Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Január közepén szültem!...

Január közepén szültem! Beadtam a kérvényt a gyesre és a családi pótlékra. Januárra egész hónapra megkapom a pénzt vagy kiszámolják napra pontosan és úgy kapok? Aki volt hasonló cipőben válaszolna?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Január 9.-én szültem és nem kaptam teljes havit!

kiszámolják mennyi jér!

Okosak ezek :) pénzügyben!

2012. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
75%

OFF:

Bezzeg ha te kéne nekik fizess, az egész hónapra menne. Bocs, nem bírtam ki...

ON

2012. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyes tört hónapra jár, a családi pótlék egész hónapra.
2012. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek a másodikkal!Sajnos ez van!

Ezért huztunk el magyarorszégról! :)

2012. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, az fasza, de mondjál már még egy-két országot, ahol 6390 magyar forintnak megfelelő összegért teljeskörű egészségügyi ellátásra vagy jogosult, meg nemhogy még állampolgárság se kell a gyeshez meg családi pótlékhoz mint nálunk, hanem egyáltalán hallottak olyanról...?


Mert pl. a nagy királyság USA-ban ott dögölhetsz meg a kórház lépcsőjén, ha nincs érvényes egészségbiztosításod, senki nem fog foglalkozni veled, hacsak nem tudod zsebből kiperkálni az akár milliós kezelési díjat. Nem ám, mint itthon, hogy mutatsz egy TAJ-kártyát, és csókolom, akkor is ellátnak, ha nincs rendezve a járulékfizetésed!


Vagy hogy családit meg gyest adni KÜLFÖLDI ÁLLAMPOLGÁROKNAK, mert nem kell más hozzá, csak egy belföldi bejelentett lakcím (mint nálunk a kínaiaknak, akik 60an laknak egy lakásban papíron)? Helló? Olyanról se hallottak ott, hogy gyes meg gyed, van vagy 2 hét szabadság a szülés után amíg otthon lehetsz a gyerekkel, aztán nyomás vissza dolgozni, a gyereket oldd meg, fogadj babysittert.


Na, csak azért, jó megbecsülni az ilyeneket, amíg vannak... Már csak azért is, mert szerintem már nem sokáig lesznek, legalábbis ilyen formában. Egyrészt ezt nálunk gazdagabb országok se mind engedi meg magának, másrészt meg az IMF is a szociális ellátórendszer átalakítását követeli a hitelért cserébe, ami nélkül meg úgyis minden mindegy.


Most konkrétan erről még nem beszélt senki semmit, de azért már látható a találgatásokból, hogy valószínűleg mihez fognak legközelebb hozzányúlni:


[link]

2012. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Annyit én hozzászólnék a dologhoz, hogy apukám 63 éves! Egész életében becsületesen dolgozott, fizette a tb-t. Novemberben elment az orvoshoz, hogy nagyon fáj a veséje, nézzék meg és adjanak rá vmit. Hát január közepére kapott időpontot. Mondta, hogy addig nem bírja, neki most fáj. Erre azt mondták, hogy akkor menjen el magándokihoz! Felőlük meg is d... Na szóval ennyit erről!
2012. febr. 8. 14:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát erre az utolsóra én is tudnák példákat mondani de inkább hagyom!

egyébként van pár ismerősöm kint és egyáltalán nem igy van!Én nem tudom te ezt honnan szeded de elég nagy butaságot irtál!

Pl barátnőmnek nem volt tb je mert 2 hete költöztek ki és nagyon rosszul lett megvizsgálták és egy hétig korházban volt!nem kellett nagy összeget fizetnie!

Mi ausztriában élünk és a párom után igényeltem az e-cardot igy nem kell fizetnem de egyébként 30€ lenne!Ami kb 9000ft-nak felel meg!

Szóval kedves kommentelő előbb tájékozodj mielőtt ilyeneket irsz!

2012. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ezt az 5.nekem irtam és a 4. vagyok!

Bocsi hogy már enm is a témárol van szó de....

ne irjon olyat amirol sz...t se tud!

2012. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!