Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti is így nevelitek a kutyát?...

Ti is így nevelitek a kutyát? Vagy tényleg én bánok velük túl keményen?

Figyelt kérdés

Náluk a kutyáknak meg van tanítva hogy hova mehetnek az udvaron, hova nem. Amit egyszer megtiltottuk nekik az többet nem csinálhatják. Nincsen nekik nasi. Napi 2x esznek és slussz. Megvan az hogy akkor van játék és séta amikor mi mi akarunk menni vagy amikor mikor ráérünk. (persze mindne nap van séta és játék nekik). Ha valamit kérünk tőlük az elég legyen nekik 1x elmondani. A kutyáink jól szocializáltak.

Sok ismerősünk szerint túl kemények vagyunk a kutyákkal.

Szerintetek is?

De a legtöbb is,,erősünk kutyája olyan hogy mikor a kutya sétálni akar menni akkor a kutya hordozza a pórázát és hisztizik hogy menjenek már. Bárhol vannak haza kell menniük pont 3-ra mert akkor jajj a kutya sírni fog nem sétál a megszokott időben és akkor milesz szegénnyel...(pedig kertesben laknak). Nem megy oda a kutya a szólnak neki, mindent ráhagyanak. Az egyiknek van egy Német juhásza aki szépen végig rángatja a gazdit az úton.

Azért ez sem jó hogy mindent rájuk hagynak!


Nálatok hogy van ez?



2012. márc. 10. 14:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáállás kérdése ki mit tart keménynek.

Azok alapján amit leírtál, én nem nevelem keményen őket, mivel nem olyan a jellemük, hogy erre szükségük legyen. Különböznek, egyiknek elég ha 'finoman' szólok, másiknak néha 'le kell ordítani' a fejét. Viszont vannak olyanok, akik szerint nagyon szigorú vagyok, még titokban szerintem sajnálják is őket. :)

2012. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Bárcsak a legtöbb ember így tartaná a kutyáját...
2012. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát nálam is működnek a dolgok pedig kis testűm van és még nem halt bele....(ezt azoknak üzenem akik azt hiszik hogy a kis testű kutyájuk már nem is az mint aminek látszik) ellenben okos,első szóra szófogadó,megbízható,normálisan viselkedni tudó kutya még pórázt sem használunk csak nagy ritkán.az előttem szólók jól írták mi szerint ez csak azért van így hogy ŐK szabadabbak lehessenek.
2012. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hasonlóképp nevelem én is, de talán ekkora szigor nincs. Amikor rendesen kap enni, akkor meghatározott időben kapja, napi 2x, nem úgy van, hogy nincs kedvem felkelni 7kor majd adok neki 9kor, mert akkor csúszna a napi programom is (ugye 2órát várok etetés után, akkor mehet a kertbe, mehetünk sétálni, ha kirándulunk jöhet velünk...). Ha elmegyünk valahova akkor szintén ragaszkodom hozzá, hogy a vacsoraidejéhez közel haza is érjünk (általában, ha egész napra mentünk el otthonról, ha csak 3-4órája az nem zavar, mert akkor ugye volt lent napközben is a kutya). Most rátört a kamaszkor, egyre jobban próbálgatja a határokat így a tápot kizárólag feladatra kapja kézből, a főtt ételt egy kiadósabb séta után, de ennek nincs meghatározva az ideje.

Kert nálunk hasonló: veteményesbe, virágoskertbe nem mehet, bárhova máshova igen. Behívást még tanuljuk (tudja, de nem 100%-os), így ha 3x hívom az még belefér, utána már szorul. Játszani játszom vele akkor is mikor látom hogy neki van kedve (meg nekem is), de akkor is én kezdeményezek. Saját tulajdona nincs, nincs olyan hogy a játékok egész nap a rendelkezésére állnak. Ez alól kivételt képez mikor órákra elmegyünk itthonról, akkor kap 2-3db-ot, hogy lefoglalja magát. Sima nasi nincs, a mi ételünkből nem kaphat egy falatot sem, ez alól egyetlen kivételt képez a joghurtos doboz. Azt kinyalhatja, ha nem próbált meg kunyizni.

Régebbi kutyáim nem voltak ennyire dominánsak, így náluk sokkal lazább voltam én is. Most mindenért jár a bünti, persze megfelelő mértékben és először figyelmeztetek.

2012. márc. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is pontosan így megy :) nehogy már a kutya ossza be az időmet. ( magamtól is úgy szervezem, hogy jó legyen neki...)
2012. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Így van nem a kutya szabja meg az életem,vagy is pontosabban ő mindenem és az első de ugye ezt ő nem tudja és nem is szabad neki,mert akkor borulna 4 év munkám.én vagyok a főnök és kész, de attól még imádom.
2012. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!