Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskókról tudni való? Úgy...

Tacskókról tudni való? Úgy néz ki, hogy jövő hónapban kapok egyet és benti kutya lesz.

Figyelt kérdés
Taníthatóságuk is érdekelne meg minden
2012. márc. 14. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem van két tacskóm:)

általánosságban annyi, hogy nem lehet nekik parancsolni. hűségesek, de nagyon önfejűek. mivel vadászkutyák, elszöknek vadászni. gyakran hoznak haza sünt, nyulat stb.

tanításnál türelmesnek kell lenni, de ha egyszer megtanulta sosem felejti el. viszonylag jól taníthatók.

hát, szerintem lakásba abszolút nem valóak. a tacskók ásnak, vadásznak, futnak, kergetnek, ugatnak... vagyis szerintem nem jó szobakutyának..

összességében nagyon jó fajta, de türelmesnek kell lenni hozzájuk. :)

2012. márc. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tilos öket lépcsöztetni, mert tönkremegy a gerincük
2012. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
majd persze,hozom viszem a kezembe,ugyanis van lépcsőnk,de egy ismerősömnek tacskója van és benti kutya
2012. márc. 14. 18:14
 4/9 anonim ***** válasza:
"kemény" vadászkutya, sok-sok foglalkozást és következetes nevelést igényel
2012. márc. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a családban volt pár tacskó,és most is pótanyuka leszek péntektől jön hozzám egy szálkás szőrű bébi..viszont következetesnek kell lenni vele,mert kihasználja a gyenge pontjaidat :) Úgy értem,mikor falkavezérségi problémák vannak..makacs,de okos kutyák :)
2012. márc. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyik ismerősőm 2 tacskót tart második emeleten..az egyiket már ölbe kell vinni mert a hátának nem tett jót..szerintem nagy ugatósak, náluk szerintem a két kutya a falkavezér ,mind2 kutya flexivel maxra kiengedve és összevissza kacsáznak ,elég idegesítő,ilyenkor inkább átmegyek a túl oldalra amikor kutyával vagyok lent..mert ugatás van ilyenkor 1000-rel..

amúgy szerintem se panelba való fajta, következetes nevelés kell nekik..nem akarlak elriasztani a fajtától,de szerintem ezt jól gondold át..olvass utána a neten ,esetleg egy tenyésztővel találkozz (akitől esetleg vennétek a kutyust)és beszéljetek át mindent, a tacsi tulajdonságairól,viselkedéséről stb..

2012. márc. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nővérem veszi nekem,megbízható tenyésztőtől,ismeri is személyesen
2012. márc. 14. 19:18
 8/9 anonim ***** válasza:

tényleg nem szabad lépcsőztetni, bénulást, gerincproblémákat okozhat. házba tacskót? nem ajánlom. szenvedni fog, mert kinti kutya.

ha pedig nem futkározhat ellustul (a tacskók nagyon könnyen elhíznak) és elhízik, akkor attól is lebénulhatnak. tényleg nem jók házba..

2012. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy tacskóm, és remek benti kutya. Ha valami zajt hall, persze ugat, de elég rászólni, azonnal elhallgat. Én napjában többször 1-1 órára leviszem sétálni, és amikor lehet kirándulni is eljárunk messzebbre. Értelmes kutya, viszont szörnyen makacs. Nagyon határozottnak, és következetesnek kell lenni, kölyök korától, különben gyorsan a fejedre nő.
2012. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!