Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusaim nem akarják enni...

A kutyusaim nem akarják enni a száraz tápot mit tegyek? ( Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Végső elkeseredettségemben írok nektek. A kutyáim nem hajlandók megenni a száraz tápot. Már kipróbáltam a Royaltól kezdve az olcsó Tescosig. Esznek belőle pár falatot és ennyi. Hiába áztatom be akár húslevesbe nem eszik meg. Ha pedig más nap is ugyan azt adom nekik amit előző nap hagytak azzal a mozdulattal borítják is ki. Pedig nem etetem őket túl napi 1 szer kapnak enni reggel. Próbáltam, hogy 1 napot kihagyok az etetéssel. Úgy vonyítanak egész nap mint akik már nem kaptak legalább 1 hete enni. De rá másnapra ugyan ez van.Bele szagol és kiborítja. Ha főzök nekik húst tésztával husikát kieszik a tészta meg ott marad. Hiába játszom el velük megint a szokásos cécót a vége ugyan az mint a táppal. Úgy bírtam rávenni őket hogy megegyék a tápot hogy konzervvel keverem össze de nagyon aprólékosan mert képes kiválogatni a konzervet és a tápot. Valakinek esetleg van valami ötlete? Vagy olyan táp ami ízlene nekik? Szeretném őket leszoktatni a konzervről mert egy az, hogy a 7 kutya kiesz a vagyonomból főleg hogy az egyik nagy testű. Illetve tudom, hogy tele van mindenféle egészségtelen dologgal és hogy 80%-a víz. Előre is köszönöm a használható tanácsokat
2012. márc. 12. 11:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Általában egész nyulat szoktam nekik főzni abból megkapják a csontot illetve csirkecsontot szoktak még kapni. Nekem azt mondták, hogy nem szabad nekik sok csontot sem adni.
2012. márc. 12. 11:56
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Este etesd őket, sok mozgás után. Kapják meg a tápot magában, ha ott hagyják, vedd el. Az ordításra meg ne figyelj oda, minden este kapják meg az adagot és ennyi, ha nem esznek, nem esznek. Éhen nem fognak halni, nem hülyék. A jobb tápoknak egyébként marha jó ízük van, csak finnyázni mindig jobb, mint erre odafigyelni.
2012. márc. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is legyél kemény, és ne adj nekik mást, amíg el nem kezdenek enni! Lehet akár 4-5 nap is az éhezés, de meg fognak törni. Amint az első megtörik és enni kezd, a többi követni fogja! De ez csak akkor fog működni, ha te magad is eldöntöd, hogy így lesz és nem engedsz egy tapottat se!
2012. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Bocsi, lehet, hogy írták, nem olvastam végig az összes választ, de napi 1x, max. kétszer kapjanak enni, de úgy, hogy 10 percre kiteszed az ételt, ha nem eszik, elveszed és csak másnap teszed ki megint.



A másik:

tudom, milyen ez a vagyonból kievés, bár nekem csak 4 kutyám van (meg 3 speckó étkeztetésre szoruló mentett macskám), de azok nagyobb testűek.

Az egyiküknek Happy dogot kell adnom az ízületei miatt orvosi tanácsra. (Vagy acanát, a kettő kb. ugyanaz.)


A Happy dogot mindenki imádja, kivéve az a kutyám, akinek ennie kellene, de figyelek, hogy a saját tápját egye...

Szóval a Happy dog amúgy nagy siker lenne a többieknél.

(De sajnos most nem állok olyan jól anyagilag, hogy mindenki ezt ehesse, bár néha kapnak abból is...)


Szóval sokáig kutattam az ár-érték arányban nekem legmegfelelőbb táp után, míg ráakadtam az Aldiban a Romeo-ra.

(Zöld tasakban van.)

Olcsó is, nincs is benne annyi szemét, és megeszik a kutyáim - persze a Happy dog-os kutyám a Romeot zabálná kétpofára:)



Ha még nem próbáltad, mit veszíthetsz vele?...:)


Amúgy én is szoktam olyat, hogy ha mondjuk marad leves (én nem használok leveskockát), akkor keverek a léhez pár kanál tejfölt, natúr joghurtot vagy sütésből hátramaradt zsírt (felmelegítve persze), kiszedem a krumplit, ha van benne (mert azt nem tudják megemészteni), és voilá, máris csúszik a száraz táp...



Eleinte az enyémek is kiválogatták a konzervből meg ilyesmi, mára megszokták, hogy ez a rendszer...

(Persze néha csurran-cseppen a maradékokból, vagy ha van olcsón csirkefarhát, nyak, velős csont...)

2012. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!