Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha én félek akkor elvesztem a...

Ha én félek akkor elvesztem a falkavezér szerepét?

Figyelt kérdés
Annyira nem de azért néha félek esténként kimenni sétálni vele... lány vagyok, oké hogy egy pitbullt viszek sétálni de néha félek a furcsa alakoktól... ilyenkor elvesztem a falkavezér szerepet? Mert érezni biztos érzi, hogy valami nem stimmel..

2012. márc. 10. 18:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Honnan tudod te, hogy nincs? Nem azt kérdeztem, hogy mi nincs...
2012. márc. 10. 19:08
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyébként meg gyere el erre a rohadt korcstelepre ahol ezek a tetvek késsel járkálnak esténként kutya nélkül le se mennék, múltkor egy doboz cigiért akartak leszúrni ja a szerencsém, hogy részeg volt egy kicsit és haza tudtam futni.. kutyámtól azért félnek..
2012. márc. 10. 19:11
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez egy érdekes kérdés. Én azt mondom, hogy attól még, hogy esténként félsz alakoktól, azt a kutya megérzi. Megérzi, de nem fog amiatt lebecsülni. Ha vele ugyanolyan vezető szerepet töltesz be, és ugyanolyan határozott vagy, akkor nem lesz semmi baj. Az a lényeg, hogy tőle ne félj.De erre gondolom nem kell vigyázni. Ha megérzi, hogy kiszolgáltatott vagy, és nem mersz neki parancsolni, akkor elveszted a falkavezérségedet. Az is fontos, hogy nem szabad folyton babusgatni, néha egy kemény szó, főleg, ha rosszat tesz, nem árt, sőt, megmutatja neki, hogy hol a helye a családban. Azt se engedd neki, hogy mindig az legyen amit ő akar. Nem jó, ha te engedelmeskedsz neki. Ha azt akarja, hogy elvidd sétálni, de te nem akarod, akkor ne vidd el. Ha mégis elviszed, elveszted a tekintélyedet, mert látni fogja, hogy könnyen rávehet dolgokra, és a végén az lesz, hogy mindent ő fog irányítani. Ha esténként félsz alakoktól, akkor ne mutasd ki nagyon a félelmedet. De mondom, szerintem ez nem nagyon befolyásolja a kutyát. Remélem, h segítettem.

2012. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor megy sétálni amikor nekem van kedvem, de le szoktam vinni este 9 felé mert van mikor később érek haza melóból. Akkor eszik amikor azt mondom neki hogy az övé, nem nyúlhat az ételhez hiába van a táljában, sétánál én megyek elől, mellettem jön, ha én azt mondom nem akkor nem, tehát ezzel nincs gond, csak érdekel, ha félek akkor tudja-e hogy gyengébb vagyok, nem stresszelem magam azon, hogy félek, csak ha meglátok egy 5 fő feletti korcs bandát, akkor sem stresszelek csak 1 pillanatra meghűl bennem a vér..
2012. márc. 10. 19:20
 6/18 anonim ***** válasza:
Egy kérdésem van:bízol a kutyádban?Ilyen helyzetekben nagyon fontos a kölcsönös bizalom.
2012. márc. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez nem így megy, hogy ha félsz, akkor hirtelen elveszted, aztán ha már nem félsz, akkor megint falkavezér leszel.

#2-nek igaza van, valószínűleg sosem voltál falkavezér.

Vagy 100%-osan falkavezér vagy, minden helyzetben, vagy nem vagy az. Bizonytalan falkavezér nincs.

2012. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én bízom a kutyámban, kérdeztem ha félek akkor mivan. Ebből hogy jön az hogy nem vagyok falkavezér?
2012. márc. 10. 19:45
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdezted mivan, ha félsz. Leírtuk, hogy ez van.
2012. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

Ha ezeket mind betartod, nem lesz gond :

[link]

2012. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!