Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajta lenne jó...

Melyik kutya fajta lenne jó munkakutyának, házörzönek és állatokra vigyázni? Közepes testü kutya fajta lenne a legjobb Német juhásznál kissebb!

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 16:22
1 2 3 4
 21/31 Kinga117 ***** válasza:
0%
Mindazonáltal, abban is van valami, hogy, ha valaki szimpla házőrzőt akar tartani, aki jelez, ha idegent lát, és vigyáz a ház körüli kisállatokra, baromfikra, akkor arra akármelyik kutyus megfelelhet. Akár keverék is, ugyanis azok sem rosszabbak egy fajtisztánál. Ráadásul lehetnek rejtett képességeik. Viszont attól még tanítani kell őket is, hogy ne legyenek neveletlenek, és ne okozzanak több kárt, mint amennyi hasznot hajtanak. De ez minden kutyára igaz, ha nem púpot akarnak a gazdik a hátukra. Keverék esetében pedig, körül lehet nézni a menhelyeken. Ezt is teljes szívből ajánlom.
2012. márc. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Kinga117 ***** válasza:
0%

Divatkutya... Ezen egy akkorát nevettem.XD

Nekem nem az "fáj", hogy nem jó a kutyám mindenre, nekem az "fáj", hogy valaki, aki nyilvánvalóan csak képről ismeri ezt a fajtát, meg a csúnya hírekből, ledegradálja. A "boldog-boldogtalan" pedig, költői túlzás volt, mint ahogyan azt bizonyára te is érzékelted.XD

Lényemből áradó, kutyákra kivetülő szeretet kiterjed minden fajtára. Ezzel nálam nincs gond.XD A verseny színvonalát pedig, annak lenne joga firtatni, aki ott volt. :)

2012. márc. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Kinga117 ***** válasza:
0%
Tényleg végezetül annyit, (mivel nőből vagyok :P), hogy feltettek egy kérdést, hogy válaszolt egy ember, válaszolt két ember, aztán meg egy harmadik is, és én is válaszoltam. Ki volt, aki vitatta, az én válaszomat? Aki nem fért meg egy másik ember véleményétől?
2012. márc. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Hol utaltam arra, hogy "csúnya hírekből" ismerem? Mikor mondtam róla olyan, hogy vadállat vagy ilyesmi? Bocsi de te nem tudsz olvasni. Épp azt mondtam hogy van amelyikkel rossz tapasztalatom van mégsem általánosítok. Szerintem egyik csúnya sem arról szól, hogy a staffi nem alkalmas terlőkutyának. Nem kell tartanom egy kutyát, hogy meg tudjam határozni nagyjából, mire jó, mire képes és mire nem. Ezért vannak fajták. Hogy meg tudjunk határozni egy kutyát. És igen, divatkutya, ahhoz a fajtához képest biztos divat akiból kb 10 db van egy nagyobb városban, vagy amelyikről 11 év alatt kb öten ismerték fel a fajtáját, mint nálunk...
2012. márc. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ja és nem degradáltam le egy kutyát sem. Semmi rosszat nem mondtam róla (ellenben veled). Te azt mondod, hogy el tudod fogadni más véleményét és nem fáj. Akkor miért nevezed degradálásnak az, hogy ez a fajta NEM terelőkutya és emberimádásra szelektálták? Azthiszem ezek után én is megyek egy másik fórumba megsértődni, hogy márpedig az én kutyám igenis azértis a legjobb szánhúzó vagy vadászkutya, hiába pásztor! :D
2012. márc. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Ja és a MEOE szabályzatában is benne van hogy terelőversenyen csak terelőkutyák indulhatnak ^^
2012. márc. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Kinga117 ***** válasza:

Neked van igazad mindenben, amit írtál!

Kedves kérdező! Remélem, elnézed nekem, hogy adtam egy lehetséges választ a kérdésedre! Azért bízom benne, hogy, te nem szelektálsz a mondatok között, hanem legalább egyszer minden el is olvasod. Következtetés: elfogult emberekkel szemben nem érdemes észérveket felhozni.:D

2012. márc. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Kinga117 ***** válasza:
Ezek szerint nálunk divatkutya a puli. XD Ennek otthon biztosan örülni fognak. XD
2012. márc. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Kinga117 ***** válasza:

MEOE=Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete

Wales, legjobb tudomásom szerint még nem került át Magyarországra. ^^

2012. márc. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Kinga117 ***** válasza:

Azthiszem ezek után én is megyek egy másik fórumba megsértődni, hogy márpedig az én kutyám igenis azértis a legjobb szánhúzó vagy vadászkutya, hiába pásztor! :D

JAAAA, EZ EGY TERELŐKUTYÁS FÓRUM? AKKOR ELNÉZÉST! TÉNYLEG MEGKÖVETEK MINDENKIT. KOMOLYAN!

2012. márc. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!