Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a Jack...

Gabik kérdése:

Hogy szoktassam le a Jack Russel Terrier 11 hetes kiskutyámat a csipkedésről? Kinőheti a fogváltást után? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012. febr. 13. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem, nem fogja kinőni. Nekem is van Jack Russelem és mindig feszegeti a határokat. Nagyon szigorúan kell vele bánni különben megpróbálja átvenni a falkavezérséget. Szerintem olyankor szólj rá, hogy nem szabad és a nyakánál fogva nyomd a földhöz még megnyugszik. Ez a leghatásosabb.
2012. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

semmilen kutyávl nem kell szigoruan bánni,csak következetesen.

És jegyezd meg hogy semmit nem fog kinőni egyik fajta sem,csak ha megtanitod neki h mit csináljon és mit nem szabad neki. Türelem és következetesség kell ,de 11 hetesen még nagyon pici,de akkorsem árt elkezdeni a nevelést. Bár ilyen fiatalon sűrűbben fogja csinálni a fogváltás miatt is később,de ha türelmesen tanitod le fog állni rola.

2012. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, meg tudod különböztetni, ha játékból csipked, és ha agresszívan odakap a kezedhez. Utóbbinál mehet a földre nyomós módszer, mert a JR-ek már bizony ilyen kicsi korban is képesek a fejedre nőni, ha hagyod. Jó eséllyel 1x elég letisztázni vele, hogy harapni szigorúan tilos. (Az én JR-em egyszer kapott oda nekem, 8 hetes korában, egyetlen grabancrázástól egy életre megtanulta, hogy ez tabu.)


Ha csak durván játszik, akkor több megoldás van. Az első, hogy amint megharap, élesen felsikítasz, mintha fájdalmat okozott volna. 11 hetesen már elvileg ismer téged annyira, hogy értsen a jelzéseidből.

Másik megoldás, hogy amint elkezd harapdálni, felkelsz és szó nélkül faképnél hagyod. 5-10 perc múlva lehet folytatni a játékot, amíg megint el nem kezd durvulni.

További alternatíva (ha az első kettő nem használt...) hogy amint megharap, elkapod a pofáját és picit megszorítod úgy, hogy a felső ajkát rányomod az ínyére. Közben rá is szólhatsz, hogy "Nem!" Nem kell durván, épp csak hogy egy picit felnyüsszenjen, és már el is engeded. Ebből ért, ugyanakkor nem fájdalmas, csak kellemetlen.


Nagyon fontos, hogy ha megtiltod a harapást (vagy bármi mást), akkor mindig és minden körülmények között tiltsad. Ha nem vagy nagyon következetes, egy szép napon arra eszmélsz, hogy lezavar a fotelból.

2012. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudod, azért még nem nagyon értem, hogy mikor miért csipked. Bár már vannak gyanúim. Kb. 2 hete van nálam és az első kutyám!

Nagyon köszönöm a válaszokat! Ha bármit tudtok, hogy mit hogan kellene csinálnom hálás köszönet a tanácsokért!

2012. febr. 13. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Dióhéjban annyi a különbség a játék és az agresszió között, hogy: amikor játszik, akkor kapkod a kezed után, és közben megy a hempergés, farkcsóválás stb. Ha viszont pl. a "zsákmányát" védi, akkor ledermed, leszegi a fejét, esetleg morog is, és hirtelen, erősen harap.

Bátor vagy, hogy első kutyának bevállaltál egy Jack Russellt! :)

Fő a következetesség. Nem kell szíre-szóra megbüntetni, de ha bünteted, akkor azt azonnal (fél másodpercen belül) és igazságosan tedd. Kicsit mindig próbálgatják a határokat, és kihasználják a gyengeségeidet. A jó szóért viszont a tűzbe mennek, és imádják a gazdájukat. Ha sikerül egy hullámhosszra kerülnötök, sok örömed lesz a kiskutyádban!

2012. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul nem én választottam őt. Mindehhez már 59 éves vagyok és kicsit elpuhult. Jó lenne, ha élőben látnám, hogy hogyan kell, de a taníttatás úgy látom elég drágába kerül.
2012. febr. 14. 09:03
 7/10 compactegon ***** válasza:
mikor csípked, szólj rá, hogy: nem szabad! - vagy bármit, amit tiltásra használnál. ha abbahagyja, kapja meg a kedvenc labdáját, vagy játékát. esetleg kis virslidarabot. hamar meg fogja tanulni. cserébe most van egy energiabombád, de napi labdázással és sétával szerintem kezelhető lesz. amúgy is lehetnek fajtán belül nyugodtabb kutyák, ez idővel úgyis kiderül. lényeg, hogy ha egyszer valamit nem szabad, akkor azt máskor sem. ez mindenre vonatkozik, és ha egyértelműek lesznek a szabályok is (mindenben), akkor kapsz egy jól nevelt vidám pattogógizit :)
2012. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor az én Jack Russel-em kölyök volt ő is csipkedett, de csak játékból. Sosem mordult ránk, vagy akart minket megharapni. Mára már ezt kinőtte. Most van egy angol bulldog kiskutyám, na ő sokkal durvábban csipked, harapdál. Nála nem elég az, ami a JR-nél elég volt, hogy erélyesebben rászóltam.
2012. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Sajnos az enyém már rám mordult. Lehet, hogy nem jól csinálom a dolgokat. Próbálok következetes lenni. Amit már tiltottam az mindig. Viszont nagyon pimasz. Vannak olyan alkalmak amikor direkt azokat csinálja amit már tiltottam. Igaz, hogy most egy kicsit feszültebbek is vgyunk itthon. Lehet ez az oka? Mostanában azt csinálja, hogy egész nap mint az angyal. Kb. 4 óra magasságában megőrül és tép, rág, örjöngve szaladgál. Aztán egyik pillanatról a másikra megnyugszik és kifekszik. Néha úgy néz ki, hogy le fogja bontani a házat. Mit lehet ilyenkor tenni?
2012. febr. 15. 17:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeket idővel ki fogja nőni. Persze ezzel nem azt mondom, hogy hagyd rá, csináljon bármit, de egy idővel szerintem nyugodtabb lesz. Az enyémnél így volt. Ő is rágott cipőtől kezdve, mindent. A család minden tagjának van olyan cipője, aminek megrágta a sarkát :) Már ilyeneket nem csinál. Olyan még mindig előfordul, hogy "bekattan", ugrál, szalad, ugat,de ezt is csak örömében csinálja.

Amúgy én is ebben a cipőben járok most a bulldognál. Mármint, hogy játékból harapdál, karmol, idétlenkedik. Próbáljuk nevelgetni, több- kevesebb sikerrel, de bízom benne, hogy nemsokára benő a feje lágya :)

2012. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!