Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi vált be?

Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Most jön a kullancs szezon, tegnap is összeszedett párat a kutyám. Félek hogy betegséget kap el egyiktől ezért kérdésem:

Melyik kullancs elleni spray, nyakörv stb. vált be nektek? Hol vetted azt? Mennyibe került?


2012. márc. 16. 16:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Fypryst szokott rajtuk lenni, idáig nem volt vele probléma. 6 hetente csepegtetek rájuk.
2012. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A zöld megy mindenkinek.

Utolsó, hova szoktatok csepegtetni? Csak egy helyre? És mennyibe kerül?

2012. márc. 16. 18:06
 13/16 anonim ***** válasza:
Ezeket a cseppentőseket általában 2-3 pontra érdemes eloszlatni a kutya hátán, de amúgy rá is van írva mindre :)
2012. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Második vagyok. 3 ezer körül volt legutóbb talán a 40-50 kiló közötti kutyákra való. Pontosan meg nem mondom, nem egyet vettem és nem csak ezt. De adok egy tippet: vegyél nagyobb (dupla, vagy nagyobb) súlyra valót mint ami kellene. A pipettában való mennyiség úgy van mindig beállítva, hogy az adott súlyhatár maximumának is meglegyen a hatás kifejtéséhez szükséges minimálisan szükséges hatóanyag mennyisége. Innentől könnyű kiszámolni, hogy mennyi kell egy kilóra. Egy fecskendővel és egy tűvel fel lehet szívni a pipetta tartalmát, és elosztani akár több kutya között. Amit nem használsz el, a spot-on lejárati határidejéig vagy a felhasználásig eltarthatod sötét helyen. Az 50 kilós kutyára való elég így két 25 kilós kutyára is. A 25 és az 50 kilós kutyára való pipetta ára nem duplája egymásnak, csak pár száz forint a különbség, úgyhogy sokat lehet spórolni ezzel a módszerrel, főleg ha több kutyája van az embernek.
2012. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Alexandra, lehet, hogy kiüti őket 1-2 napra, de nincs is bennük kullancs. Advantixot is próbáltam, nálam semmit sem ért.... Inkább 2 nap így, mint még egy babézia, mert sz.ar a csepp, amit rárakok....
2012. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért én nem raknék rájuk olyan erős szert, amitől kidőlnek, biztos nem tesz jót a szervezetüknek. Inkább rakok rá nyakörvet és cseppet, minthogy tízéves korára tönkremenjen a mája vagy a veséje a kullancsirtótól...
2012. márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!