Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova vigyem szegényt?

Hova vigyem szegényt?

Figyelt kérdés

FONTOS!Van egy kutyám,keverék.Már lassan négy éve van nálunk.Nagyon hűséges,de sajnos mindig lepisilja a bejárati ajtót.A szüleim megelégelték,és úgy döntöttek,hogy elviszik itthonról.Annyi lehetőséget adtak nekem,hogy én választhatom ki,hogy hova vigyék.

Ebben szeretném segítségeteket kérni,hogy hova vitessem.

Kettő hely közül lehet választani.

Egyik a menhely,ami elég közel van,így megtudom látogatni és el tudom vinni sétálni.

Másik Pakson van egy nagy területen lehetne szabadon.(én nagykanizsai vagyok)Ha ide viszik,akkor nem láthatom,max.4-5havonta.

Nem tudom,hogy melyik lenne jobb a kutyámnak.

(Minél előbb válaszoljatok,mert nincs sok időm a döntésre.)



2012. márc. 8. 20:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Anélkül, hogy tudnék bármit is a paksi helyről, én semmiképp nem javasolnám. Persze, nagy hely. Tőlünk pár utcányira is van egy lovarda, az undorítóbb fajtából. Se a lovakkal, se a kutyákkal nem foglalkoznak kellően. A kutyák ott is szabadon vannak, viszont hihetetlenül soványak, többször láttam már rühesség jeleit rajtuk és igen nagy arányú a kutya veszteség évente náluk. Persze utánpótlás mindig van sajnos. És senki se mondja már, hogy egy emberek között szocializálódott és felnőtt kutya boldog lehet, ha mondjuk nem kapja meg a kellő figyelmet, szeretetet és törődést, amire szüksége lenne.

És ha már ti ilyen felelőtlenek és ostobák voltatok, ennyit nem voltatok képesek megtenni, hogy kicsit is megneveljétek a kutyátokat, akkor még mindig szerencsésebbnek tartanám a menhelyet és egy igazi gazdi lehetőségét. Persze, tudom, hogy borzalmas hely.

Valamit még írhatnál Paksról kérdező.

2012. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
90%
Ha ivartalanittatod, ugyanugy lefogja pisilni az ajtót. Ugyhogy nem kell hülyeségeket irkálni. Én a helyedben megpróbálnám erről leszoktatni, és addig is valami kis rácsot az ajtó elé tenni, hogy ne férjen oda. Ha valóban szereted ezt a kutyust, akkor küzdj érte. A menhely sem jó, bezárva, ketrecben egész nap, normális kutya bekattan.
2012. márc. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én csak a legjobbat szeretném neki.

A baj az,hogy nem lehetek egész nap mellette,hogy lespriceljem vízzel,ha pisilja a falat.

Nem tudom,hogy az ivartalanitás,jó ötlet-e.

Ki kérem még az állátorvos véleményét.

2012. márc. 9. 20:09
 24/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én csak a legjobbat szeretném neki.

A baj az,hogy nem lehetek egész nap mellette,hogy lespriceljem vízzel,ha pisilja a falat.

Nem tudom,hogy az ivartalanitás,jó ötlet-e.

Ki kérem még az állátorvos véleményét.

Az is baj,hogy már kapott egy második esélyt.

2012. márc. 9. 20:11
 25/30 anonim ***** válasza:
Úgy látom, nem bánod annyira, hogy tovább kell adnod rajta. Én ebben a helyzetben éjjel nappal azután olvasnék, hogy mi lenne arra a megoldás, hog maradhasson...
2012. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
48%

Időpont ma 20:11

Második esélyt?

Mert valami oknál fogva működik az ösztön benne és ti nem tanítottátok meg, hogy hogyan korlátozza?

Mert meg lehet tanítani.

De egy kutya nem csak úgy magától működik.

Nevelni kell őket. Lehetőleg azonnal, ahogy odakerül.

remélem, ha megszabadulsz a kutyádtól, utána semmiféle kutya nem kerül hozzátok.

2012. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
62%

a ilyen emberek miatt vannak tele a menhelyek.

hát, nem írom le, mit érdemelnél, ha ennyi erőfeszítésre sem vagy képes a kutyádért, szerintem kitalálod magadtól is.


mellesleg van hétvége is a világon.

szép az idő, igenis ki tudsz ülni két órára a vízipisztollyal.

(De maximum az legyen, nehogy nekem a fenekére csapj meg ilyen hülyeségek!)

2012. márc. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Amikor ottvagyunk a közelben és tudja,hogy látjuk sohasem pisil.Ahogy idekerült,rögtön leszoktattuk arról,hogy a földet túrja,hogy rágja és kaparja az ajtót,de akkor még csak kölyök volt.

Most már felnőtt és bárhogy is próbálkozom.Minden nap suli után jövök haza és mosom le az ajtót.

Én nem akarok könnyen túladni rajta.A szüleimet arra kértem,hogy bírjanak ki még pár évet,akkor úgy is elmegyek (tovább tanulni) és akkor a kutyámat is magammal viszem.

(Én segítséget kérek a próbléma megoldására,nem pedig azt,hogy a szüleimet és engem szidjanak.Ha valaki csak szidni akar,akkor az ne írjon.Mondom még egyszer nekem segítségre van szükségem!!!Nem kérek szidalmat!!!)

2012. márc. 10. 10:10
 29/30 anonim ***** válasza:

Nos akkor kend be az ajtót citromlével.

A kutyák (és a macskák) egyik citrusféle szagát sem bírják, legkevésbé a citromét.

Mielőtt valahova jelölne a kutya, gyakran szimatol...

Egy próbát megér, hátha ez elveszi a kedvét.


Egyébként meg a legegyszerűbb, ha 1 alkalmas háználképzést kérsz.

Cerberos vagy Tükörsuli.


kutyasuli.hu


[link]


muszáj leszel rajtakapni valamikor.

egy hétvégén ülj ki, tegyél úgy, mintha nem figyelnéd,...

közben legyen nálad a vízipisztoly!

2012. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Mátyás97 ***** válasza:
Most mi lett vele?
2013. márc. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!