Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova vigyem szegényt?

Hova vigyem szegényt?

Figyelt kérdés

FONTOS!Van egy kutyám,keverék.Már lassan négy éve van nálunk.Nagyon hűséges,de sajnos mindig lepisilja a bejárati ajtót.A szüleim megelégelték,és úgy döntöttek,hogy elviszik itthonról.Annyi lehetőséget adtak nekem,hogy én választhatom ki,hogy hova vigyék.

Ebben szeretném segítségeteket kérni,hogy hova vitessem.

Kettő hely közül lehet választani.

Egyik a menhely,ami elég közel van,így megtudom látogatni és el tudom vinni sétálni.

Másik Pakson van egy nagy területen lehetne szabadon.(én nagykanizsai vagyok)Ha ide viszik,akkor nem láthatom,max.4-5havonta.

Nem tudom,hogy melyik lenne jobb a kutyámnak.

(Minél előbb válaszoljatok,mert nincs sok időm a döntésre.)



2012. márc. 8. 20:37
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
18%
-.-" egyértelmű h a menhely. ezért felesleges volt kiírni a kérdést
2012. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%

Ne a saját önzőségedre gondolj, mert lehet, hogy neked jó, hogy ott a kutyád, de ő meg ott lesz egy rakás kutya között bezárva egy 2x2 méteres (maximum) ketrecbe egész nap, kap valamilyen kaját, te részesíted valamennyi szeretetben.

a másik, egy nagy terület amiről többet nem tudok de elég kecsegtető. Valami tanyáról van szó nem? Én biztosan oda vinném.

Szóval mondom, tedd félre a saját önző érzéseid ebben a döntésben.

2012. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
szerintem meg nem egyértelmü a menhely.. ne akard megtudni milyen élet van egy menhelyen, nem egy kutyapanzió! Moslékot esznek, koszban alszanak és ott örökbefogadhatják akkor meg nem láthatod soha többet! Ha meg lenne egy nagy területe szaladgálni, futkározni jól érezné magát! Gondolom szereted a kutyádat és a legjobbat akarod neki ,akkor mi itt a kérdés? Ne legyél önző, ne magadra gondolj hanem a kutyus hátralévő életére! A menhely egy pokol a kutya számára..
2012. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt jól leírtad, hogy Pakson van, de hogy kiknél, azt nem. :)

Egy családnál?

2012. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
pont úgylátom elöttem egyszerre leírtuk ugyanazt, hidd el nekem egy normális ember igy gondolkozik!
2012. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Jó lenne az a kutyának, hogy szeretett gazdáját csak hetente láthatná? Neked se lenne jó. Inkább ne nagyon látogasd utána, vidd el Paksra.
2012. márc. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen, szerencsétlenhez oda mész incselkedni majd, azt hiszi megyünk vissza haza, aztán vissza viszed a mocsokba és otthagyod. Mindenképpen Paks.
2012. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%
miért nem neveled meg a kutyádat inkább, hogy ne okozzon bosszúságot másoknak?
2012. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Én azt nem értem, hogy hogy nem vagytok képesek lenevelni az ajtópisilésről???

Én is voltam hasonló helyzetben, a kutyám állandóan kiszökött, az összes összekuporgatott pénzemből egy 35.000 forintos kutyáknak való villanypásztort vettem, semmit nem ért, a szüleim 70.000 forintot költöttek a kerítés megerősítésére, az sem volt elég, feljelentettek, befogattatták a sintérrel, de csak 1 hét múlva hívtak a telepről,... Onnan is 10.000 volt kihozni...


Pedig tényleg mindent megtettem, hogy megoldjam a helyzetet, nem értettem, miért szökik, finomat kapott enni, egész napos biciklis sétákkal fárasztotta le,...

nagyon kétségbe voltam esve.

A szüleim döntöttek: a kutyának mennie kell.



Addig könyörögtem, hogy kaptam egy kis haladékot.

Internet, kutyasuli.

Kutyasuliban agility.

Kiderült, hogy a kutyának csak az agyi lefárasztás hiányzott.

Azóta tárva-nyitva lehet a kapu, akkor se menne ki, ha kergetném:D


Ennyi.


A Te problémádra nyilván nem az agility lesz a megoldás, de egy ajtólepisilésről annyira könnyű lenevelni a kutyát...


és tudod marha dühítő, hogy az állat szenvedjen az emberek hanyagsága, lustasága, nemtörődömsége miatt!


Ha lepisili az ajtót, te ott állsz lesben, és ahányszor oda pisilne, lespricceled vízzel vízipisztollyal.


Nem a legjobb kutyabarátabb módszer, de gyors eredményt érhetsz el vele. (És inkább ez, mint a fenti lehetőségek bármelyike.)


Nagyon remélem, megfontolod még, és kipróbálod a vízipisztolyt vagy más módszert.

(Tedd fel inkább azt a kérdést, hogy neveld le a kutyát, kismillió választ fogsz kapni.)

Ha komolyan szereted a kutyád, ez a minimum a részedről.

2012. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Ha Pakson oda vinnéd, ahova gondolom, akkor inkább ne!

Amúgy igazán nem olyan nehéz egy ilyen hibáról lenevelni egy kutyát. Túl könnyen meg akarnak szabadulni tőle a szüleid sajnos.

2012. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!