Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Két hete vettünk egy kutyust, most 9 hetes. Keverék, leginkább németjuhász, boxer, labrador van benne. Vettem könyvet, olvastam rengeteget, hogy hogyan neveljem, hogy én legyek a falkavezér, stb. Mindent úgy csinálok, ahogy írták (nem vele foglalkozok először, ha hazamegyek, vagy ha kimegyek, előbb eszek én, aztán ő, stb) mégsem stimmel minden. Nagyon okos, gyorsan tanul, már tudja, hogy enni csak akkor kap, ha leül, egyáltalán nem ugrál mikor viszem neki a kaját. Ha szólok hogy lábhoz, akkor az esetek 80%-ban odajön és leül. De... Amint bemegyek a házba ugat, hisztizik, ha kint van és meglát bent ugyanez. Ha nyitva van az ajtó akkor nem jön be, de ugat,ha leülök, majd megőrül, hogy az ölembe mászhasson. Ha a párom van vele (aki kevesebbet foglalkozik vele), akkor tök nyugodt. Nem baj, ha őt választja vezérnek, csak szeretném, ha velem is nyugodtabb lenne. Mit rontottam el?
2012. márc. 23. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Bőven gyerekecske még, semmi nincs még lejátszva, légy türelemmel. Minden kis eredményt meg kell becsülni, hisztivel meg közömbösnek kell lenned és majd változik.

Amúgy hány hetesen került hozzád?

2012. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kiskutya még nagyon ragaszkodik az emberhez. Ne foglalkozz az ugatásával. Majd leszokik róla, ha nem reagálsz rá.
2012. márc. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 7,5 hetesen került hozzánk.
2012. márc. 23. 09:51
 4/5 anonim ***** válasza:
ha te adod a kajat te vagy az o falkavezere.nem a parod.az enyem is ugynezt csinalja.a parom amikor hazaer orul neki,lenyugszik,hadja magat simogattatni vele.de amikor valasztasrol van szo(o az eggyik kanapera ul,en a masikra)csak is engem valaszt.ne felj,o meg kolyok,teged szeret jobban azert is nyuz teged.szeretne ha csak ra figyelnel.szeresd ot jo? :) neki ez a legfontosabb :))
2012. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:)

Nagyon szeretem!

Pont az ő hatására gondoltam, hogy nyitok egy kutya-macska felszerelés boltot, mert itt csak egy van, és nincs nagy választék.

Amíg ő nem volt, addig kicsit hülyének néztem az embereket, mennyit költenek rájuk, de most inkább veszek neki valami nasit vagy játékot, mint magamnak valamit:)

2012. márc. 23. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!