Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, amikor eljön a...

Mit tegyek, amikor eljön a nap, hogy be kell adatnom a végzetes injekciót?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt már feltettem egy kérdést, hogy: Ti hogyan éltétek meg, amikor tudtátok, hogy a kutyátoknak már nincs sok hátra". sokat segítettetek, de mindig kattog az agyam. A férjem közölte, hogy ő nem akar akkor ott lenni. Én azóta naponta birkózom a gondolattal, hogy milyen lesz nekem ott lenni és a szemébe nézni, megfogni stb. Arra gondoltam, hogy van egy szomszéd bácsink, akire mindig lehet számítani és a kutya is ismeri már sok éve. Szerintetek jó ötlet őt áthívni, hogy ott legyen amikor beadják az injekciót? Jobb volna a kutyának, ha a gazdija lenne vele? Persze úgy gondoltam, hogy az előtte lévő percekben megnyugtatom és megsimizem, mintha mi sem történne, de utána magára hagyom félig idegenekkel. Olyan szörnyű, össze szorul a szívem. Nem tudom mit tegyek. Sajnos úgy látjuk, hogy hetek, napok kérdése :-( Aludni sem bírok, néha már úgy érzem jobb volna túl lenni... Amíg jön utánam és eszeget, addig nem tudok dönteni.
2012. márc. 12. 17:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Miért kell elaltatni a kutyát, nagyon beteg? A legelső voltam.
2012. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

A harmadik vagyok, akit jól lepontoztak, nem is értem miért... De mindegy is!

Mi van Veletek???

2012. márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért pontoztak le, teljesen normális választ írtál, és mindenki. A múlt héten voltunk egy jobb dokinál. Nem akart áltatni semmivel, de kicsit meg is nyugtatott, mert azt mondta, hogy nem kell még lemondani róla. Ízületben van daganat, ráadásul a kutyus már szép kort megélt. Azt mondta, hogy nagyon komplikált egy ilyen területen a műtét, és 50% garanciát tudna mondani a túlélésre, ráadásul ha jó indulatú is a daganat, nagy a fertőzés veszély. Nemrég csinált ilyent és 3 hónappal sikerült csak meghosszabbítani a kutya életét, de addig sem lett neki jobb. Most kapott gyógyszert és egy krémet, mert folyton nyalogatta és kisebesedett. A krémtől és a gyógyszertől most úgy látom jobban van és étvágya is van rendesen. pár nap múlva kell visszamennünk, ha a gyógyszer elfogyott és majd akkor dönt a további kezelésről. Egyelőre nincs szó arról mégsem, hogy el kell altatni. Igaz, semmi konkrétat nem mondott, de feltételezem itt arról van szó, hogy ha ezektől a szerektől javul, akkor kizárja a rosszindulatú daganatot.
2012. márc. 20. 11:22
 24/29 anonim ***** válasza:

Na, ezek azért jobb hírek!!! Örülök!

Nekem is volt egy 12 éves kutyám, akit meg kellett műteni. Nagyon nehezen gyógyult a sebe és kitaláltuk, hogy kenegetjük aloe verával. De a növénnyel nem valami patikai szerrel! Csak ajánlani tudom! Én sem hittem (és most sem hiszek) a különféle CSODA szerekbe, de ezt a saját szememmel láttam! Szinte napról napra javult a seb és a varrat helye! Ja, és miután bekentük megette az aloe vera levelet! Ezt Nektek is tudom ajánlani! Egy próbát megér...

2012. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Tegnap eljött az a nap. Sajnos nagyon hirtelen rosszabbodott az állapota, Vasárnap már alig bírt lábra állni. Mint kiderült adenoszarkóma volt, ami nagyon agresszív és nagyon gyorsan képez áttétet.

Viszont igazatok volt, fel sem merült bennem már akkor, hogy más legyen mellette, eszembe sem jutott abban a helyzetben, sőt igyekeztem minél többet mellette lenni. Feküdtem mellette és simogattam egész este és egész délelőtt. Amikor megérkezett az orvos, és beadta az injekciókat, végig ott volt a fejem az ő fejénél és puszilgattam. Most már csak azt nem tudom mennyi idő, amíg az ember ezt fel tudja dolgozni, 11 év után nagyon hihetetlen, hogy nincs már. Szerintem jó élete volt, jókat ehetett, nagy udvarban élt, soha nem volt egyedül. Most viszont valahol megkönnyebbültem, hogy nem szenved már, valahol meg fáj, mert mennyivel könnyebb volna, ha egyik napról a másikra csak úgy elmennének a kis kedvenceink, mert nagyon mély nyomot tud hagyni az amikor szenvedés az utolsó idő. No meg az, hogy a végén nekünk kell kimondani az ítéletet.

2012. ápr. 17. 13:14
 26/29 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem :(
2012. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Sajnálom! És kitartást kívánok az egész családnak! :(

Számomra ami ilyenkor megoldás, mihamarabb egy kölyök! Nem azért, hogy elfelejtsd vagy pótold (erről szó sincs) hanem azért, hogy a szereteted, energiád legyen kire fordítani!

2012. ápr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom!
2012. ápr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Már van kettő. Gyorsan kellett elhozni őket a menhelyről, mert elaltatták volna, így nem volt idő gondolkodni. Egyik 1.5 éves, a másik 2, nagyon játékosak, jól kijönnek egymással. Szeretem őket, ez nyilvánvaló, de még idő kell, hogy feldolgozzam. Tegnap este megint elsírtam magam, amikor kinéztem és az ajtó előtt már nem ő feküdt, aki 11 évig, hanem másik. Nem pótolják ez tény, de legalább lefoglalnak és az is öröm, hogy megmentettünk egy csomó kutyát, mert a szomszédomékat is rávettem, hogy hozzanak egyet, így felszabadultak a kennelek, és a Keddre kitűzött altatások elmaradtak.
2012. ápr. 18. 08:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!