Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hetes szuka beagle-öm. Másfél hete van nálunk. Tudom, hogy ez a fajta kezelhetetlen tud lenni, de én minden tőlem telhetőt megteszek, és még így is szörnyű amit csinál. Mindent megrág, pedig tudja, hogy nem szabad, mindig rászólok. Szörnyen nagyokat tud harapni (kezem, lábam), nagyon fáj, rászólok, kiabálok vele, újsággal a fenekére csapok, de semmi, csak morog és harap, ha nem az van, amit ő akar. Pedig tudja, hogy mi az a "nem szabad" és mégis csinálja.

Az elején éjszaka a kennelben volt, de nyüszített, amikor el akarta végezni a dolgát, és ki kellett engedni. Már a kertben van éjszaka, és még így is nyüszít, unatkozik, be akar jönni. Én meg nem engedem be akkor amikor ő be akar jönni, mert nem ő dönti el, hogy mit mikor hogyan. A házában van meleg vizes palack, de nem hajlandó úgy elaludni, hogy nem állok ott mellette. Így éjszaka, ha nyüszít muszáj kimennem és megvárnom míg elalszik, és ha észreveszi, hogy már nem vagyok ott, megint elkezd sírni. Ha pedig hagyom, hogy nyüszítsen, a szomszédok mérgesek lesznek, és hát van pár olyan ember itt aki nyugodt szívvel megmérgezi a zavaró állatokat, hiába beszélek velük, úgyhogy ezt nem hagyhatom, muszáj lecsendesíteni. De tényleg nem engedhetem be, mert kinti kutyának szeretném, nappal szokott néha bent lenni. Mellesleg nem szobatiszta, és ha nem vesszük észre, hogy szaglászik, és nem visszük ki időben, takaríthatok utána.

Szóval fogalmam sincs, hogy mit csináljak, hogy ne legyen ilyen akaratos és erőszakos, és viselje el, hogy éjszaka egyedül van. Mellesleg nappal is kénytelen lesz egyedül lenni, amikor suliban vagyok és más családtagom sem tud vele órákig játszani.


2010. júl. 6. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott rontottad el, hogy ezt a fajtát kutyát választottad:)

Egyetlen egy megoldás van, az hogy te töröd be. és nem ő téged.Kitartás, hagyd magára, sírni fog, de ha megszokja, hogy ő akármikor sir te ott termessz, az nem jó nevelés..

Ha nagyot harap mond, hogy nem, de kb olyan hangszinnel ahogy ő nyikkan meg amior nem tetszik neki valami.

Abból értenie kell, hogy nem szereted.

A rágás ellen meg erőspista, meg bors.Még nagyon pici, ne várj tőle túl sokat.

És imádkozz, hogy nem egy szaporított GYP-s kutyát fogtál ki.Mindenesetre ha egész nap egyedül lesz akkor nagyon hülyén választottál fajtát.nem az a magának való fajta.

Szét fogja szedni az egész utcát.

2010. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
) hetes még baba.Túl sokat vársz tőle egyszerre.
2010. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9 hetes.Bocs.
2010. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy éjszakára nem hagyhatom magára, mert a szomszédok nem normálisak. De nap közben hagyni szoktam, hogy sírjon, nem reagálok rá.

Mindig rászólok, hogy nem szabad, és van amikor hatásos, de ha éppen hiperaktív kedvében van, nem érdekli.

Egyébként az apja sokszoros díjnyertes meg ilyenek. Úgyhogy nem hiszem, hogy azért csinálja, mert hülye.

Amúgy egész nyáron vele vagyok, ritkán megyek bárhova nélküle, csak szeptembertől lesz probléma, de délutánonként is vele leszek, délelőttönként meg általában lesz itthon valaki(max 2-3 órát lesz teljesen egyedül párnaponta), aki nem fog órákig játszani vele de mégiscsak itt lesz. Meg megyünk majd kutyasuliba, kutyaovi stb. Csak addig nem tudom, mit hogyan csináljak vele.

Úgy tudom, hogy az új helyet is megszokják pár nap alatt, és elfogadják, hogy éjszaka egyedül vannak, de ő nem hajlandó.

Egyébként köszönöm a válaszokat. :)

2010. júl. 6. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs kezelhetetlen kutya, csak hozzá nem értő gazda... Sok kitartás kell, annyi embernek kell a beagle, mert aranyos, meg minden, és mikor kirakják a kertbe, és nem folglalkoznak vele, csodálkoznak, mint ismerösöm is, hogy kiszedte a növényeket a kerti tóból...
2010. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azzal, hogy kimész hozzá ilyenkor, csak erősíted a hisztijét. Tehát két lehetőséged van:

1. beszélsz a szomszédokkal, hogy bírják ki egy kicsit, hamar abba fogja hagyni. Magyarázd el nekik, hogy annál inkább hisztizni fog, minél inkább csinálsz vele valamit ilyenkor.

