Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyámat minden érdekli,...

A kiskutyámat minden érdekli, csak én nem. Mit tegyek? 9 hetes.

Figyelt kérdés
2 napja tökéletesen hallgatott, mert megtanítottam neki a fújt, a hozd ide-t és a nevét, de most egyáltalán nem foglalkozik velem, a sétán fogja magát és lelép és hiába futok a másik irányba bújok el, nem is érdekli.

2012. márc. 8. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
9 hetessel séta?!?
2012. márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát pisilni és kakilni ki kell vinnem, neeem?
2012. márc. 8. 17:23
 3/7 anonim ***** válasza:

elvileg amíg nincsenek meg az oltásai addig nem...

9 hetes, minden nap változni fog a viselkedése. Amit megtanítassz ma,elfelejti holnapra. még kölyök

2012. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

9 hetes kutyával játszani kell, nem ilyen összetett dolgokra tanítani...

Tudja a nevét, és NÉHA játékosan, jutalomfalattal gyakorold a behívást.


Ez olyan, mintha egy kiscsoportostól kérdeznéd ki a szorzótáblát.


Fontos, hogy a nevét ne ismételgesd feleslegesen.

Mindig legyen nálad jutalomfalat (körömnyi párizsi, sajt, virsli) és ha pl. magától odajön, szó nélkül adj neki egy falatot.

(A klikkerezést már bevezetheted.)

Most elsősorban védelmező anya és legjobb barát kell hogy legyél, nem gazda és tanár.

Mit szoktatok csinálni együtt?


Amúgy oltások előtt is lehet vinni a szabadba, ez túlzás, hogy nem érintkezhet a környezetével, csak ne a belváros közepén sétáljon és ne egyen fel semmit.

(Megjegyzem a parvo levegőben terjed, olyan mindegy, hogy a szobában van a kutya vagy a kertben...)

2012. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vidd ki mert a szomszédkutya is megdöglött mert nem volt oltása és kivitték. Kicsit megnő és akkor tanitgasd.
2012. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

9 hetes kutyustól ne várj el kiszámítható viselkedést, az még nagyon sok idő.

Vidd csak le nyugodtan, de én a helyedben nem engedném el. Már csak azért sem, mert nincs még meg az összes oltása, nem tudod megfelelően kontrollálni, hogy ne találkozzon más állat ürülékével vagy más állattal. Ennyi idős korban tanítgasd neki a nevét, a fújt és szoktasd pórázhoz és nyakörvhöz. A többi majd kialakul, jön magától :)

Játssz vele nagyon sokat.

2012. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 petrusi ***** válasza:
Lehet, hogy megunta. 9 hetesen nem lehet így terhelni, mert hamar megunja, és attól kezdve majd hülye lesz hallgatni rád, ha nem éri meg neki. Várnod kéne, mert ez így neki szenvedés csak.
2012. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!