Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az állatkínzás,...

Szerintetek az állatkínzás, ha egy kutya egy másfél szobás lakásban van, és kéthetente egyszer viszik le sétálni?! A dolgát egy pelenkára végzi, ami le van terítve a földre a konyhában.

Figyelt kérdés
Szerintem ez egy undorító dolog, nem utolsó sorban állatkínzás! Szerencsétlen kutya tele van energiával, de nagyon ritkán viszik csak le futkározni. Egy közepes méretű kölyökkutyáról van szó. Hogy magyarázzam el az ismerősömnek, hogy ez így egyáltalán nem jó?
2012. márc. 14. 13:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

hát ez állatkínzás..

mond nekik hogy ajándékozzák el ha unják,szegény kutya :(

2012. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ez azért nem ilyen egyszerű.

Törvény szerint egy kutyának egyedi tartás esetén 10, csoportos tartás esetén 6 négyzetméter akadálymentes területet kell biztosítani. Egy panelban ez adva van. Tehát jogilag lehet, hogy ez nem minősül állatkínzásnak...de nem vagyok benne teljesen biztos.

A másik: mennyi idős a kölyök? Mert ha 8-12 hetes és még nincs meg minden oltása, akkor szintén nem tekinthető kínzásnak. Sokan addig nem viszik le az utcára a kölyköt, amíg minden oltást meg nem kapott...(én a másik véglet vagyok, ha lesz kölyökkutyám, az első perctől hordom majd szocializálni, de persze nem engedem majd oda minden jött-ment kutyához)

Azonban az érzelmileg, emberileg igenis kínzás, ha nem viszik sétáltatni. Szobakutya fajtáknál (csivava, fehér pamacsok, yorki) szokták azt csinálni, hogy pelenkára szoktatják és hetente 2-3-szor viszik le esetleg...ez tényleg állatkínzás. De nekem az is állatkínzás kategória, ha 3-szor leviszik a kutyát, legyen az bármilyen fajta pórázon fél órára...

2012. márc. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőséged befogadni? Mert ez a kutya rövid időn belül nagyon nem fogja jól érezni magát, és ennyire értenek a kutyákhoz, valószínűleg majd a fejükre nő, és egy agresszív, idegbajos dög lesz. Minél hamarabb változtatni kell, vagy így vagy úgy. De muszáj.
2012. márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szilvi!


én is gondolkodtam azon h nincs meg neki minden oltása?! De akkor vajon miért viszik le 2 hetente? Ha egysuer sem szabadna.

Szerintem érdemes lenne visszaolvasni és észrevenni a kérdező mondatát,miszerint azért nem viszik le mert unják. Kérdezem én azt h mi vár arra akölyökkutyára akit már most unnak?-menhely

Milyen kutyusrol van szo? attol h középtestű sokféle lehet. yorki és társai kilőve,hozzáteszem h én nagyon ritkán találkozom olyan yorkis,csivavas gazdival akinek a kutyája rendesen van szocializálva,általába mindenki lakáskutyának tartja alig éritnkezik a külvilággal,pláne más ebeekkel,igy vadulnak el.

2012. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Ha már nem bírod cérnával, nézz szét az alábbi oldalakon:


[link]

[link]


Vagy a Google-ba írd be egyszerűen, hogy "állatmentők". Tuti találsz olyan szervezetet, aki lép az ügyben. Én 3 hónapig bírtam cérnával a szomszédban egy 1x1.5-ös ketrecben folyamatosan bezárva tartott foxit (letapossa a virágokat!), aztán szóltam az állatmentőknek...

2012. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 csirpi válasza:
Durva,ez állat kínzás.Az ilyen embernek minek kutya,vagy akármilyen élőlény?Egy életre szól,nem addig míg aranyos!szenved szegény kutyus,szerintem lopd el:)azt sem értem minek akkor még nekik?Ijeszd meg őket h azt hallottad a szomszédok feljelentik!!!
2012. márc. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Úristen.. Szegény kutya... Én napi 2x sétálok a yorkimmal, hétvégén napi 3x... Rá kell venni, hogy váljon meg a kutyától, vagy vigye vissza a tenyésztőnek (már ha tenyésztőtől van...), vagy ajándékozza el! De ez kínzás! Ez egy kutya, nem macska vagy papagáj! Juhj istenem de birka emberek vannak.
2014. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!