Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Papirok nélküli staffordshire...

Papirok nélküli staffordshire terriert tudok törzskönyveztetni? Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy lehet kiállítáni törzskönyvet akkor is ha egyik szülő sem törzskönyves, de megfelel a standardnek.
2011. nov. 21. 13:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul hallottad. Törzskönyve kizárólag annak a kutyának lehet, amelyiknek a szülei is törzskönyvesek.

Gondold végig logikusan, oké, hogy a fajta jegyeit hordozza, de mivel bizonyítod, hogy tényleg fajtatiszta szülei voltak?

2011. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. Ez a hajó már elment. Gondolkodhattál volna eőbb, h nem veszel olyan igénytelen helyről, ahol annyira leszarják a fajtát, h még az alap dolgokat sem csinálják meg a kölyköknek (és valószínű még a szülőknek sem - eü. szűrések, utánajárás a párosításnak, tenyészszemle stb.)


A MEOE törzskönyvezési szabályzata:

www.kennelclub.hu/szabalyzatok/meoeszab/tk_szab.doc

2011. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Még nem vettem meg a kutyát!!! :D
2011. nov. 21. 13:45
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne is tedd. Keverékért nehogy adj pénzt, tele vannak velük a menhelyek.
2011. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy keverék :) Nem tenyésztés céljából érdekel egyébként hanem hogy olyan országokba be tudjam vinni ahol egyébként tilos, kivéve ugye törzskönyvvel.
2011. nov. 21. 14:09
 6/36 anonim ***** válasza:
73%

Akkor amíg nem késő, vegyél normális helyről kutyát, aki nem csak mondja, de tényleg szem előtt tartja a fajta érdekeit. Ami kell h legyen ha fajtatiszta kutyát veszel:

- szülőknek eü. szűrési eredmények

- tenyészszemlén tenyészthető minősítés

- kölyköknek törzskönyv (ami nem opcionális!!!) - ebből következik h chip és 2 oltás tuti megvan

- 8 hetes kora előtt ne hozd el - ha előtt akarják rádsózni h hozd el nyugodtan, onnan ne hozzál, hisz akkor láthatóan nincsenek tisztában egy kölyök alapvető (szociális) szükségleteivel

2011. nov. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Amit írsz annak nem látom értelmét.... Ha úgy néz ki mint egy stafford és abba az országba tilos bevinni, oda őt sem fogod tudni, mivel amely országok megtiltják bizonyos fajták bevitelét, ott kikötik hozzá, h azok keverékeit sem lehet. Így ha a tiéd úgy néz ki, akkor nem fogják beengedni, mert lehet az vagy annak a keveréke.
2011. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

egyébként most esik le.... ha neked direkt nem kell törzskönyv, akkor mi a fenének akarod utólag letörzskönyveztetni???

ez a story nagyon sántít.......

2011. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Kinéztem egy kutyát, ami nagyon tetszik, de nem törzskönyves. Na most én ugy hallottam, hogy sok külföldi országba csak úgy lehet bevinni ilyen fajta kutyát ha törzskönyvvel rendelkezik, ezért kérdeztem hogy lehet e rá törzskönyvet kérni!
2011. nov. 21. 14:27
 10/36 A kérdező kommentje:
Nem direkt nem kell törzskönyves... hanem azért mert ő tetszett meg, és a szülők is szépek. Egyébként másra nem kéne a törzskönyv csak esetleg utazáshoz, ha egyáltalán kell hozzá. Pl Horvátországba úgy tudom hogy ha staffit viszel(törzskönyv nélkül), azt sem engedik be, mert akár egy pitre is rámondhatod hogy az, kivéve ha van törzskönyve...
2011. nov. 21. 14:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!