Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, hogy "fodrászolás"...

Baj, hogy "fodrászolás" közben levágtam a kutyusom bajuszát?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy bután hangzik a kérdés, de újdonsült gazdiként aggódós vagyok. Esztétikai, kényelmi, és ápolási szándékkal időnként levágom a kutyus szemébe lógó szőröket. Mára tovább merészkedtem, és a szakállrészt is megigazítottam, ami természetes dolog, de fazonírozás közben a bajuszszőrök is lerövidültek. Pénzt nem költhetek kutyafodrászra, és nem is vagyok híve a természetellenes külsőnek. Azon viszont elgondolkoztam, h a bajuszank élettani szerepe van (tapintás, szaglás). Másrészről láttam rendszeresen fodrászolt kutyákat, és szerintem, azoknak is levágták a bajuszát. Szretném, ha valki hozzáértően válaszolna a kicsit viccesnek tűnő kérdésemre.

2012. márc. 8. 22:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
10%
Elég fura környéken lakhatsz, ha a bichonok fülét rövodre nyírják :D
2012. márc. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nem is gonmdoltam, h a kérdédem ekkora érdeklődésre talál. A bajusztémában hasznos tanácsokat kaptam,de úgy látszik,minden szónak jelentősége van, amit a kommentekben leírnak. Anyatermészet, természtes külső, tenyésztett fajta, anyagi költségek bevállalása. A kérdések kezelése egyénfüggő. Én a kutyámat nem divatmajomként tartom, de odafigyelek a külsejére. Erre nekem nem kellett előre gondolni, mert nem szegénységből, vagy zsugoriságból nem viszem kozmetikába,fodrászhoz. Ha jön a meleg, és szükségesnek látom, elviszem szakemberhez, h vágja le a bundáját. Illetve a könnyebb kezelés miatt. Coton de Tulear fajta, abbl is a nagyobb méret. Én ilyen vagyok, elvárpom, h tiszteletben tartsák, és én sem fikázom le azokat, akik kismajmot csinálnak a kutyából. A lényeg, h a szeressük a kedvencünket. Ésszel, és szívvel.
2012. márc. 9. 21:19
 23/27 A kérdező kommentje:
jogos. sejtem....nem körmölési hiba. bocs, de ettől még magyarul tudok, legfeljebb hadilábon állok a helyesírással. tán annyira nem vészes, mert secc perc alatt ösztönből javítottam az ösztönből leírt csúnyaságot.
2012. márc. 9. 21:31
 24/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdző, nekem ne írogass ilyen privát levelet:


"szó sem volta füléről. előbb olvasd el, mire válaszolsz. a bajuszáról volt szó"


Esetleg neked kéne megtanulni olvasni. Olvasd el azt a nagyon hosszú választ, a végén rájössz, h miről írtam. Attól, h valaki válaszol, még nem feltétlenül neked szól az a válasz....

2012. márc. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
68%

Háh, pont tegnap jött a kozmetikába egy coton de tulear. Na az tipikusan az a bundájú eb, amit ezer gazdából jó ha egy meg tud csinálni megfelelően.


Nagyon alaposan kell fésülni, fürdetni szintén nehéz, mert nehezen ázik át a bundája és nagyon figyelni kell, h össze ne kuszáld a már kifésült szálakat, majd szárításnál szintén jól ki kell kefélni, de közbe főnözve is legyen.

Nekem a tanárommal a teljes kozmi 1 óra 45 perc volt, az ismerősöm a saját coton-ját pedig 2 óráig csak előfésüli. Na ez a különbség a szakszerű és szakszerűtlen kutyakozmetika között.


Ne tudd meg, h milyen állapotú kutyákra mondják, h de hát fésültem...És olyan a kutya szőre, h nincs az az isten aki kifésüli, nincs más opció, le kell túrni géppel. Akkor meg hüldeznek a gazdik, és megfogadják a tanácsot, h attól h télen nem vágunk a bundából, nem árt ha 1-2 fésülésre behozza. Akkor megmenthető tavasszal is és nem kell kolbászt készíteni a kutyából (lenyírva tiszta olyanok, mint egy nagy fehér kolbász), hanem maradhat szép habos a bundája.


És még a kérdezőnek: ha nem fogod alaposan kifésülni (1 héten legalább 1-2 óra fésülés, a tövektől a végekig), akkor szépen összeáll az egész, mint egy páncél. Akkor azt az isten se bontja ki, a kutyád pedig nagyon rosszul fogja magát érezni, mert húzza a bőrét. Mivel a bőre a nagy páncél alatt nem lélegzik, így először bekorpásodik, majd szépen elgombásodik az egész.

A coton de tulear nem az a fajta, akit divatbúl kell kozmetikázni, hanem mert a szőrének ALAPFELTÉTEL, h meg legyen csinálva és rendben legyen tartva.

2012. márc. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
56%

Többen írják, hogy egyenként körbe kell nyírni a bajusz szálakat. Ez hülyeség. Nem kell. A kozmetikusok sem nyírják körbe.

Nehogy még a végén állatkínzó legyen, aki levágja...

2012. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Az állatoknál a tapintást segíti.A te kutyád nem dolgozik rendőröknél,vagy olyan helyen ahol nagyon is szükséges.Amennyiben a te kutyád kedvenc nem gond.De máskor ne vágd le!
2012. ápr. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!