Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a trimmelőkés helyes...

Mi a trimmelőkés helyes használat?

Figyelt kérdés
Jobbkezes vagyok, és ha ugy fogom a kést, akkor a vájatok a másik oldalra kerülnek, tehát nem oda, ahol hozzáfogom a szőrt. vagy ez egy balkezes kés? :D vagy ballal szoktak trimmelni? kerestem neten, de nem nagyon találtam erről anyagot, képet késekről viszont igen.
2009. jún. 10. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem hogy fogod, de nem kell "hozzáfogni a szőrt", ugyanugy huzkodni kell mintha fésülnéd. Ha igy csinálod nem jön ki a szőre? Akkor balkezes kést vettél ..

Milyen fajta kutyussal küzdesz? Megérett már a szőre a trimmelésre?

2009. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

foxi-spániel keverék. hát én úgy láttam, a kutakozmi-ban is így csinálta a nő. kép a késről:


[link]


u.ilyen van, és ahogy látszik, van rovátka az egyik oldalán. ha jobbkézzel ráfogsz, (a hüvelykujjal kell hozzáfogni a szőrt) akkor a rovátka a másik oldalra kerül, szal kb ha úgy akarom trimmelni h a szőre a rovátkákba illeszkedjen, akkor bal kézzel kellene fogni azt az izét :) de lehet h úgy is kell. Nem tudom, annyira nem figyltem meg, amikor kozmetikusnál voltam.

2009. jún. 10. 20:01
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Ez egy balkezes trimmelőkés..:-) a jobbkezes pont fordítva van.
2009. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán minek trimmelni egy keverék kutyust? Nyirógép neki, aztán pár perc alatt kész.
2009. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ez egy jobkezes trimmelőkés. A barázdáknak az a lényege, hogy a szőrt igazítság a kés alatt, és azoknak nem feléd kell néznie.

És igazad van, hüvelykujjal hozzá kell fogni a szőrt és tépni. De csak akkor tudod, vagyis szabad trimmelni, ha megérett rendesen, kb 6 hetente. Bár a képen nem látszik rendesen, de szerintem a fogazata nem elég hosszú.

2009. jún. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

11:48 vagyok jobkezes->jobbkezes

20:26! Nézd meg jobban azt a képen a kést!:D Az, hogy balra van a nyele nem azt jelenti, hogy balkezes!!

2009. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi :) közben én is gondolkodtam, és rájöttem a barázdákra is, meg h ez tényleg jobbkezes :)


és hogy miért nem nyírom? tulajdonképpen semmi közöd hozzá, ha egy minimálisan vágnád h mit kérdezek és h milyen gondozást igényel egy ilyen szőrtípus, akkor nem írnál hülyeségeket. neked meg egy kötél és hadd menjen, attól h keverék, még lehet foglalkozni vele, nem? :P

2009. jún. 14. 22:08
 8/10 anonim ***** válasza:
7%

attól még hogy bunkó vagy ...

azért kérdeztem mert a spániel nem trimmelhető fajta .. lehet hogy azért nem tudod megtrimmelni ... de segitsen neked a déliszél legközelebb ...

2009. jún. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a spániel trimmelhető.
2009. jún. 17. 18:30
 10/10 anonim válasza:
A spánielt trimmelős szőrzetű. Csak mielőtt felháborodna a kedves válaszoló, előbb nézzen utána.
2015. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!