2. Bent alszik az előtérben, és nem hallják a szomszédok.


Nálunk is volt ilyen gond, amikor nem voltam otthon. Kiderült, hogy a szomszéd néni odajár az ajtónk elé, és beszél hozzá, mert akkor elhallgat, de újra kezdi. Egyszer kellett csak elmagyaráznom neki, hogy pont azért csinálja, mert kap reakciót, tökre megértette, és utána 3 nap alatt abba hagyta a vinnyogást.


Ha megmorog téged, azt nagyon torold meg. Fogd meg a nyakán a bőrt, fordítsd hanyatt, és fog le addig míg már nem küzd, hanem lenyugszik.

2010. júl. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Egy csecsemő szintjén van. Elvárod tőle hogy tök egyedül aludjon kint bezárva egy kennelbe és tartsa vissza szó nélkül a vizeletét. Nem szeretnéd hogy játszon.

MINEK VETTÉL KUTYÁT? A kutya társas lény, különösen 9 hetesen, elszakítva az anyjától. A kutyakölyök úgy játszik hogy rág és a kutyakölyök még nem képes sokáig tartania vizeletét.

Honnan a francból veszed hogy tudja mi az hogy nem szabad? Gondolom mióta nálatok van folyton ezt hallja. Tutira nem tudja.

2010. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezzel a kutyával semmi probléma nincs. Egy játékos, eleven, rossz kölyök, mindegyik így viselkedik ennyi idősen. Te fogod fel isten átkának a teljesen természetes viselkedését, és kétségbe vagy esve, hogy másfél hét alatt még nem tökéletesen jól nevelt.

Menj át a szomszédokhoz, és kérj tőlük MAX. két hét türelmet.

Ha kimész esténként a kutyához, amikor hisztizik, azzal csak azt éred el, hogy továbbra is hisztizni fog, hiszen a kért figyelmet megkapja.

Vagy nem menj ki hozzá SOHA, vagy akkor legyen kinti-benti kutya, és aludjon a ház egy kijelölt részében.

Ha kizárólag kinti kutyának akarod, akkor SOHA ne engedd be. Napközben SEM! Nappal bemehet, de éjszaka nem, ezzel teljesen összezavarod, persze, hogy kaparja az ajtót!

Ha a szomszédok kérlelhetetlenek, akkor tegyél az ólja mellé egy kisrádiót halkra állítva.

A harapdálás. Ha harap, állj fel és hagyd ott. Csak akkor foglalkozz vele újból, ha már teljesen lenyugodott.

Olvasd el ezt a könyvet.

*****


Kérdésedre válaszolva, azt csinálod rosszul, hogy nem vagy következetes. Kétértelmű jelzéseket adsz a kutyának. Nyilván nem vagy határozott sem (hiszen kiabálsz is vele, ami nem épp a nyugodt, kiegyensúlyozott főnök ismérve).

Legyél nyugodt, határozott, kiegyensúlyozott, következetes. Nem kell kiabálni, rácsapni. Jó kisugárzással bőven elég egy csendes "nem szabad" is.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

18:29-es!

Végigolvastad, amit írtam?:) NEM alszik kint a kennelbe, hanem kint van az udvaron, akkor megy pisilni amikor kedve tartja. ÉS szeretném, hogy játsszon, nagyon sokat is játszok vele, csak azt nem szeretném, hogy ennyire harapdáljon, ha nem az van, amit ő akar. Te szereted, ha tele van a kezed vérző pöttyökkel meg csíkokkal?:)

Kérdésedre válaszolva, azért vettem kutyát, mert imádom őket, és az előző kutyám már nincs meg. Tudom, hogy társas lény, ezért töltöm vele az egész napomat, mint írtam, akkor is ott vagyok vele amikor elalszik. És onnan veszem, hogy tudja, mi az a nem szabad, mert ha rászólok, abbahagyja amit csinál. Nem megy be a szobába, ha ezt mondom, és nem ugrál a bútorokra. És nem, nem ezt hallja folyton, mert rengetegszer dicsérem. Te nem szólsz rá a kutyádra, ha rosszat csinál? Egyébként nem véletlenül próbálom megnevelni, mert a beagle-öket 8 hetes korban már rendesen el kell kezdeni nevelni(mert nem egy csecsemő szintjén vannak, annál többet értenek), különben később bajok lesznek, és pont ezt akarom elkerülni. Nem véletlenül választottam ezt a fajtát, tisztában vagyok a természetükkel, de attól még adódhat pár probléma.

Mellesleg ez az oldal azért van, hogy segítséget kérjek, ha valamit nem tudok. És rengeteg könyvet olvastam, meg neten is mindent amit találtam, úgyhogy nem vagyok olyan idióta, mint gondolod.

Többieknek köszi az értelmes válaszokat, pontoztam :)

2010. júl. 6. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!