Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni egy francia...

Mit kell tudni egy francia bulldogról? Most vennék először ilyen kutyust. Kertben tartható? Tapasztalatok érdekelnek!

Figyelt kérdés

2012. márc. 17. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elsősorban azt kell tudni róla, hogy embercentrikus szobakutya, másodsorban pedig mindent tudni kell róla, amit a neten találsz. És találj, mert elég sok dolog van, amit ide nem fogunk tudni leírni.
2012. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nem, egyrészt társasági kutya, rövid szőrrel és rövid arcorri résszel ami nemalkalmas a levegő megfelelő felmelegítésére és ezért kinn hamar tüdőgyulladást kap... másrészt a google a barátod
2012. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem rajongok a fajtáért ugyan, de sok barátomnak van franciskája:)


- szobakutya

- légzőszervi, érrendszeri - főleg szív és gerincproblémái gyakran vannak sajnos.

- öreg korukban az ínyük elsorvad és hát nem szép amit írok, de olyan rothadó szagú a szájuk, hogy ihajj (egyszer erre a szagra ébredtem.:D)

Ilyenkor a fogait sajnos ki kell húzatni.

- vannak aktívabb egyedek is, de alapjában véve elég kis mozgásigényű, lusta, hízásra kissé hajlamos fajta.

- szerintem egy tehénnél is több liter gázt termel egy nap.

- böfög és horkol is

(most ezt nem f.kázásból írom, tényleg így van.)

- a rövid orra miatt könnyen megfázik, nyáron meg hamar felhevül.

- kifejezetten futtatni nem érdemes.



és a legfontosabb:

ha a fenti tulajdonságok ellenére is ezt a fajtát szeretnéd, csakis törzskönyveset válassz, tenyésztőtől.

ha szaporítótól van, nagy eséllyel a fél havi fizetésed állatorvosra fog menni.

2012. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen,olvastam hogy család szerető,bundája könnyen tisztítható,úszni nem igazán tud,de szereti a vizet.Nyáron oda kell rá figyelni,ugyanis nem bírja a nap sütést,párát,télen pedig a hideg levegő miatt lehet gond,ugyanis túl közel van az orrukhoz a légút és hideg levegő jut a tüdőbe.Hörögnek,horkolnak.ja és szív betegségekről sem feledkeztem meg.
2012. márc. 17. 17:57
 5/14 anonim válasza:

Szia!

Nekem és a vőlegényemnek francia bulldogunk van, 9 hónapos :)

Bent van a lakásban, de csak a lenti szinten ahol a nappali van, meg az előszoba, fel a szobákba nem jön fel soha :)

Én nem tudok róla rosszat írni, nagyon aranyos, kedves kutyafajta. Ő már a 2. nekünk, mert az első sajnos meghalt, belefulladt a medencébe :(((( De ő is borzasztóan aranyos kutya volt.

Na szóval..anyukám nem szereti a kutyákat, de őt imádja, a párom szülei is azt mondogatják, ha ők egyszer vesznek kutyát, biztos, hogy ilyet fognak.

Annyira társasági kutya, hogy egész nap követ, mint egy kis utánfutó, mi vagyunk a mindenei :) Ha leülünk, akkor leül a lábfejünkre, csak hogy hozzánk érjen :)

Igaz, hogy rövid az orra és ha fut, akkor hörög, röfög, vagy ha simizem, akkor is röfög, de én imádom :) Aludni nem lehet vele együtt, mert horkol :D

Egyáltalán nem büdös a szája :) A szőre viszont hullik picit, mert ugye szobakutya. Ha kint lenne, akkor az évszakhoz viszonyulna, de így mivel nem tudja, hogy tél van e vagy nyár, nem tud vedleni, és azért folyamatosan hullajtja. De ez már szobakutyákkal is így van. de nem vészesen hullik, csak néha néha a kis rövid szőre :)

Nagyon édes kutya tényleg, én csak ajánlani tudom. Alszik egész nap, eszik, és hozzánk alkalmazkodik. Ha alszunk délután 1ig, akkor addig kibirja pisilés nélkül, és ő is alszik, ha felkelünk éjjel, akkor felkel :)

Meg ugye nem tud úszni :( Ezért is halt meg az előző kutyuskánk! :(

Ha esetleg érdekel tudok ajánlani Neked pár jó tenyésztőt :)

[link]


Mi egy neves tenyésztőtől vettünk, nem kevés összegért, de semmiképp sem vegyél szaporítótól, ebben igaza van ez előttem szólónak!

2012. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Véletlenül elküldtem :)

Lényeg az, hogy én csak ajánlani tudom, borzasztóan aranyos kutya, hálás, és nagyon okos!

Ha rosszat csinált, és még nem is szóltam rá, húzza be a fülét és a nyelvét dugdossa ki, és utána ha haragszom rá, jön oda, és bújik, hogy ne haragudjak rá tovább :)

Imádom!

Ha esetleg szeretnél ilyet, tudok jó tenyésztőket, akiktől érdemes venni! :)

2012. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Ja és még annyit, hogy tartható kertben :)

A mienk imád kint lenni az udvaron, van hogy kint van egész nap :) Úgy kell bekönyörögni!

A tenyésztőnek több kutyája van, és pár darab kint van az udvaron :) Ha hozzászokik, akkor lehet kint tartani, de a mi kutyusunk speciel imádja a meleget, az előszobában ahol a kuckója van, ott egy radiátor is található, és úgy alszik, hogy hozzábújik :D ő fázós kutyus nagyon, de csak mert mi így neveltük. :)

Ha kint lett volna kicsi korától, akkor megszokta volna a hideget :)

Tervezzük a babát a párommal most, és ha megszületik, akkor tuti, hogy kint lesz az udvaron :) Csináltunk már kintre neki egy házat, és akkor ott lesz, maximum éjszakára engedjük be :)

2012. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

[link]

Itt van még egy kép róla :)

2012. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem Francia Bulldogom van :


Nagyon család szeretők

inkább házban tartani

horkolnak .. deezért is imádni valók nagyon aranyos kutyák

kis korában nagyon mozgékony az enyém 4hónapos de ha le viszem sétáltatni nem bírom elkapni :D (komoly)

kényesek nagyon azt tudni kell .. ha én nem foglalkozok vele kb 10 percet mar nyüszíít :D

szerintem nagyon édes kutyusok :)


[link]

2012. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Nagyon aranyosak a kutyusaitok!Csak azért kérdeztem hogy kertbe is tartható e,mert van egy shih-tzu kutyus már a lakásban és nem gondolnám,hogy még egyet beengednének a szüleim.
2012. márc. 18. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!