Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennie kell? Jogos az aggodalom?

Mennie kell? Jogos az aggodalom?

Figyelt kérdés

Pár hete édesanyámat megtámadta a kutyánk, mikor ki akarta tenni reggel, édesapámat közben megharapta.

Ma engem támadott meg, aztán mikor úgy tűnt, hogy lenyugodott, odajött hozzám és megsimogattam, akkor megint.

Édesanyám minden áron el akarja vinni a háztól.

Jogos?


A kutya 3,5 éves kan német vizsla.



2012. márc. 16. 23:10
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Mivel októberben került hozzánk, kicsiként bent lakott pár hétig, illetve télen minden este be van engedve, de ezen kívül kinti kutya, most is kint van.


Evés közben sosincs bent, ha kint eszünk az udvaron, akkor kap belőle.

Az ételét anyutól kapja, minden reggel, illetve mikor hazaérnek a munkából.

Nem szokott kunyerálni, inkább törleszkedik, és bújik az emberhez.

Valószínűleg ha eltolnám a tálját (a régebbi időkben nem történne semmi) most morogna.


Amikor megmorog, akkor szabályosan támad, egyáltalán nem fél.


Illetve tegnap mikor nekem jött másodszor, akkor zavarodott volt a tekintete, mint aki nincs magánál.

2012. márc. 17. 10:28
 22/30 anonim ***** válasza:
Ja, sürgősen kérjetek szakmai segítséget.
2012. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem kértek segítséget, addig a kutya ilyen lesz, ezt csak magatoknak köszönhetitek.

Ahogy már többet javasolták, vegyétek fel a kapcsolatot a Cerberos kutyaiskolával, rutinosak, profik a problémás kutyák megnevelésében (illetve a gazdik felvilágosításában...)

2012. márc. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
88%

szia!


Egyszer volt a fajtamentőknél talán egy spániel. Arról írták, hogy epilepsziás, néha nem ismeri meg a gazdáit, és ezért támad.

Ki kellene vizsgáltatni azt a kutyát, nem rögtön átnevelni, meg megszabadulni tőle!

2012. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Megszabadulni csak végső esetben akarnánk tőle, és akkor is olyanokhoz kerülne, akik kutyákkal foglalkoznak, jó ismerőseink.


A harapás miatt (mivel balasetire kellett menni vele) ma volt kint a kirendelt állatorvos. Azt mondta két lehetőség van, az egyik az, hogy kisebb az udvar, nem tudja kifutni magát, azaz menjünk vele futni. A másik, az hogy valami szervi baja van, ez esetben ez súllyosbodni fog.

2012. márc. 17. 16:21
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szervi bajt sem zárhatjuk ki, én a helyetekben egyszerre kivizsgáltatnám és elkezdeném a nevelését.


Már nem tudom, hanyadszorra írom:

Cerberos kutyaiskola.


Nem érdemes simán könyveket bújnod, mert ha valamit félreértesz, balul sülhet el a dolog.

Mármint persze, olvass könyveket, kell is a témában tájékozódnod, de ha lehet, ne egyedül próbáld megoldani a problémát, hanem kérjetek kutyaiskolás segítséget, így elkerülhettek egy újabb támadást.


És természetesen mindenképpen vigyétek sétálni, pláne egy vizslát!!!

De amíg ő a falkavezér, ne nagyon engedjétek el póráz nélkül, mert ha jól sejtem, a behívás sem az erősségetek.



Sok sikert a kutyaneveléshez!:)


(Amúgy szerintem nem lesz nehéz dolgotok, hacsak nem hiperdomináns a vizsla, de én még olyan húdedomináns vizslával nem találkoztam. A kutyának is jobb lesz, ha leveszitek a "főnöki terhet" a válláról.

2012. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Éppenséggel a nagy kert sem jelentene semmit, ugyanúgy vinni kell sétálni a kutyával, mert egy bármekkora kertet is megun egy idő után. Ott mindig minden ugyanolyan, míg a kerítésen kívül zajlik az élet. Szóval sétálni, mozgatni, sportolni mindenképpen kell vele, bár attól még önmagában nem szűnik meg a probléma, max. mérséklődik, szóval a szakembert továbbra is javaslom. Meg persze az állatorvosi kivizsgálást. De többször már nem mondom el :D
2012. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (:


A jövő héten utánanézek a kutyasuliknak a környéken.

Az állatorvost se gondolnám kihagyni.

Mindenképpen az a célom, hogy a kutyus maradjon velünk, hiszen a család része.


Még egyszer köszönöm (:

2012. márc. 17. 19:03
 29/30 anonim ***** válasza:

Na szuper, ezt megnyugtató hallani!:)


Tényleg sok sikert kívánok!:)

2012. márc. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Már írtam választ, így csak ismételni tudom magam röviden:

kivizsgálás mindenképpen + nevelés.


Csak annyit tennék még hozzá, hogy ha van rá lehetőséged nézd (vagy nézzétek a családdal) A csodálatos kutyadoki c. sorozatot.

[link]

Itt meg tudod nézni mikor van, és melyik csatornán.


Természetesen EZ NEM HELYETTESÍTI A KUTYAISKOLÁT ÉS AZ ÁLLATORVOST! Viszont nagyon hasznos és sok mindent tisztábban látnátok, jobban megértenétek a kutyákat, mit miért tesznek.

Olykor nagyon komoly, problémás esetek is vannak benne, hasonló, sőt még durvább, mint a ti kutyátok.

2012. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!