Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja? Én csinálok valamit...

Mi a baja? Én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
Van egy fiú foxi kutyusom aki már 1 éves lesz nem sokára, tehát elég nagy. Régebben mikor kicsi volt akkor sokszor harapdálta a kezem, bekapta nyalogatta, mint egy átlagos kiskutya. Tettem fel egy kérdést e miatt és sokan írták, hogy majd kinövi. Én próbáltam kicsit csökkenteni azon hogy a kezemet kapja be. Vettem játékokat. Sok van amúgy neki, játékos is. És mostanra mikor lemegyek hozzá mindíg belekap a ruhámba és huzza. Nem mérgesen, de ugrál és valamit el akar kapni rajtam. Most mit tegyek?? egy másik kutyus is él vele egy udvaron...és vele is furcsán viselkedik...néha amikor fut a másik ő megtámadja. Most mit csinálhatnák..főleg a harapdálása zavar..de sose harap veszélyesen. Félek hogy elfajul a dolog. Várom a válaszokat!! Előre is köszii..
2011. febr. 19. 19:23
 1/4 IGCM ***** válasza:
100%
Terrier..kezdi átvenni a zuralmat.Kutyaiskola sürgőssen.Akár 1-2 hétre is már az is segít nektek.
2011. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondják, hogy ez normális fiatal kutyánál, hát szerintem nem az, le kell nevelni róla. Ha ezt csinálja rögtön hagyd vele abba a játékot, és tudomást se vegyél róla. Vagy rászólsz határozottan hogy NEM! Vagy ha van a kezed ügyében valami akkor egy kicsit a fenekére sózhatsz vele, és közben mondani hogy nem!

Nincs baja a kutyának, csak uralkodik, és a játszópajtásának tekint gazdi helyett. De már egy éves, és tudatnod kell vele ki a főnök.

2011. febr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen gyors közbeavatkozás kéne.

Jönni fog, vagy már itt is a tini korszak és a falkán belüli hatalmi helyezkedés.


Ismerősnél a foxi összement az ónémetjuhásszal, eredményképpen lett két elzárt rész a két kutyának.

2011. febr. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Talán egy kicsit elnéző voltál vele, de minden kutyánál eljön az a pont amikor elkezdi feszegetni azokat a bizonyos határokat, hogy meddig mehet el.

Ha most nem leszel vele következetes és határozott később sokkal nehezebb lesz megnevelni.

2011. febr. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!