Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugrana ki némely kutya...

Miért ugrana ki némely kutya a kerítésen, ha CSAk sétálok, a járdán?

Figyelt kérdés

Múltkor, kinyúlt egy kutya a kerítésen a fejével, majdnem elkapta a karom. Másik meg 1 komopndor, egy 1 méteres kerítrésen sötétbe megyek, és úgy felugrik a fejejm melett, azt hittem letépi az arcom, nem sokon múlt...

Mi a franc bajuk van ezeknek? Nem vagyok én fenyegető veszély a területükre, naponta több tzíz-száz elmegy a kerítésnél, mia francnak kell kigrani letérpni valaki karjáz/arcát?


2012. márc. 12. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
játszani akarnak meg megismerni nyugi ne kapd fel a vizet xD
2012. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Mert baromira unatkoznak. Az egész életüket a kertben élik le, semmi más szórakozásuk nincs, mint a járókelők. Simán ugatni egy idő után szintén uncsi, meg kezdenek kicsit bekattanni, ezért kezdenek el "őrjöngeni" a kerítésen belül.
2012. márc. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a gyenge kerítésről nem a kutyák tehetnek, hanem a gazdájuk. az ilyen veszélyes helyzetekről a jegyzőnek kell jelentést tenni, ő pedig köteles lépni ez ügyben.


a kutyák pedig azért ugatnak, mert működik bennük egy úgy nevezett territoriális védőösztön, vagyis területvédő ösztön. ők a sajátjuknak érzett területet védik be az idegenektől, és mivel kutyák, így nincsenek tisztában azzal, hogy a járda már nem az övék :)

2012. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

védik a területüket, ez normális..


mamáméknál van egy idős és egy fiatal kutya, az idős az csak fekszik egész nap ha vki elmegy a kerítésnél vakkant párat és alszik tovább de a fiatal az addig ugat míg látja az illetőt és ide oda futkosik..ha már egy postás teszi be a dolgokat vagy vki áll a kerítésnél az az idősebbet is irritálja és akkor ő is oda megy és heves csaholásba kezd..minden kutya a legkisebbtől a legnagyobbig mind védi a területét..

2012. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert vannak ilyen kutyák. Őrzik a területüket. Van amelyikben erősebben van meg mint a többiben. Azzal nem értek egyet hogy az ilyen kutya csak elhanyagolt, unatkozó lehet. Én iskolába hordom a kutyáim, sportolni, versenyezni, mégis nagyon ugatnak ha jön valaki és épp ők a kertben vannak. Mert ilyenek. Szeretnek ugatni. Attól hogy nem vagy fenyegető, még a területe közelébe mész és azt nem szereti. Ha nem tetszik, hogy egy kutya ugat, akkor ne menj arra. Hát most erre mit lehet mondani. A kutyák őrzik a házat, ez mindig így volt.
2012. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De milyne ugatna,

Ezt ki találta ki? Hol írtam én ezt? Melyik volt az aki ezt kitalálta, h nekem az a bajom h ugatnak hE?!


Atz a bajom, hogy este sötétben, idegen utcában megyek járdán és 1 méteres kerítésen felém ugrik 1 100 kilós komondor, hogy letépje az arcom egyik odalát....

Ez a bajom%

2012. márc. 12. 16:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nem a kutya hibája, hogy a kerítés kicsi.
2012. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fel kell jelenteni a gazdáját ,hogy a kerítést azonnal magasítsa meg. A kutya védi a területét az a dolga de a kerítésnek meg olyannak kell lennie ,hogy ki ne jusson a kutya,sőt ki se tudja dugni a fejét.
2012. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!