Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szállító box és kölyök kutya?

Szállító box és kölyök kutya?

Figyelt kérdés

Elég érdekes kérdéssel fordulok hozzátok, de igazából mivel még ilyet nem tapasztaltam, kiváncsi lennék a véleményetekre.

Van két németjuhász kutyám, az egyik másfél éves, a másik 2 hónapos.

Mind a kettővel szeretnék iskolába járni, de ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy a kicsit beraktam a szállító boxba, a nagy pedig mellette (a kocsiba, hátul) utazott). Nagy meglepődésemre, mire odaértünk a célhoz a kicsi belerondított a boxba (úgy,hogy kb. 10 perces út volt és előtte a kennelből hoztam ki, tehát még azt sem leht mondani, hogy nem végezte el a dolgát).

Hazafelé meg belepisilt....


azért nem tudok mit kezdeni a helyzettel, mert a nagy (kicsinek sem) soha nem csinált ilyet. Ha őt ott hagytam pár órára a kocsiban (6 hónaposan is), akkor is megvárta míg kiengedem..


Jah.. és a kölyköm észveszejtően visít, pedig ott ül mellette a másik, rágja a boxot, stb. A nagy szintén nem produkált ilyen "tüneteket"..


Szerintetek!? Hogy szoktassam be? Nem akarok állandóan boxot takarítani ilyen dolgok miatt....


Köszi


2012. márc. 15. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
2 hónaposan minek hucolászod?
2012. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sport kutyának szeretném (engedelmes, örző-védő) ezért szoktatnám a zajokhoz, helyekhez, emberekhez. :) És minél előbb kezdek el vele tanulni, annál hatékonyabb
2012. márc. 15. 11:11
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szoktattad a boxhoz, autóhoz, vagy csak beb*sztad és elindultál vele?
2012. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem lett volna szabad csak úgy betenni, meg kellett volna tanítani rá, hogy az jó hely. Én kezdenek oda tettem volna be a kajáját, a jutalom falatokat, rágókat ilyesmiket. Aztán hozzászoktattam volna az autózáshoz ketrec nélkül (ez önmagában is járhat balesetekkel). Hogy megtanulja, az autóval olyan helyekre megyünk, ami neki jó, ez lehet például a kutyaiskola is. És a ketrec csak utána jöhetett volna. A bekakilás és bepisilés a stressz miatt van, nem másért..... És még egy: 2 azaz kettő hónaposan, az oltási sor befejezése előtt ugye nem fogod közösségbe vinni?????????
2012. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
a boxhoz először otthon kell szoktatni,aztán kis út. Ésén nem tenném a 2 hónapos 2 oltásos kutyát össze eggyel aki idegen kutyák közé megy. Én a nagyokkal soha nem járok suliba, maradnak otthon,mha kölyök van a háznál.
2012. márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hiába egy fajta, akkor sem egyformák a kutyák. A kicsi más idegrendszerű. Ennyi.
2012. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Kutyaiskolába természetesen nem a csoportba fogok beállni, csak ovis kutyák közé viszem. ahová járok van ovi és bölcsi rész is. Oda már lehet vinni piciket is.

Beraktam, mert azt hittem - én hülye -, hogy ő is ugyanúgy fog működni mint a másik németjuhászom, aki szintén első alkalomra elfeküdt és aludt.

Ezért nem is próbálkoztam más alternatív módszerekkel, de akkor következőleg berakom neki a plüssjátékát a kocsiba és mellettem, az anyósülésen fog utazni, majd maximum harcászkodok vele.. :)

Szerintetek ez megoldható?

2012. márc. 15. 11:21
 8/15 A kérdező kommentje:
Múlt héten kapta meg a harmadik oltását.. :) szóval védettsége már van. :)
2012. márc. 15. 11:23
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
2 hónaposan 3.oltás? nem szopott?
2012. márc. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Először magához a boxhoz szoktasd a lakásban, ismerje meg, tudja, hogy az jó hely, a nyugalom szigete, meg ilyenek. Aztán a kocsihoz, először legyen nyugodt álló autóban, aztán járó motorral, aztán lehet elindulni. Ha ennyire nem bírja, jobb, ha időt szánsz erre és fokozatosan hozzászoktatod, különben később szívni fogsz.
2012. márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!