Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, hogy "fodrászolás"...

Baj, hogy "fodrászolás" közben levágtam a kutyusom bajuszát?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy bután hangzik a kérdés, de újdonsült gazdiként aggódós vagyok. Esztétikai, kényelmi, és ápolási szándékkal időnként levágom a kutyus szemébe lógó szőröket. Mára tovább merészkedtem, és a szakállrészt is megigazítottam, ami természetes dolog, de fazonírozás közben a bajuszszőrök is lerövidültek. Pénzt nem költhetek kutyafodrászra, és nem is vagyok híve a természetellenes külsőnek. Azon viszont elgondolkoztam, h a bajuszank élettani szerepe van (tapintás, szaglás). Másrészről láttam rendszeresen fodrászolt kutyákat, és szerintem, azoknak is levágták a bajuszát. Szretném, ha valki hozzáértően válaszolna a kicsit viccesnek tűnő kérdésemre.

2012. márc. 8. 22:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%

Ja, és a kutya egyáltalán nem tapintás útján tájékozódik, hanem hallás és szaglás útján...


A macska viszont használja a bajszát, ő tapintás útján is érzékel.

2012. márc. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%
akkor röviden: a bajusz tapintásra szolgál, de a kutya semmire sem használja, csak azért tart magánál egy kis bajuszt, h a hozzáértő kutya kozmetikus levághassa azt...
2012. márc. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
96%

Na na na.

Azért tisztázzunk valamit:

A macska és a kutya bajsza arra van, hogy érezzék, milyen közel van a pofájukhoz a vízfelszín, ha inni akarnak (például).


Azt meg megnézném, hogy egy macska ugrás közben a bajszával egyensúlyoz. Talán a farkára gondolt a kedves válaszoló - de ez most mindegy.


A lényeg, hogy a kutyának jobb a szaglása a macskáénál, így kevésbé van szüksége az érzékszőreire.

DE ezekben ugyanúgy idegszálak futnak!

És bizony nem kellemes érzés, ha levágják neki.


Nem hiszem, hogy annyira csúnya lenne az a bajusz, hogy bele kellene vágni.

Legközelebb legyél óvatosabb.

2012. márc. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
48%

Nem gond, az én kutyám hosszú szőrű fajta, ugyanolyan gyorsan nő a bajsza, mint a szőre. Szépen nézne ki, ha minden bajusz szálat körbenyírnánk:) Akkor már földig érne neki.

Cicáknál fontos, kutyáknál nem igazán.

2012. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Azoknak köszönöm a válaszát, akik nem hülyéztek le! A többi ek, ha ilyen stílusban tudnak válaszolni, inkább ne! Követünk el, hibákat, és nem a kuztyám lábát vágtam le csupa jó indulatból!!!!! Amúgy selytettem, h nem épp okos dolgot csináltam, de azt is, h nem lesz belőle tragédia. Legközelebb nem vágom le, de az emberi hangon válaszolóknak mejd megírom, kinőtt e vagy sem. A kutyus köszöni jól van....én pedig tanulok a hibámból.
2012. márc. 9. 13:05
 16/27 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibáim viszont égek, de gyorsan körmöltem. Sejtem, ezért is lehülyéznek. Ez jogosabb:((
2012. márc. 9. 13:07
 17/27 anonim ***** válasza:

mind tudjuk, h ki fog nőni :D


hülyéző válaszok sajnos szinte mindig lesznek, mert ez itt az internet

2012. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
50%

A gyors körmölésnek egyébként nem értem mi köze a helyesírási hibáidhoz.

Gyors körmölésből adódó hiba, ha pl. félregépelsz valamit véletlenül, egy betű helyett a mellette lévőt ütöd le és hasonlók.

Az, hogy "sejtem" helyett "selytem"-et írsz, nem kapkodásból adódó hiba, egyszerűen nem tudsz magyarul.

2012. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
44%
Imádom, mikor kozmetikás kutyát otthon akarnak megcsinálni...Hogy szoktak szerencsétlenek kinézni. A kutyakozmetika egy szakma, nem hasraütésre csinálja senki sem.
2012. márc. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
41%

ha hosszú szőrű fajta kutyád van akkor vidd inkább kozmetikába,ne otthon csináld ,nem bántásból de tuti elb*szod, a bichonomat nyírtam meg egyszer ollóval,akkor 12 éves voltam ,azthittem jól csinálom de a végeredmény szőrnyű lett,azóta hozzá sem nyúlok csak a szeménél és a popójánál vágom le a szőrt, a többit szakemberre hagyom, de hamarosan már én nyírhatom a kutyámat mert majd kutyakozmetikus leszek már csak 1 év ,már várom :)

ha annyira otthon akarod nyírni akkor végezz el egy kutyakozmetikai tanfolyamot , a mi kutyakozmetikusunk orosz fekete terrier tenyésztő is és hát a kozmetika drága volt a sok kutyának, elvégezte a tanfolyamot és a házánál nyitott egy kozmetikát,viszont ő bármikor saját kezüleg megnyírhatja a kutyáit :)

nagyon jó kozmetikus ,mindehol rövidre nyírják a bichonok fülén a szőrt , de a mi kozmetikusunk hosszúra hagyja csak épp hogy vág le belőle és nagyon szép így :)

nem akarok felvágni , de a környéken az én bichonom a legszebben nyirott :)

2012. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!