Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes kutyák vonyítanak, ha elmegy egy szirénázó autó, más kutyák meg a fülük botját sem mozdítják?

Figyelt kérdés
2 kutyám van, és az egyik a sírba kerget ezzel az örökös vonyítással, ha elmegy mondjuk egy mentőautó. Kölyökkutyaként kezdte, fogalmam sincs, honnan jött ez nála, mert a másik kutyusunk (aki idősebb, tehát már velünk volt, mikor a kicsi idekerült) sosem vonyít...?!? Mit tehetnék, hogy ne vonyítson??
2012. márc. 22. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
érzékeny a fülük. semmit nem tudsz tenni ez ellen, azt a fél-1 percet kibírod még vonyít
2012. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kórház mellett laktok? :)

Ha nagyon utálod, akkor tiltsd le róla.

2012. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szerintem érzékeny a füle és zavarja. Néha én is bedugom a fülem, ha elmegy egy mentőautó közel hozzám.
2012. márc. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vidéken, főút mellett lakunk, úgyhogy erre járnak a mentők is, zsaruk is, én meg a hajamat tépem. Letiltani nem tudom, vagy legalábbis mire kiérek, hogy "kuss", addigra már pont végzett... :( Amúgy oké, hogy érzékeny a fülük, de akkor más kutya (a másik kutyám) miért bírja? Pedig az meg a durrogtatást nem bírja, szóval ő is érzékeny fülű, mégsem vonyít. Sztem ez egy rossz szokás, csak nem tudom, kitől tanulta? Másfél éves amúgy.
2012. márc. 22. 23:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz és tanult szokás. Ilyen a kutyád és még sok másik. Ahogyan nem egyformán tűrik a mennydörgést sem, a petárdázást sem, stb.
2012. márc. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 kutyám van, egy öreg, egy 2 és egy 1 éves. A szemközti házba került egy felnőtt kutya, aki ugyanezt műveli. Az én középső kutyám meg eltanulta tőle, és nem lehet leszoktatni róla. Egyelőre a másik kettő kutyám nem száll be a hangversenybe, remélem így is marad.
2012. márc. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na, akkor most 2 ellentétes véleményt hallottam, hogy tanult szokás-e, vagy sem. ;) mondjuk mind1, csak kíváncsi lettem volna. Leszoktatni valszeg úgysem tudom, bár szívesen vennék tanácsot, ha vkinek esetleg sikerült.
2012. márc. 23. 12:42
 8/9 Bozsikrisz ***** válasza:

Velünk szemben lakik egy husky, ő állandóan vonyít, ha szirénát hall, az én yorkim a fejét sem emeli fel, pedig biztos hallja, tudom, hogy a hallása rendben van.

Szerintem is felvett szokás, mert olyan nincs, hogy az egyik kutyának nagyon bántja a fülét, a másikét meg kicsit sem.

2012. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez egyfajta kommunikációs ösztön de sok kutyából kihalt már.A farkasok így "beszélgettek"nagyobb távolságokra.Mivel a sziréna hangja hasonló mint a vonyítás a kutya azt hiszi neki is szól a felhívás és beszáll.Nem tanult dolog de ha egy rákezd a többi is folytathatja.Én soha nem tiltottam nekem tetszett ahogy csinálja:D
2012. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!