Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem tenyésztőtől veszek,...

Ha nem tenyésztőtől veszek, akkor hogyan kell megvizsgálni, hogy egészséges-e a kiskutya, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy magyar vizsla kölyökkutyát, a fiaim már elég nagyok hozzá (7,10 évesek) és sokat sportolunk-kirándulunk, ezért választottuk ezt a fajtát. Ez lesz az első kutyánk és csak szeretetből tartanánk, nem versenyre vagy tenyészteni. A neten a legtöbb helyen azt írják, hogy csak "híres" tenyésztőtől szabad kutyát venni, de sok hirdetés van hobbiból tartott kutyák kölykeiről, akiknek nincs törzskönyvük. Azok éppen olyan aranyosak és egészségesnek tűnnek, látszik hogy jó körülmények közé születtek, és a szülők is szép kutyának tűnnek. Nem tudom mit tegyek?
2012. márc. 23. 10:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

nem az egészségügyi (oltási ) könyvet kéne megnézned, hanem a kötelező orvosi szűréseket.

tenyészteni ugyanis csak genetikai betegségektőlmentes, szűrt kutyákat lehet.

Ezek a szűrések fajtánként változnak van olyan fajta ahol 5-6 betegség szűrése szükséges.

Ez biztos nincs meg a sarki szaporítónak, se a hobbiszaporítónak, hiszen ezek önmagukban többtízezer forintba kerülnek darabonként.

És ez az ami fontos. Az, hogy megkapta-e akombinált oltást az szinte lényegtelen ehhez képest

2012. márc. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

itt van pl. máról ez a shunt-ös kutya.

Lehet, hogy aki nem tenyésztő lehoz egy almot a kutyájától, csak mert hadd legyen anya, vagy valami hasonló okosság,nem is tudja mi a shunt. Aki pedig megvette, miost százezreket fog rákölteni és lehet, hogy hiába.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2787220-minde..

2012. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nehéz ügy én tudom, mert tenyésztőtől venni drága dolog. Mivel magyar fajta, így szerintem kb80e -ért biztosan kapsz kiskutyát. Szaporítóval a gond az, hogy nem tudhatod, hogy valóban csak hobbi alma van e. Ismerek több olyat aki jó körülmények között tartja és még törzskönyvet is ad, de minden alkalommal elleti a szukáját!!! Van aki 6hetesen már lepasszolja, vagy 1oltással adja oda. Ne vegyél nagyon olcsó kutyát. Sajnos anyósoméké kissé idegbeteg (más baja nincs) - szaporítótól vették..... Inkább várj a vásárlással, de biztos helyről vegyél. Ha csak hobbiból akarod akkor is. Persze mindenki maga rendelkezik a saját pénztárcájával és sokszor örül ha enni tud...

2012. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13-as!"Ismerek több olyat aki jó körülmények között tartja és még törzskönyvet is ad, de minden alkalommal elleti a szukáját!!!"

Ilyet nem ismerhetsz mert a MEOE tenyésztési szabályzata szerint 2 naptári éven belül 3 alom törzskönyvezhető,2 egymást követő alom után a következő tüzelést ki kell hagyni,tehát nem tud törzskönyveztetni minden évben 2 almot egy szukától,sem zsinórban 3 almot egy szukától.A fajta klubok ettől szigorúbb Tenyésztési Szabályzatot is megszabhatnak.

2012. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Leírnám a tapasztalataimat, akit érdekel: két helyen voltam a hétvégén kutyanézőben. Az elsőnél minden rosszat megtapasztaltam amit lehetett: mocsok, rettenetes körülmények, a kiskutyák (6 hetesek) enyhén szólván elhanyagolt macskákkal játszottak, a kiskutyáknak azt adtak enni amit ők is esznek (ott volt kint a napon a szétázott tészta a vízben). Látszott is a kiskutyán, hogy gyengécske, szerintem már beteg volt. Csak azért van lelkifurdalásom, hogy nem mentettem ki onnan, de nem akarnék beteg állatot a gyerekeim közelébe engedni.

De van ellenkező példa is: másnap olyan helyen néztem kiskutyát (szintén nem tenyésztő) ahol hihetetlen tisztaság volt, a kölykök súlygyarapodását kétnaponta írták, 9 hetes koruk előtt oda se adják, akkor viszont féregtelenítve, oltva, chippelve. Minőségi SUSA AZ1 kölyöktáppal etetik a kicsiket, bár még szopnak is. Csak kézfertőtlenítés után hagyták megsimogatni a kicsiket. A kölykök pedig nagy boldogsággal estek neki a cipőfűzőnknek, és nagyon elevenek voltak. A szülőket a helyszínen láttuk, szép egészséges izmos állatok, látszott hogy jól élnek. Törzskönyv persze itt sincs, de kit érdekel...

Ja és a legdurvább, hogy árban egyezett a kettő!

2012. márc. 26. 11:49
 16/16 anonim ***** válasza:

A törzskönyv opcionális :)

Sajnos az egészségre ez nem garancia :( Megveszed?

2012. márc. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!