Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék a közeljövőben egy...

Szeretnék a közeljövőben egy kutyát, adnátok pár tanácsot? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de ha csak 1-1 kérdésemet megválaszolod, azért is hálás vagyok, és mennek a zöld mancsok a segítő válaszokért.


Nem vagyok kezdő kutyás, kutyák közt nőttem fel, mindig szót fogadtak nekem, de sosem voltam falkavezér, azt hiszem az a gond, h egy vékony, magas hangú fiatal nő vok, és nm vesznek igazán komolyan a kutyák. A cicáimat rettentő jól tudtam idomítani, holott azt mondják, h pont őket nem lehet, de nekem szót fogadtak, a kutyák viszont, hát... konkrétan hülyének néznek, ha épp olyan a kedvük.


A cicáimat sajnos elvesztettem, mert szakítás után a páromnál maradtak- közös cicák voltak, nem akartuk őket szétválasztani egymástól. Viszont nem szeretnék újra cicát, mert csak a veszteségemre emlékeztetne...


Tacskót szeretnék, mert gyerekoromban mindig tacskónk volt, és a szüleimnek még mindig az van, így ismerem ezt a fajtát. Esetleg egy menhelyi, ha beleszeretek egybe, de mindenképp tacsi keverék akkor.


A konkrét kérdések: hogy érjem el, h falkavezér legyek? Illetve h én legyek. Ugyanis a párom egy magas, határozott mély hangú, nyugodt ember és tapasztalataim szerint a kutyák inkább falkavezérnek tekintenek egy ilyen embert, mint egy izgága nőt, mint én. És mindenképp azt szeretném, h én legyek a falkavezér, mert még egyszer nem szeretnék hátrahagyni állatot szakítás miatt, márpedig ha nem engem ismerne el falkavezérnek ez problémás lenne...


Mik azok a felszerelések amik mindenképp kellenek, és ezek mennyibe kerülnek- persze tudom az alap dolgokat, h póráz, nyakörv, kaja, tál, fekhely...stb, de ez így egyszerre megvéve kb mekkora költség lesz?


Illetve úgy tudom, h a kutyák oltása drágább, mint a cicáké, ezzel kapcsolatban is kérnék egy megközelítő összeget az első évre vonatkozóan illetve az ismétlő oltások kapcsán.


Illetve h mennyi az ivartalanítása egy tacskó méretű kutyának? Fiút szeretnék.


Kutyaiskola mennyire érdemes? Egy csomó trükkre megtanítottam az eddigi kutyáinkat, de az engedelmességre nem igazán sikerült, pl. behívás, szóval lehet h emiatt érdemes lenne.


ÉS az utolsó kérdés: a szobatisztaság: mivel kertesházban laktam mindig nem volt gond, láttuk, h a kutya piszkítana, gyors kivittük, de tömbházban a sokadikról ez nem ilyen egyszerű, van valami jól bevált panelos módszer?


Előre is köszönöm a válaszokat!!


2012. márc. 13. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
[link] itt van minden, ami a vezérséghez kell :)).
2012. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én konkrétan egy kutyust szeretnék ajánlani, hátha beleszeretsz: [link]

Már nagyon rég óta várja szertő gaziját, annak ellenére, hogy abszolút probléma mentes, szobatiszta, és nagyon könnyen kezelhető, behívható. Az igaz, hogy nem fiú, de ivartalanítva van.

Esetleg, ha tacsi, és Nelli nem jön be, a fajtamentőknek is nagyon helyes kutyáik szoktak lenni.

A többi, az oltások, felszerelések ára, ivartalanítás nagyon széles skálán mozognak. Attól függ hol veszed, vagy kihez mész. Nálunk lehet 3000-ért, és tizenezerért is ivartalaníttatni egy kan kutyát. És az olcsóbb ár nem is jelent feltétlenül rosszabb ellátást.

2012. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A falkavezérségről már küldtek linket kezdésnek jó.

Fontos, hogy mindig légy következetes és határozott, ha valamit nem szabad, azt sose szabad, nincs kivétel. A te ételedből nem kunyizhat, akkor ehet, ha az meg van engedve, nincsen saját tulajdona (persze gondolom lesz neki játéka, de arról nem kell tudnia, hogy az csak az övé, ha el akarod venni tőle, elveheted, nem védheti).

Póráz-nyakörv: akár 1000Ft körül már szetteket is kapsz, persze egyszerűbb, nem red dingo, de tökéletes. Flexit, hanyagold, egyszerű bőr vagy textil póráz ill. nyakörv tökéletes. Tálak: 1500-2000Ft körül szokott lenni már állványos (2fém tál +egy állvány), de tacsi méretben már kb 300Ft/db áron lehet kapni egyszerű fémtálakat is.

