Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi vált be?

Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Most jön a kullancs szezon, tegnap is összeszedett párat a kutyám. Félek hogy betegséget kap el egyiktől ezért kérdésem:

Melyik kullancs elleni spray, nyakörv stb. vált be nektek? Hol vetted azt? Mennyibe került?


2012. márc. 16. 16:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a kiltix nyakörv bevált, németjuhászomra ha jól emlékszem 5500 Ft-ba került de kisebb kutyára olcsóbb.Én jobban szeretem a nyakörvet mert olcsóbb mint a spot-on egész évre nézve, és nem felejtem el rárakni sem ugye így egész évben védett a kutya.7 hónapos védelmet írnak a dobozon , de ha 2-3 havonta csiszolópapírral végigdörzsölöd a nyakörvet egész évre kitart a hatóanyaga.Az idősebbik kutyámon már két éve ezt használom , és még egyszer sem volt benne kullancs pedig erdős részen van a kutyasuli ahová járunk.
2012. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ProMeris Duo. Erős szer, nyugtató hatású, kb. 2 napig ki vannak tőle ütve, de garantáltan nincs bennük sem bolha,sem kullancs.
2012. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a nyakörv jól hangzik.

2. válaszoló: te mennyiért veszed?

2012. márc. 16. 17:28
 4/16 anonim ***** válasza:
Advantix cseppet használunk, eddig egy nyár kivételével mindig bevált. Azon az egy nyáron Scalibor nyakörv volt rajtuk, az is remek volt a kullancsok ellen.
2012. márc. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki van ütve a kutya? Én biztos nem adnám.

Nekünk az Advantix vált be. Az a baj a nyakörvekkel, hogy "csak" megöli a kullancsokat és ugyanúgy belemennek a kutyába. Az Advantix ezzel szemben távol is tartja őket, egy darab sem volt még a kutyámban.

2012. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálunk a Scalibor is távol tartotta rendesen a kullancsokat, párat találtunk bennük elszáradva, de nem volt vészes. Ellenben a bolhák vígan szaladgáltak a szőrösben, mert azokra semmiféle hatással nincs...
2012. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az Advantix mennyibe kerül, és hol kapható?
2012. márc. 16. 17:43
 8/16 anonim ***** válasza:
Mérettől függően 2000-2500 körül van nálunk. Én állatkereskedésben veszem, de állatpatikában meg állatorvosnál is érdemes megnézni. Valószínű a dokinál a legdrágább egyébként, de utána kell kérdezni.
2012. márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

AlphaZooban is kapható?:)

Mert holnap oda megyek, és akkor ott nézek valami jót.

2012. márc. 16. 17:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont, hogy a dokinknál olcsóbb :)

Alpha-Vetnél akartam múltkor venni, elképedtem az ártól.

Nekünk a legnagyobb méret kell, ha jól emlékszem 1900Ft volt a dokinál.


Scalibor leírására nem emlékszem, hogy néztem-e, de a Kiltixére határozottan emlékszem, hogy azt írták, hogy nem tartja távol a kullancsokat, csak megöli őket..

Hát nemtom, én inkább nem kockáztatok, igaz így jóval drágább, mert minden hónapban meg kell venni, de engem a szívroham kerülgetne, ha a nyakörv ellenére találnék benne kullancsot és azon kéne filóznom, hogy na ez most megfertőzte-e vagy védte-e a nyakörv.

2012. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!