Hachico című filmet nézted.

Mivel még nem volt kutyád, nem ajánlom! Fentebb már leírták miért.

2012. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Haha, nem! Én apukám legjobb barátjánál lártam és akkor szerettem bele!

Az a baj, hogy én hosszú időre szeretném ezt a kutyát. És nekem nem ilyen kipróbálás alapon megy. Hogy majd egy ilyen, aztán egy olyan. Mert nem egy telefon. És ezt a kutyut szeretném számonra tökéletesre faragni.

2012. jan. 24. 19:05
 9/30 Akiteki ***** válasza:
100%

Akkor adott a helyzet, először faggasd Apukád barátját. Aztán tenyésztőt.

Még az sem biztos, hogy hiba, ha valaki a film alapján szeret bele egy fajtába.

Én 18 évvel ezelőtt megláttam 2 gyönyörű malamutot az utcán. Hazamentem, fellapoztam a kutyás könyvet és megállapítottam, hogy ezek huskyk és nekem ilyen kell:)))

Azóta már az 5. generáció is itt szaladgál körülöttem és sosem bántam meg a tévedésem.

2012. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

Mik azok a "medveölő fajták"? :-)


Még egy kisebb barnamedve is 250-300kg, nincs kutya, amelyik egy ekkora medvét meg tudna ölni. A szürke farkasoknak is csak falkában megy.


Max. mosómedvét ölne meg egy kutya.

2012. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!