Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki törzskönyvvel add...

Ha valaki törzskönyvvel add el egy kutyát az még lehet szaporító?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 21:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Becsület kérdése. Általában igen, fajtatiszta, de hallottam én már cifra dolgokat. Egy szuka 2 kannal való fedeztetése, ekkor ugye nem tudni melyik volt valójában az apa, a jobb kan nevére törzskönyveznek. Még cifrább: Tk-es szuka gazdája vesz egy egész almot az expresszről, 20.000/kiskutya. A cimborájától, akinek ugyanezen fajtából kanja van, vesz fedeztetési jegyet, amely igazolja, hogy a kan befedezte az ő szukáját. Kiállíttatja a törzskönyveket a megvásárolt expresszes alomra. Na már most, a 8 hetes expresszes alomra alig kell már költeni, ha szerencsés oltva vannak a kicsik, csak chipet kell beléjük tetetni és már árulja is őket 100-120.000 ft-ért. Még csak szaporítani se kell!
2012. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg fajtatiszták, igen, bár én láttam már filának törzskönyvezett kutyát, amelyik úgy nézett ki, mintha egy ír farkast kereszteztek volna egy masztiffal, drótos szőre volt és világos színe, magas és agilis testalkata, köszönőviszonyban sem volt a filával. Szóval ha nem jó kennelből veszel kutyát, meg nem fizeted meg a jó ellátás és a korrekt tenyésztés árát, akkor azért megszívhatod, TK ide vagy oda.
2012. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
én is láttam 40 ezerért árult Tk-s beagleket, oltás minden nélkül..
2012. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy fajtatiszta. Ha bejelentenek egy almot elfogadják a bediktált szülőket, nem végeznek genetikai vizsgálatot.

Pesze egy tenyésztőse engedhetne meg magának ilvet, egyolyan alom ahol gyanusak a kölykökés soha többé nem ad el kölyköt.

De Marcsi néni,akinek van egy szukája meg egy kanja és azoktólhoz le almokat, és néha a szomszédkutya is átugrik, szóval őt nem érdekli, hogy milveneka kutyák.Akik tőle vesznek,azok úgysem értenek hozzá

2012. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
És,hogy ha add hozzá chippet útlevelet oltást is.Akkor is az?
2012. márc. 16. 22:05
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Melyik kennel hirdetett így kölyköket?Mert kicsit gyanús,hogy pont azt a 2000 Ft-os Parvo oltást akarja megspórolni.Törzskönyvet kiváltja és az állatorvossal chippelteti,azért mert nem írta a hirdetésben még nem jelenti,hogy nincs.

Egyébként a féregtelenítés és az oltás alap,olyan mintha úgy hirdetném az autóm,hogy 4 kerékkel és 1 akkumlátorral eladó.

2012. márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
akkor is lehet.figyelj a dolog egyszerű. tedd fel a kutya képét és megmondjuk,hogy fajtatiszta-e. vagy kérdezz meg egy tényleg jó tenyésztőt
2012. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet így élesen elhatárolni a tenyésztőt a szaporítótól. Valaki vagy lelkiismerettel ÉS szakértelemmel tenyészt, vagy nem. Ezeket meg nehéz adatokban és kézzel fogható dolgokban mérni. Kiválthat valaki minden papírt meg beadathat minden oltást, ha például nem magyarázza el a gazdának, hogy mit is vállal azzal a fajtával, meg egyáltalán egy kölyökkel, és végül lesz egy boldogtalan kutyájuk egy csalódott családdal. De ez csak egy példa volt, azt akartam alátámasztani, hogy nem csak a kézzel fogható dolgok fontosak.
2012. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Lassítsatok már evvel az akármilyen fajta kölyköket törzskönyveznek szöveggel!

Mint korábban leírta valaki,hogy Yorki kölyköt Bernáthegyi kölyöknek törzskönyveztetni,vagy keveréket ilyen meg olyan fajtának.

Miután a tetoválás mint olyan megszűnt,ugye itt a Tetováló mester is felelt az alom ellenőrzésért.

Most az az állatorvos felel aki kézhez kapja a törzskönyvet és a chippet majd beülteti a kölyökbe,aláír,pecsétel,visszaigazol.

Felel a valódiságáért a tenyésztő,kizárhatják a tagságból és többet nem törzskönyveztethet azzal a kennel névvel és nem utolsó sorban a jó hírnevével játszik amit normális ember nem tesz.

2012. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Előző: az állatorvos nem szakértője minden fajtának, jó nyilván egy bernáthegyit meg tud különböztetni egy csivavától, de hogy egy kölyök mennyire viseli magán a fajtajegyeket azt biztos nem fogja megállapítani.

De nagyon nem ez az általános, nem sokan csalnak, nehogy valaki ezt higgye.

A törzskönyv bizonyítja a fajtatisztaságot, de a minőséget koránt sem, törzskönyvezett kutya is lehet a fajta szégyene.

A tenyésztőt nem az a darab papír teszi igazi tenyésztővé, hanem az elhivatottság, a lelkiismeretesség és az állatok szeretete. Ha ezek nincsenek meg, akkor hiába minden, csak egy szaporító marad, aki összerakott két kutyát.

2012. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!