Az oltások állatorvos függők 2-5000Ft/db körül vannak átlagban. Első 4hónapra, ha kölyök kb 30e Ft-ot lehet számolni, 9.-10.hónapban jön egy ismétlő veszettség ez 3-4000Ft, ezután évente veszettség+ kombi kb 5-6000Ft jelenleg, ha egyszerre adják be a kettőt. Féreghajtó tabletta 3hónapos koráig 2hetente, utána fél éves korig havonta, majd évi 4x ajánlott. 3-500Ft körül van egy darab tabletta, ami 10kg testtömegre van.

Ivartalanítás akcióban kb 10-12e Ft körül szokott lenni, azon kívül 18-20e, de ez állatorvos függő.

Kutyaiskola szerintem jó dolog, játszik, kikapcsolódik, tanultok mind a ketten.

Szobatisztaság: a pelenkát felejtsd el, ne hagyd magad rábeszélni. Amilyen sűrűn lehet vidd le (azért ne 10-15percenként, de 2-3óránként napközben nem árt), de mindig miután felébredt és miután evett, vagy ha látod hogy sokat ivott. Ha kint elvégezte a dolgát mindig nagyon meg kell dicsérni. Ha bent rajtakapod le kell szidni, esetleg gyorsan felkapni és levinni, lent dicsérni, ha ott fejezte be.

2012. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nelli nagyon aranyos, simán beleszeretnék, ha személyesen is szimpi lenne, de egyenlőre csak tájékozódom, még kb fél év mire aktuális lehet a kutyus téma, de gondoltam inkább jó előre tájékozódom, h pénzt is tudjak gyűjteni meg minden.


Viszont a menhelyi idősebb tacsi keverék elgondolkodtatott, mert ha idősebb, akkor már nem rág meg ilyesmi. Viszont azt nem tudom, h idősebb kutya is meg tudna szeretni engem annyira, mintha én nevelném fel?

2012. márc. 13. 14:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, sőt, egy rosszabb előéletű kutya jobban tudja értékelni a szeretetet amit kap, mert sajnos van összehasonlítási alapja. Nem tudom hogy a kutyáknál ez pontosan hogy működik, de tapasztalatból mondom, hogy másképp tekint a kutya a megmentőjére, mintha ugyanaz az ember kölyök korától nevelte volna. Persze, ha felnevelsz egy kölyköt az is hálás, ragaszkodó, gazdiközpontú lesz, de meg nem tudom konkrétan magyarázni, hogy miért, de tényleg hálásabbak a mentett kutyák.
2012. márc. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan a kölyökre esküsznek. Tudom, cukik, aranyosak, de mire felnőnek az ember bele őszül. Most nálam is van egy ideiglenes kölyök, őszintén megmondom, hogy alig várom, hogy gazdisodjon. De ugye azt hallani, hogy egy felnőtt öreg kutya már nem tud úgy ragaszkodni a gazdájához. Szerintem a ragaszkodás nem kor kérdése. Van nálam egy öregecske tacsi is, aki el nem menne a lábam mellől még az udvarban sem. A szeme sarkából mindig azt lesi, hogy mikor indulok be, és azonnal kotor utánam. Egy olyan kutyám van, akit kölyök kora óta nevelek, és nekem ő sokkal önállóbbnak tűnik. Biztos az is közrejátszik benne, hogy őt még nem érte semmilyen negatív dolog, az eddigi élete egy nagy happy.

Szóval mindegy hogy 1, 5, 10 éves kutyust fogadsz örökbe, ugyanúgy fognak szeretni.

2012. márc. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az állatok hihetetlen alkalmazkodó képességgel bírnak, kortól, fajtától függetlenül. Én 1 éve fogadtam örökbe egy félszemű, süket 9 éves snaci szukát. A "kapcsolatunk" több mint tökéletes, se pórázra, se jutifalira nincs már szükségünk a hétköznapokban, egymásra vagyunk hangolódva.

Személy szerint én mindig felnőtt kutyát választottam, persze rövidebb ideig vannak velünk de valahogy értékesebbnek, gazdagabbnak érzem, azt a kevés időt ami alatt megmutathatjuk egy már felnőtt kutyának hogy lehet még boldog élete.

Másrészt az én életem is fel van pörögve, munka, házimunka, család... egy kölyök mindenképpen több energia, idő és áldozat.

Menhelyről általában ivartalanítva kapsz kutyát tehát annyival kevesebb lesz a gondod.

Kutyasuli mindenképpen ajánlatos, már csak azért is hogy egymásra hangolódjatok.


