Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kiváló kennelből, vagy...

Kutya kiváló kennelből, vagy menhelyről? Elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés
Egy éve dobermann kutyust szeretnék, végre megtaláltam a legtökéletesebb kennelt, ám a helyi menhely honlapját nézegetve az egyik nj keverék levett a lábamról. A kutyus 1 éves, kicsit félénk. Nem tudom, be merjem e vállalni... Szerintetek? Nem tudom, a szüleim belemennének e, kicsit tartnak a menhelyi kutyuktúl az előélet stb. miatt, mert 5 éves a húgom stb stb, de ez engem nem érdekel, értem ezt arra, hogy nem fajtatiszta stb.
2012. márc. 18. 21:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Holnap jó lesz teljesen. :)
2012. márc. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
szerintem kicsit félreolvastátok a kérdezőt. dobermannt neves kennelből szeretne venni, de a menhelyen látott egy nj. keveréket, amin gondolkodik. Vannak céljaid a kutyával? Ha csak egy kutya kell, nem kell fajtához ragaszkodni. ha van egy álmod, akkor azt viszont meg kell valósitani. 5 éves kislány. nekem a tapasztalatom, hogy a kislányok hamarabb leveszik a kutyákat a lábukról. Még a kankutyák is kedvesebbek velük. A kisfiukban előbb utobb riválist láthatnak. Szerintem látogasd ezt a kutyát, vidd el sétálni, foglalkozzz vele többet, figyeld meg, hogy viselkedik idegen helyen. ha teljesen reménytelen, akkor én a helyedben nem hoznám el. élményed nem lenne, csak feladatod.
2012. márc. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Eleve írták is, hogy emberekkel szemben bizalmatlan, illetve erős kezű gazda mellé való. Szerintem te már itt megbuktál, elnézést, hogy ezt írom, de nem hiszem, hogy vezérnek tekintene egy kutya, egy ilyen kutya. Egy vizsla és egy nj között azért elég nagy a különbség.Nem hiába írják, hogy erős kezű gazdi mellé való, bizonyára megfigyelték már a viselkedését, lehet, hogy támad is, ha nem tudod rendesen fegyelmezni.

Szép dolog, hogy menhelyről akarsz kutyát kihozni, de inkább válassz egy olyat, ami békésebb természetű, te és a családod biztonsága érdekében is. Mert annak semmi értelme, hogy kihozzátok (már ha odaadják, amit kétlek) és pár nap múlva, vagy 1 hét múlva visszakerül, mert nem tudsz vele bánni. Az még egy nagy törés lenne a kutya életében.

2012. márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos az előzőnek igaza van. Nekem a telep őrzés ütötte meg a szememet. A menhelyek nagyon indokolt esetben adnak csak telepőrzésre kutyát, olyan esetben, amikor biztosak benne, hogy családban nem állja meg a helyét. 8 társával együtt élt, valószínűleg nem lett rendesen szocializálva. Itt nálunk is van egy ilyen kutya, egy éves koráig nem volt kontaktusa az emberrel. Már nem lehetett megszelídíteni. Viszont telep őrzésre tökéletes lenne, mert hangosan ugat, de nem harap. Viszont nem is lehet megsimogatni sem, tehát nem házi kedvencnek való.
2012. márc. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és egyetértek veletek. Hétvégén kimegyünk hozzá, meglátjuk, hogy milyen. Hát, mit ne mondjak, ez a menhely olyan, hogy elég sok kutyát kiadna telepőrzésre is, csak menjenek...

3 hónapja voltunk, kikértünk egy kutyát, hogy had nézzük meg, erre mondja a pali, hogy jöjjünk vissza egy óra múlva, mert most fognak enni...

2012. márc. 19. 14:08
 16/20 A kérdező kommentje:
Ja, kb 1 hónapja van bent a menhelyen, ennyi idő alatt azért nem hiszem, hogy ki lehetne ismerni.
2012. márc. 19. 14:11
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha semmi konkrét célod nincs a kutyával (Kiállítás,versenyek) akkor szerintem nem fontos a fajtatiszta.

A menhelyi kutyák előéletét igaz hogy nem tudod, de sok foglalkozással minden helyre hozható.


Sok sikert a választáshoz:)

2012. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Már egy másik kérdésedre is válaszoltam :)

Ugyanabból a kennelből akartam venni kutyát (és majd fogok is), mint te, már majdnem sikerült, de közben a menhelyen elkezdtem foglalkozni egy talált dobermannal. Kifejlett kan, semmit nem tudtam az előéletéről, de kezdtük megszeretni egymást. A vége az lett, hogy hazahoztam, pedig minden álmom volt egy jó tenyésztőtől vett kutya.

De nem bántam meg. Nem volt a legkönnyebb feladat rendbeszedni, de most van egy szuper kutyám, majd a legközelebbi tényleg onnan lesz, abból a kinézett kennelből. Egy pár évet még várnom kell, mert 4 kutya most sok lenne :)

2012. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szerencsés vagy. :) Remélem, hétvégén mindegy jól megy majd. Nekünk, nekem, ő lenne a 3. Kutyus, és én is szeretnék majd onnan is. De úgy érzem, egy menhelyi kutyának most több szüksége lenne rám. Ha nem is ő lesz, mostmár mindenképpen menhelyről szeretnék...
2012. márc. 19. 14:40
 20/20 anonim ***** válasza:
Sikerült megnézni a kutyát?:)
2012. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!