Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv! Hogyan neveljek egy...

Juni kérdése:

Üdv! Hogyan neveljek egy 4-hónapos pitbull terriert? Pl:Ül, fekszik, stb.

Figyelt kérdés
Nagyok aktív a kutya,lehet mert még kölyök.:)Mindent ami elé kerül elkezdi rágni,pl:telómat is elkezdte már.:)Nagyon sokat foglalkozok vele,sokat sétálunk,futunk :)És még akkor estére is nagyon aktív marad. :D

2012. márc. 10. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Úgy, ahogy olvastad, javasolták a szakértők stb.

Gondolom alap, hogy utána néztél a kutyanevelésnek, mielőtt kutyát vettél.

2012. márc. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Nézz utána a klikkernek,szerintem ezzel a legkönyebb trükköket tanitani neki
2012. márc. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Semmi értelme klikkert venni, számtalan dologgal lehet helyettesíteni, akár egyszerű csettintéssel is.
2012. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Ugyanúgy, ahogy az összes többi kutyát. Gondolom, valamit konyítasz a kutyákhoz, ha magadhoz vettél egy ilyen aktív, domináns, sok és szakszerű foglalkozást igénylő fajtát.
2012. márc. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

A csenttintéssel meg egyebekkel az a baj,hogyha tele van a kezed nehéz kivitelezni,a klikker meg elfér a markodban,mindig ugyanolyan a hangja,jól hallható és ami a legfontosabb jobban lehet vele időziteni mint tapsolással,csentittésel stb.

Nem egy nagy összeg,én 500 ftért vettem. A másik kutyámat klikker nélkül tanitottam ,mivel akkor még nem ismertem és sokkal nehezebben,lassabban ment.Bonyolultabb trükköket meg nem is tudtam megtanitani.(biztos meg lehet egyébként)

2012. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell a kezedben lennie semminek. A klikker lényege, hogy a kutya összeköti valamivel a gyakorlatot. Ez a valami bármi lehet, egy hang is, fütyülés, akár kézen is állhatsz és ugatva röföghetsz, ha mindig megcsinálod, a kutya előbb-utóbb össze fogja kötni a jutalommal.
2012. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Ne csináljatok már ebből vallási vitát, aki akar, klikkerezzen, aki akar, csettintgessen, a kutya mindenképpen örülni fog, hogy foglalkoznak vele.
2012. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nevelés és kiképzés két külön dolog...

Attól,hogy ül, fekszik még nem lesz jólnevelt a kutya...

2012. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most van egy 8 hónaposom, kan.. ha elviszem egész nap ide oda, el van engedve fut játszik, hazaérünk eszik alszik 2 órát és fent van, zizeg és megint képes lenne 6-7 órát sétálni velem. Tehát nagyon energikus. Írd le mit szeretnél tudni pontosabban... ül, fekszik nálunk jutalomfalattal hamar sikerült.
2012. márc. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az ki maradt hogy ne csak ül,fekszik,stb..,hogyan lehet jól nevelt?Szerintem akkor lenne baj ha nem mozogna ennyit.Én arra vagyok kíváncsi hogy ti mit csináltok a kutyával?Mennyit futt,mennyit sétál,stb..Azt elhiszem h szerettek csettintgetni :D
2012. márc. 11. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!