Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szállító box és kölyök kutya?

Szállító box és kölyök kutya?

Figyelt kérdés

Elég érdekes kérdéssel fordulok hozzátok, de igazából mivel még ilyet nem tapasztaltam, kiváncsi lennék a véleményetekre.

Van két németjuhász kutyám, az egyik másfél éves, a másik 2 hónapos.

Mind a kettővel szeretnék iskolába járni, de ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy a kicsit beraktam a szállító boxba, a nagy pedig mellette (a kocsiba, hátul) utazott). Nagy meglepődésemre, mire odaértünk a célhoz a kicsi belerondított a boxba (úgy,hogy kb. 10 perces út volt és előtte a kennelből hoztam ki, tehát még azt sem leht mondani, hogy nem végezte el a dolgát).

Hazafelé meg belepisilt....


azért nem tudok mit kezdeni a helyzettel, mert a nagy (kicsinek sem) soha nem csinált ilyet. Ha őt ott hagytam pár órára a kocsiban (6 hónaposan is), akkor is megvárta míg kiengedem..


Jah.. és a kölyköm észveszejtően visít, pedig ott ül mellette a másik, rágja a boxot, stb. A nagy szintén nem produkált ilyen "tüneteket"..


Szerintetek!? Hogy szoktassam be? Nem akarok állandóan boxot takarítani ilyen dolgok miatt....


Köszi


2012. márc. 15. 11:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%
Az írtad, 2 hónapos, az 8-9 hét. Akkor ez nem igaz, mert ennyi idősen még nem lehet 3 oltása. És még nincs rendes védettsége. Parvó ellen egészen biztosan nem, márpedig azzal nem szabad viccelni.... Várd meg az utolsó oltást, amit ugye 3 hónapos kornál hamarabb nem kaphat meg a kutya. Ez alapszabály az oltásoknál, amit minden normális orvos betart. És az óvoda is közösség, ott is egészen nyugodtan összeszedhet bármit.
2012. márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet az anyósülés.

Ha sportkutyának szánod, a box a számára a biztonságot kell, hogy jelentse. Tedd a boxot a kennelbe. Ott kapja az ételét. Egy időre időnként csukd rá.

2012. márc. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
41%

Először is az oltásokkal kapcsolatban nagy kavar van nálad! Más kutyák közé pedig ne vidd addig míg meg nem kapta a veszettség ellenit, amit 3 hónapos kor után szoktak beadatni.

És egy 2 hónapos kiskutyát nem kell még hurcolászni sehová, még akkor sem, ha később ŐV lesz belőle!!! Sajnálom szegény kiskutyát!

2012. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
69%
Semmi baja nem lesz a kiskutyának, ha egészséges. Eleve mellette van a nagyobb kutya. Így kb ugyanazok a hatások érik a kicsit, mintha menne vele. Az ilyen kicsi amúgy sokat alszik. Ha megszokja a boxot, szépen elpihen benne.Ha ébren van , kiveszik mozogni, játszani.Utána mehet vissza alukálni.
2012. márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%

ha a nagy kutya úgyis megy akkor teljesen mindegy, hogy a kicsit viszik e vagy sem hisz a nagy is bármit hazahozhat...


Próbáld meg azokat amiket írtak ötleteket...én se próbálkoztam ezekkel soha, betettem őket a boxba és ennyi ha hiszti volt akkor az volt, megszokták de általában az enyémek is befeküdtek és aludtak

2012. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!