Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a kutyákat csak az étele ( jutalomfalat ) segítségével lehet csak idomítani?

Figyelt kérdés
Kutyasuliba járunk mert a kutyám abszolút nem fogad szót, és ott azt tanácsolták hogy csak akkor kaphat kaját ha megdolgozik érte, pl szót fogad odajön hozzám. De az én kiskutyám ha napokig nem eszik egy falatot sem akkor sem kell neki. (9 hónapos Yorki)
2012. márc. 15. 21:16
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Beszélhetek én nekik csak azt mndják hogy ha kajával nem fogom meg akkor sehogy, mindig a többi kutyával jönnek, németjuhász vizsla.. elhiszem hogy akkora kutyákat lehet vele manipulálni de hogy egy ilyen kis kutyát éheztessek.. amúgysem eszik sokat. Kutyasulit végig kell járnom mert a környékünkön ez az egyetlen egy, de nem fogom éheztetni. ha nem tanulja meg akkor is szeretem :) de köszönöm a véleményeket, azt hittem csak én látom ezt hülyeségnek :/
2012. márc. 15. 22:19
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem kell nekik beszélni, csak csináld ;)
2012. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Merre élsz?

Ha nem megfelelően kezded a kutyáddal, csak elpazarlod az idődet. Hidd el, sokan egy jó iskoláért rászánják a kényelmetlen, plusz időt jelentő utazást.

2012. márc. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat játékkal nem lehet motiválni, de kajával is csak módjával. Éheztetni nincs értelme, mert 70 kilós, és ha 3-4 napig nem kap enni, akkor kezdi csak megérezni. Ezt egyszer-egyszer el lehetne játszani, de az nem megoldás, hogy egész héten nem kap enni azért, hogy a hétvégi kutyasulira már éhes legyen. Az viszont nagyon jól bejön, hogy csak munkáért cserébe kap enni! Minden reggel és este fél óra gyakorlás és azalatt kapja meg a napi kaja adagját. Így dolgozik szépen és a tekintélyemnek is jót tesz. Egy yorkinál ez a munkáért kaja főleg be kellene, hogy jöjjön, mert ő hamarabb megéhezik, mint egy nagy kutya. Viszont a leírásodból én úgy érzem, hogy nálatok a tekintéllyel, esetleg a kötődéssel van gond, ha nem tudod behívni és ha az utcán minden más érdekesebb, mint te magad. Ennek az orvoslásában is segít, ha csak kézből kap enni.
2012. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért a száraztáp nem a legalkalmasabb jutalomfalat, szóval ez a módszer sem minden kutyánál jön be, vagy csak ideig-óráig. Nem véletlenül javasolják tanításhoz a sajtot, virslit, párizsit inkább.
2012. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Alkalmas az jutalomfalatnak, ha nem kap mást, hidd el! :) Úgy dolgozik érte, mint a kisangyal, hiszen másképp nincs kaja. Persze kutyaiskolába, vagy parkba, vagy bemutatóra én is finomságokat viszek mert egy ingergazdag környezetben azzal könnyebb, de otthon semmi különbség a finomság és a száraztáp között.
2012. márc. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

És még az ilyen tanítás ma a "divat"? Semmi agressziv, csúnya póráz, nyakörvhuzigálás, csak a juti.... Mi van, ha a gazda egy nap nem ér rá jutalomként végigetetni a napot? Éhes marad aznap a kutya? Vagy aznap megkapja a neki járó adagot? Akkor mégis, mit ért meg belőle az eb? Egyik nap csinálnom kell valamit ,hogy éhen ne maradjak, másik nap jön a vacsi időben?

Sok minden tetszik a "kutyabarát" iskolákban, de van azért egy-két fura nevelési módszerük, ami ellent mond a józan észnek.

2012. márc. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A kutyádnak az elismerésed a fontos, meg hogy boldog légy (valóban!)
2012. márc. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha nincs idő aznap dolgoztatni, akkor is van megoldás. Egyrészt, ha a ez csak ritka alkalom, akkor lazán ki lehet hagyni azt az étkezést, még jót is tesz. Ha gyakrabban van ilyen, akkor is ki tudok találni olyan feladatot, amitért 3-4 nagyobb adagban oda tudom adni neki a kaját és nem tart 3 percnél tovább. Ráadásul a kutyák nagyrésze simán motiválható jutalomfalattal vagy játékkal és ezt a kézből etetést nem kell velük játszani, vagy ha mégis, akkor is csak időszakosan.
2012. márc. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Itthon az udvaron és a környéken nincs vele gond, odajön hozzám kézből is eszik, hallgat rám. Csak ha messzebb viszem sétálni, akkor szűnik meg neki hogy én is ott vagyok. Azt tanácsolták, hogy itthon ne etessem, csakis máshol ahol érik ingerek, ott is csak úgy ha szót fogad. De neki ha egy hétig nem enne akkor sem kéne neki máshol a kaja, ezt pedig nem lehet vele csinálni.
2012. márc. 16. 08:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!