Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a tapasztalatotok,...

Nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek? ( elléssel kapcsolatban )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Írtam én itt valamelyik nap, hogy kaparja a helyét a csivavám stb. Hát azóta sincsen kiskutya. :( Ha a második pároztatástól számoljuk akkor van a 63.napban ha az elsőtől akkor a 65.napban. Semmi jele annak, hogy elleni fog.:( Doki azt mondta, hogy még várjunk 2 napot ha nem történik semmi akkor császározni kell. Tuti, hogy élnek a kutyusok mert mozognak,rugdosnak rendesen. Már nagyon megvagyok ijedve. Nem lesz semmi bajuk? Volt már valaki ilyen helyzetben? Ha igen hanyadik napon ellett a szuka?
2012. márc. 20. 18:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

oxit csak akkor szabad adni ha nyitva van a méhszáj különben méhrepedést idézhet elő.

A hőmérőzéssel belehet saccolni a várható ellést.

Szerintem a 65. naptól kezdve vigyétek ultrahangra a 65. nap még a toleráns határidőn belül van (ami 70 nap)

Nekem volt szukám aki 69 napra ellett (akkor már a 65. naptól jártunk uh-ra minden nap)

2012. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38 fokra nem fog elleni...az én szukáim átlag 37.2 re ellenek eddig a max 37.5 a minimum 36.9 volt
2012. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hát akkor hőmérőzöm ebbe a pár napba. A kicsik nagyon aktívak. Viszont az anya kutyus nagyon furcsán tartja a farkát illetve állandóan vakaródzik, bolhássza magát. Megnéztem nincs benne egy darab bolha se. Főleg a hasát és a farkát bolhássza. Nem tudom, hogy ez összefügg e a vemhességgel. De ezt kb 3 napja csinálja nagyon intenzíven.
2012. márc. 20. 20:14
 14/17 anonim ***** válasza:
ha nyomják a kicsik a belső szerveket akkor van amikor ez vakaródzást idéz elő
2012. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Remélem minden rendben lesz a kicsi kutyákkal és hamarosan előbújnak.
2012. márc. 20. 20:34
 16/17 anonim ***** válasza:

csak, hogy teljesen megkeverjelek :)

nálunk se a hőmérőzés nem jött be (3-4 napig volt leesve a hője), se az étvágytalanság (ellés előtt, közben, és után is zabált), se a tejtermelés (2-3 héttel korábban már volt teje), és az első kaparástól kezdve még eltelt egy nap, mire kiskutyák lettek...

egyébként nálunk is a második fedeztetéshez képest 64. napon születtek :)

megértem az aggodalmad, amikor a kutyám elkezdett kaparni, zihálni, zaklatottá válni aztán még fél napig nem történt semmi, én is elkezdtem zaklatni a dokimat :) telefonon nyugtatgatott, aztán pár óra múlva nem bírtam tovább és bevittük, de neki volt igaza, normális, ha eddig húzódik. végül a zihálás kezdetétől számított 22 óra múlva kezdődtek meg a tolófájások... és persze ez idő alatt nem aludtunk se ő, se mi :S gond nélkül potyogtatta ki a piciket, most egy naposak :)


ne aggódj, látni fogod, ha elkezdődik a dolog :) és a 66-67. napig normális a túlhordás is.

2012. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ez a kutya engem kicsinál....-.-' megyek ki hozzá összekucorodva fekszik és vonyít, hiába hívom nem jön sőt nagyon hidegnek is éreztem. Beszaladtam szólni a páromnak mire kimentünk a kutya farka csóválva futott elénk..... Na ehhez mit szóltok:D
2012. márc. 20. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!