Tacskó keverék rengeteg van menhelyeken, nem pl. most ő az egyik favoritom:

[link]

2012. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk egy 5 hónapos huskyn van, és én is nő vagyok, ennek ellenére engem választott falkavezérnek, ennek szerintem az okai: én vagyok vele a legtöbbet, ha rosszat csinál megszidom, ha jót akkor dicsérem. Ha eszik előtte úgy teszek, mintha én ennék a tálból, mert ugye a falkában a magasabb rendű eszik először, majd lerakom a földre a tálat de csak akkor ehet, ha mondom, hogy a tied. Az ajtón én megyek ki előbb, ő csak utánam. Ha valami rosszat csinál, megmorgom, mint ahogy a nagyobb kutyák teszik vele, ha pimasz. Amikor elmegyek otthonról, nem babusgatom agyon, hanem csak köszönöm, hogy szia, így már tudja, hogy ő most nem jöhet, és nem is sír amíg távol vagyunk. Amikor hazaérek, nem szólok neki, nem is nézek rá amíg nem veszem le a kabátom, és nem rakom le a cuccaimat, így ha hazaérek, megcsóválja a farkát, a helyére fekszik, és várja, hogy hívjam, na akkor nagyon boldog. Megverni soha nem szoktam, max a orrára kapott egy kicsit csak figyelmeztetőleg. Megtanítottam neki, hogy pórázon ne húzzon. Behívásnál, ha ügyes, akkor jutalomfalattal jutalmazom. Az elején amikor még kicsi volt és nem jött vissza, megfordultam mintha ott hagynám, úgy szaladt utánnam, félt, hogy tényleg otthagyom:) Ha hívod, és nem jön vissza csak sokárra akkor nem szabad akkor már megszidni mert nem fogja tudni miért kapja a büntit.Az elején úgy gyakoroltam vele, hogy éhesen vittem le, és amikor hívtam kapta a jutifalit, utánna ahogy telik az idő, már megy úgy is, hogyha nem éhes.

Az etetés: Szerintem jó minőségű prémium tápot vegyetek majd neki, mivel kistestű nem fog úgyse sokat enni.

Na a mi kutyunk már eszik rendesen, de látszik is rajta, hogy jó kaját kap. De persze a maradékot is odaadom neki a táp mellé, ha van, azt nagyon szereti, jobban mint a kutyakaját. Csokit ne adj neki mert az neki mérgező, a krumplit meg nem tudja megemészteni. Mi amikor bevásároltunk 15.000 Ft-ot hagytunk a boltban, de abban minden benne volt a 4kg-os táp, a nyakörv, nagy tálak, póráz, kefe, játék, sampon, fogtisztító kölyöknek, kutyapelenka, kullancscsepp.. Az oltás: 3500.- darabja, féregírtóval együtt, 3 db kölyökkori van, majd egy veszettségi, de az csak fél éves korában.

Ha egy nap gyakran le tudod vinni, akkor hamar megszokja, hogy lent kell kakilni, pisilni. Mi úgy csináltuk, hogy amíg nagyon pici volt, az előszobába tettünk neki kutyapelenkát, és ha láttuk, hogy keresi a helyet, felkaptuk, és rátettük. Majd ahogy nagyobb lett, már nem raktam ki kutyapelust, eleinte még a helyére pisilt, de ahogy mindig tovább bírta tartani, már tudta, hogy lent kell. A mienknek ha le kell mennie, sír meg nyüszög. Szerintem érdemes elvinni kutyasuliba, mi is szeretnénk majd ha eléri a megfelelő kort.

Szerintem egy menhelyi kutya is ugyanúgy szeretne téged, mivel a kutyák nagyon hálásak tudnak lenni, és feltétel nélkül tudnak szeretni:)

Az ivartalanítást nem tudom, mi is most akarjuk megcsináltatni. Majd megírom, ha megkérdeztem a dokit.Bár az árak lehetnek eltérőek, attól függően, hol laksz.


Sok sikert, és örömöt a kutyushoz:)

2012. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, jöhetnek még, meg bármi amit úgy gondoljátok, hasznos infó lehet!


Ja még egy kérdeés, ha én belevágok a kutyázásba, mindenképp úgy szeretném, h vinni túrázni meg nyralni meg minden felé, ehhez gondolom kellenek bizonyos extrák: pl kullancs cseppek meg ha esetleg a hagy tetején belelép valamibe akkor valami kötszer, v ilyesmi?

2012. márc. 13. 15:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Az élősködők elleni védelem akkor is szükséges, ha csak leviszed sétálni a kutyafuttatóra, ki tudja mit szedhet össze a másiktól, vagy melyik bokorból mászik rá egy kullancs, jobb az ilyet megelőzni. Egy normálisabb nyakörv (kiltix, scalibor) vagy spot on és kész. Kis termetű kutyáról lévén szó nem olyan drága ez se, nyakörv kb 3500Ft-tól (7-8hónapig hatásos), spot on kb 1200Ft-tól kapható ezt viszont havonta kell csepegtetni.

Gyorsan én is összeszámoltam, kb 13-14.000Ft-ot költöttünk az elején, ebből 10e Ft volt a 20kg-os kölyöktáp, benne volt még a póráz, nyakörv, kutyasampon, 2tál, klikker, fésű, játék. (mindenből minőségit kapott, de nem csili-vili divatcuccokat, hanem olyat ami tetszett is, de a célnak is tökéletesen megfelel és a nyakörv kivételével felnőtt korában is jó lesz)

2012. márc. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!