Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, amikor eljön a...

Mit tegyek, amikor eljön a nap, hogy be kell adatnom a végzetes injekciót?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt már feltettem egy kérdést, hogy: Ti hogyan éltétek meg, amikor tudtátok, hogy a kutyátoknak már nincs sok hátra". sokat segítettetek, de mindig kattog az agyam. A férjem közölte, hogy ő nem akar akkor ott lenni. Én azóta naponta birkózom a gondolattal, hogy milyen lesz nekem ott lenni és a szemébe nézni, megfogni stb. Arra gondoltam, hogy van egy szomszéd bácsink, akire mindig lehet számítani és a kutya is ismeri már sok éve. Szerintetek jó ötlet őt áthívni, hogy ott legyen amikor beadják az injekciót? Jobb volna a kutyának, ha a gazdija lenne vele? Persze úgy gondoltam, hogy az előtte lévő percekben megnyugtatom és megsimizem, mintha mi sem történne, de utána magára hagyom félig idegenekkel. Olyan szörnyű, össze szorul a szívem. Nem tudom mit tegyek. Sajnos úgy látjuk, hogy hetek, napok kérdése :-( Aludni sem bírok, néha már úgy érzem jobb volna túl lenni... Amíg jön utánam és eszeget, addig nem tudok dönteni.
2012. márc. 12. 17:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Ő is pont olyan családtag mint bárki más.

Gondolj bele ha eljön, majd a Te időd (és lesz pár napod/ órád) akkor kivel szeretnél lenni: a számodra legkedvesebb rokonaiddal vagy a kedves szomszéddal/ ápolóval...

Ne hagyd cserben az utolsó perceiben (és csak később sírj, ha már nem látja).

2012. márc. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Maradj vele! Nálunk tavaly a doki külön kérte, hogy a gazdi legyen ott.Ez azért is volt fontos, mert az első injekció állítólag fájdalmas és nem árt ha "jó kézben" van akkor.

A másik amit a többiek is írtak, az utolsó perceit legalább a kedves gazdival töltheti. Igaz nem könnyű,de ezzel tartozol neki. Én még hetekkel utána is megsirattam amikor arra gondoltam : milyen szépen viselte és hogy nézett azokkal a gyönyörű szemeivel......

2012. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
A férjem elmesélte, hogy amikor az ő kutyusát el kellett altatni, felsikított. Én ezért félek. Könnyű volna, ha csak egyszerűen elaludna, de ez valami idegméreg szerűség, és biztos érez fájdalmat. ok igazatok van. össze szedem magam. Olyan nem létezik, hogy előbb simán elaltatják és utána adják be a "mérget"?
2012. márc. 12. 19:34
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi lenne velem ebben a helyzetben, de az egyik kutyusom már idős. Nem hagynám magára, máskor sem tettem. Szerintem egyébként pontosan tudják mi jön ilyenkor :( érzik amit te érzel.
2012. márc. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
T. kérdező ! Nem jársz messzi az igazsághoz. Az első is csak akkor fáj neki amikor beadják (egy pillanat, mint az oltás ), de utána békésen megnyugszik-végül is ez egy kábító dolog.Mire ez teljesen kifejti hatását Ő már teljesen ellazul és a másodikból már semmit sem fog fel.
2012. márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
73%
dehogy sikít... csendben elalszik. De az tényleg valószínű, hogy tudja mi történik vele :(
2012. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, neked borzasztó lesz. Annyira, hogy azt leírni sem lehet. És utána is, napokig, hetekig, hónapokig. És valószínű, hogy életed összes napján eszedbe fog jutni. De ne legyél önző! Mindenképp legyél mellette. Soha nem fogod magadnak megbocsátani, ha nem leszel ott!

És amíg nem jön el az idő, addig próbálj meg erős lenni! Légy vele minél többet, de lehetőleg ne érezze, hogy kétségbe vagy esve, töltsétek el 'boldogan' a még megmaradt időt.

2012. márc. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy soha többé nem lesz kutyám, mert ezt borzalmas átélni. De én azt mondom, használj ki minden pillanatot, amíg él. Te tudod, hogy mi az, amivel még örömet tudsz neki szerezni, legyen az egy kis séta, vagy egy finom étel.

Aztán ha úgy látod, hogy eljött az ideje, akkor gondolj arra, hogy Te mindent megtettél, boldog élete volt. Neki már nem fáj semmi, Isten neki ennyit szánt. Szerintem legyél vele az utolsó pillanatokban is, bármilyen nehéz is lesz.

2012. márc. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne tarts attól, hogy fájni fog neki. Előbb vénásan elaltatják,majd ha elaludt, utána kapja csak meg a mérget, amitől meghal.
2012. márc. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetek a lelkemen. Tudom, hogy ez is az élet része és sok kutyát veszítettünk már el a családban, de ő az első akinek én vagyok az igazi gazdija. Úgy találtuk még kb. 10 évvel ezelőtt és az első perctől valahogy olyan különlegesnek éreztem. Mindig azt reméltem, hogy egyszer megtudom honnan jött, mi volt a neve stb. Olyan szép és barátságos, hozzánk sok ember jár a munkám miatt és egytől egyig mindenki elsőre megszerette. Nem válaszoltam az elsőnek: Daganat van az első lábán. Két hónap alatt hatalmasra nőtt és már ki is van sebesedve.
2012. márc. 13. 15:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!