Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen állateledel eladónőt!...

Ilyen állateledel eladónőt! Ivartalanítás? Mit gondoltok erről a történetről?

Figyelt kérdés

Na szóval 45 percet beszéltem az eladó nővel és felhozztam az ivartalanítást.Mivel nekem van egy 1 éves beagle kutyám aki kan és ivartalanítani szeretném és így feljött ez a téma.És Ő erre azt,mondta,hogy Ő nem érti miért kell ivartalanítani a kan kutyákat mivel azt megérti ha a szuka kutyát ivartalanyítja valaki mert az helyes dolog meg ha valakinek nem kell kutya akkor a szuka kutyust ivartalanítja igen eddig egyet is értettünk viszont utána jött a "gond":

Idézem:

"Én a 2 kan kutyámat mindig elengedem amikor tüzel valamelyik kutya 30 percre hagy keféljen nekik is kell az élvezet akinek meg nem kellenek kis kutyák atok meg vigyázzanak a szuka kutyájukra" ezt pontosan írtam le vagyis szóról szóra ezt mondta.Ezen Én 13 éves léttemre úgy ledöbbentem,de elmondtan neki,hogy nem kéne viggyázni a szuka kutyákra ha a gazdik normálisan vigyáznának a kan kutyájukra és nem engednék ki őket a tüzelő szuka kutyákhoz kufircolni-->Én meg így mondtam és erre úgy fölkapta a vizet,hogy elkezdett engem osztani,hogy Ő nem érti mi a gond a kan kutyájinak kell az élvezet.-->mondtam Neki,hogy ez neki "csak" ösztön ésnem élvezetből csinálja ha akkarja ha nem csinálja--->erre azt mondta ez butaság.--->Elmagyaráztam neki így is mennyi menhelyi,kobor,éhező kutyus van és ajánlottam neki,hogy menjen el egyszer pár menhelyre nézzen meg pár videot és utána is ez legyen a véleménye erre azt mondja jó meg is teszem és majd elmondom a véleményem.Mondtam,hogy jó.De egyépként közbe annyira felkapta a vizet és neki állt feljebb pedig szerintem Nekem volt igazam.Jó tudom egy 13 éves ne pampogjon egy felnőtnek majd ha Én is felnőt leszek bla bla bla,de akkor is ezt nem hagyhattam annyiba,egyépként néhány részt kihagytam csak a lényeget írtam ami a legidegesítőbb volt.!!


2009. jún. 11. 15:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
HELYESÍRÁSI hibákért bocsi
2009. jún. 11. 15:25
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos vannak iylen emberek, akik iylen primitíven vélekednek, emiatt jutott ide a világ. Nálunk is rengeteg kutya van, de egyik sincsen ivartalanítva, amikor meg évente kétszer párzási idő van, akkor minden reggel gyomorideggel jövök-megyek a faluban, mert félek a kutyáktól és azok meg csapatokba verődve mászkálnak mindenütt... Persze nem ez a éegnagyobb gond, hanem a rengeteg kóbor, és beteg kiskutya, ami nap mint nap születik...
2009. jún. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen elég éretten gondolkodsz a kutya tartásról. Gratulálok neked. Biztosan jó gazdi lehetsz:)

Ne törődj az ilyen emberekkel, Sajnos nem tudod megváltoztatni őket. De reméljük egyre többen lesznek azok akik úgy gondolják mint te:)

2009. jún. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Végülis nem orvos, csak eladó...Lehetne tesco pénztáros is...valami oylasféle ember lehet, aki multifit-et ajánl az eukanuba kutyatáp helyet...(nemrég volt egy ilyen kérdés itt)

És tényleg nem kéne ivartalanítani, ha mindenki tudna 100%-osan vigyázni a kutyájára, és nem lenne ilyen ostoba, hogy: "kell neki az élvezet". És sok kutya könnyen megszökik( barátom mesélt ismerősük kutyáiról: helyből megugrották a 2 métert és megsétáltatták magukat)


Jó lenne, ha biológiaórán a felelős állattartásról is lenne néhány óra...

Szerencsére, ahová én járok, ott mindkét helyen vágják az eladók az ilyen témákat( melyik tápban mi van, bolhairtás, stb)

2009. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok! Amikor írtad, hogy 13 éves vagy, ledöbbentem, nem gondoltam, hogy ennyire fiatalok tudnak ilyen komolyan hozzáállni a kutyatartáshoz. Csak így tovább, nagyon jó úton haladsz! :)


Én is hallottam már sokszor, hogy kell az élvezet, mert férfi létemre én mit szólnék hozzá, ha nem csinálhatnám, stb. Ilyenkor fel szoktam hívni a figyelmüket arra az apróságra, hogy a kutya nem ember. Mivel a két faj igényei alapvetően eltérnek egymástól, semmiféle viszonyítást vagy párhuzamot nem lehet vonni közöttük objektív következtetés levonása céljából. Ha már viszonyítani akarunk, akkor viszonyítsunk a farkasokhoz, hiszen a kutyák szaporodási szokásai sokkal közelebb állnak ahhoz, mint az emberéhez. A farkasoknál pedig rend van: a falkavezér kan (alfa egyed) kedvére szaporodik, a többi kannak pedig nem piszka egy szukához sem! Amennyiben a falkavezér észreveszi egy rangsorban alatta levő egyeden, hogy ilyent merészel, nagyon megbűnteti. Ennek megfelelően a farkasok között a kanok nagy százaléka éli le teljes életét anélkül, hogy valaha szukával lett volna, mert sosem jut vezéri pozícióba. Számukra ez a természetes, így nincs ebben semmi kivetnivaló.

2009. jún. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm mindenkinek!

Csak az a baj,hogy sokan úgy gondolják nehogy már egy 13 éves kis tökmag itt ossza nekem az észt hisz ÉN felnőtt vagyok hagy tudjam már jobban :D

Mert az ilyen velem egyidős fiúk/lányok még általában szoktak rám hallgatni,hogy ne etesse mondjuk Pedigreejel meg ilyenek de hát.. azért nem tudok sok mindent tenni az ügy érdekében,de azért még ez is több mint a nulla.Ja és álltalában azt mondják a gondolkodok meg hogy nem vagyok OLYAN hülye mondjuk anyuék sajna nem így látják de ez már más téma :S

2009. jún. 11. 19:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit tudok mondani,hogyaz intelligencia nem függ össze a korral.Ne is foglalkozz vele.

Kell az élvezet...Nyilván nem látott még összeragadva vinnyogó kutyákat....

2009. jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyátalán nem értek egyet. A kan gazdája is felelős a kölykök világrajöveteléért. Nekem 2 kan kutyám van, az egyik ma lett ivartalanítva. Semmi értelme a szaporításnak. Ígyis van egy csomó kóbor,kidobott kutya. Egyébként ha közben pl. elüti egy autó vagy valami baja lesz mit csinál? Ráfogja a szukára???
2009. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azt mondja 30 perc múlva mind a kettő már ott van az autó előtt ha elüti őket akkor meg nem tudom mivan.

Köszi az eddigi válaszokat.

2009. jún. 11. 20:19
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen egyetértek veled kedves kérdező!

Az ilyen fajta embereket mint az az eladó, nem csípem.

Úgylátom hasonlítunk =)

14/L

2009. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!